Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért gondolják a fiatal...

Miért gondolják a fiatal szülők, hogy a nagyszülőknek egyetlen céljuk és kötelességük, hogy ugráljanak az unokák körül?

Figyelt kérdés
Sok ember már 45-50 éves kora körül nagyszülő lesz, kirepültek a gyerekei, akiket becsülettel felnevelt, segítette az életkezdésüket, és kicsit már élni szeretne. Viszont itt folyamatosan azt olvasom, milyen önző nagyszülő, mert nem akar folyton az unokára vigyázni. Esetleg ehelyett programot csinál magának, vagy kirándul, no akkor az már rossz nagyszülő.
2019. jan. 8. 21:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%

Hát nálunk még csak pocakban van az unoka, de már apum azt tervezi hova viszi mit csinál vele. Én nem várom el egyik nagyszülőtől sem hogy vigyázzon rá folyamatosan, de mivel mind nagyon várják, szerintem nem lesz gond ha valami miatt vigyázni kellene a kicsire.

Amúgy se azt nem tartom normálisnak ha a szülők elvárják hogy mindig ott legyen a nagyszülő se azt ha a nagyszülő egyáltalán nem érdeklődik a baba iránt

2019. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
49%

Nekem szerencsém volt, a nagyszülők nagyon szívesen besegítettek mindenben, de számomra ez is volt a normális. Pontosan emlékszem, hogy iskolásként suli után a mamához mentünk haza, ő adott nekünk uzsonnát és onnan vittek haza minket a szüleink. Vigyáztak ránk hétvégéken, jó volt a kapcsolatunk. A férjem családjában is így volt, anyukája rengeteg segítséget kapott az anyjától, ők is a mamához mentek suli után.

Épp ezért nem értem meg azokat a nagyikat, ahol ők még anno minden segítseget megkaptak a gyerekneveléshez a szüleiktöl, ugyanakkor amikor nekik kellene ezt tenniük mert ők lettek a nagymamák, elfelejtik mennyi segítséget kaptak régen és nem érnek rá.

2019. jan. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, ez nagyon egyszerű.Régebben a nők már 40-45 évesen nyugdíjasok lehettek, vagy egész életükben háztartásbeliek voltak, most meg a nyugdíjkorhatár 62-63 év nőknél. És ugye egyértelmű hogy egy 45 éves ember még jobban bírja magát mint egy 63, tehát több energiája is van a gyerekre figyelni.

Nekem se lenne erőm mondjuk 60 évesen, gyári meló után még egy-két aktív gyerekre vigyázni míg a szüleik szórakoznak.

2019. jan. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
25%

"Miért gondolják a fiatal szülők, hogy a nagyszülőknek egyetlen céljuk és kötelességük, hogy ugráljanak az unokák körül?"

Mert gyereket vállalni folyamatos szívás minimum 20 évig, és szeretnék lepasszolni másra amikor csak lehet.

2019. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez egy nehéz kérdés. 48 éves vagyok, fiatalon, diploma után (2 év házasság után) szültem első gyerekemet. Ő is fiatalon 23 évesen vállalt gyereket (persze ő is házasságban, átlagon felüli anyagi körülmények közé). Nekem rajta kívül van még 2 egyetemista gyerekem, meg egy 10 éves "pici". Van egy főállásom+ 1 vállalkozásom. Gyakorlatilag sokat dolgozom, a vállalkozás szolgáltatás, kereskedelem, van, hogy éjjel, van, hogy hétvégén, kiszámíthatatlanul. pl. lehet jön egy rendelés, s azt el kell készíteni mondjuk 2 óra múlva. Nagyon nehéz így azt mondani, hogy ráérek, mivel nem tudom, hogy mikor borul ez fel. Így sajnos ritkán érek rá unokázni, s még van kicsi sajátom is. Lányom megérti, tudta, hogy magára számíthat főként, mikor gyereket vállalt. S akkor még nem beszéltem arról, hogy nekem is van életem, én is szeretnék még kicsit utazgatni stb..
2019. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
50%
en 28 vagyok, 2 kisiskolassal, egy rohanas az eletem, masik varosban dolgozom, vezeto poziban, megterhelo es nagyon nagyon lelekolo egyik nap a masik utan neha. Amikor segitseget kerek, az megis nagyon ritka, mert buszke vagyok hozza, "birom en", es ezt tudjak is a szuleim. Szoval az szokott rosszulesni, amikor annak ellenere mondanak nemet, hogy tudjak, mennyire keves ilyen van. Ilyenkor osszeveszunk es igen meg vagyok sertodve.
2019. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó miért? te heti hányszor mész segíteni a szüleidnek? Heti hányszor viszel nekik főt ételt mondjuk vagy viszed őket bárhova mikor csak eszükbe jut?

Gondolom tudtad mivel jár a vezető pozíció, te döntöttél hogy mit dolgozol és hány gyereket vállalsz, nincs jogod megsértődni. Kivéve ha te bárhol, bármikor és bármennyiszer ugrasz amint a szüleid kitalálják.

2019. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Utolsó azért te se vagy komoly, hogy egy rohanó dolgozó ember szabadidejét hasonlitod egy már valószinűleg nyugdijas unatkozó szülőjéhez....vagy ha mégis akkor nagyon hülye vagy.
2019. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

utolso elotti vagyok:

segitek amiben tudok, igen. Ha barmi technikai segitseg kell nekik, ha ugyet kell intezni, telefonalni, hivatalos levelet irni, minden ami burokracia es minden amihez hatarozott vagy jogi jellegu fellepes, segitseg kell es minden ami informatika. Nem viszek nekik kajat, de en vagyok, aki karacsonykor foz az egesz csaladra, vendegseget rendez, stb. Nem erzem jogosnak a beszolast. Plusz a szuleim fiatalok, nem magatehetetlenek...

2019. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
80%
29es, te is fiatal vagy, és nem magatehetetlen mégis jól esik neked is a segítség nem igaz? Mert sok fiatal szülő úgy csinál hogy csak neki van joga kérni, elvárja a nagyszülők ugrálását, de mikor nekik kéne a segítség, figyelmen kívül hagyja őket, nem működik oda-vissza a dolog.
2019. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!