Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek gáz 20 évesen...

Szerintetek gáz 20 évesen otthon lakni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nappalin tanulok, minden hónapban adok haza 20.000 Ft-ot. Mellette telefont, bérletet, reggelit, ruhát, tisztasági szereket magam veszem meg. Úgy érzem útban vagyok, mindenük probléma, volt olyan, hogy reggel 6-kor elindultam dolgozni, mire hazaértem fél 6 volt, vacsora közben telefonoztam és ezen kiakadtak. Költözzek el? Mit javasoltok? :(
2019. jan. 22. 11:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8.

Mindenki rendezze úgy az életét, ahogy a legkényelmesebb. Én 25 évesen költöztem el, de csak 23 éves koromig tanultam. Addig bizony lébecoltam. Aztán elmentem nőhöz albérletbe, majd még abban az évben örököltem egy házat. Nő ment, én meg beköltöztem a házamba. Ilyenkor aztán még jobban megvadulnak az emberek, hitelmentes házam lett! Az elején még elhallgattam, hiszen elvárják, hogy az ember fuldokoljon a hitelekben és pocsék pénzügyi helyzete legyen, különben be se fogadják. Aztán rájöttem, hogy nem kell szégyellni az ilyesmit, inkább elfogadni azt, hogy az örökhagyó jóvoltából az ember hatalmas tehertől mentesült. Majd én is továbbadom a gyerekeimnek. Emberileg nem lettem se több, se kevesebb amiatt, hogy nincs havi százezer hitelem. Az életem viszont összehasonlíthatatlanul könnyebb. De van még tovább: a tesóm komolyabb pénzhez jutott, így ő vette meg a használt Fordomat is! Ekkorra az emberek egy részének már felrobbant a feje, de megszoktam.

Sose szégyelljük, ha valami könnyebb az életben és nem csak szenvedés.

2019. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem az.nem egy olyan ismerősöm van akik gyerekkel is a szülőnél laktak amíg nem lett sajátjuk,vagy berendezték a felső szintet.Olyan is van aki az év nagy részében külföldön van,nincs most senkije,felesleges lenne egy külön albérletet vagy házat fenntartani.Mamahotelest nem is tudnék most mondani,aki otthon lakik az mind dolgozik,megveszi ami kell magának,beszall a költsegekbe.
2019. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
van olyan ismerősöm, aki 35 évesen is otthon lakik, mert a szülők megtehetik, és hatalmas a házuk.
2019. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#11: nincs ezzel gond, csak akkor, ha ennek hatására egy léhűtő, nagyképű ember lennél. Azért mert valakinek van egy háza, attól még azt fenn kell tartani, ahogy a családodat is (majd) el kell tartani, stb. Én is könnyebben indultam az életben, mert a szüleimnek köszönhetően egy tehermentes lakással indíthattam, de nem hangoztattam ezt másoknak. A feleségemmel így a fizetésünknek a felét simán félre tudjuk rakni. Elég jó megtakarításunk van így, de nem költjük el felesleges dolgokra. Lassan gondolkodunk a családalapításon, és azt már egy családi házban szeretnénk. Lehet megtartjuk a lakást, és hitelre vesszük a házat jó kis önerővel megspékelve. De az is lehet, hogy eladjuk a lakást, és a házhoz akkor minimális hitelt kell majd felvenni. Nincs gond az ilyen dolgokkal, csak az emberek irigyek. Nem kell hangoztatni úton-útfélen, hogy mid van, vagy mid nincs. Régen mindenki így indult az életben, hogy a szülők házát megörökölte, akkor manapság miért ilyen szégyellni való ez? Ráadásul előbb-utóbb, jó esetben minden családnál a gyerekre szállnak az ingatlanok, ingóságok...
2019. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 vagyok: bocs, természetesen nem úgy indultak az életben 20-on évesen, hogy megörökölték a szülök házát. :) Nem így értettem. Hanem, hogy legtöbben több generációs modell alapján éltek, és senkinek nem kellett foglalkoznia hitelfelvétellel. Aztán előbb-utóbb "a gyerekeké" lett a ház.
2019. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem gáz. :) tanulsz,dolgozol. Saját költségeidet fedezed,haza is adsz pénzt. Gondolom ha otthon megkérnek valamire,segítesz nekik. Ha Neked ez így kellemetlen találsz olyan albérletet,pontosabban kiadó szobát,ahol ugyanúgy élhetsz és a kutya sem piszkál. Tök mindegy hova adod azt a pénzt,akkor szülied megnyugodhatnak,nem leszel "láb alatt",nem segítesz nekik,azt ennyi :) De alapjában véve szerintem ennek nem kéne gondnak lenni,hogy otthon laksz. Szüleim mindig azt mondták/mondják -mostmár csak az öcsémnek,ő még ott lakik-,hogy ameddig csak lehet maradjon ott,így legalább tudja gyűjteni a pénzt :)
2019. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én 19 vagyok, de még vag 6 évig biztosan nem megyek el, ha páros lábbal akarnának kirúgni akkor sem
2019. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 30+ éves vagyok. Ott lakom a szüleimmel a szülői házban.

Egyedülálló vagyok, dolgozom, rendezem a saját dolgaimat és hazaadok havonta X forintot, plusz segítek a szüleimnek, ha kell.

Nem látom értelmét külön menni és magamra fenntartani egy másik háztartást, amikor a munkahelyem is itt van a közelben. Azt az összeget inkább hazaadom + takarékoskodok szűkösebb időkre.


Most akkor én is gáz volnék? Adjam idegennek a pénz albérletre, tartsak fenn külön háztartást egy személyre, stb.???


A gond akkor van, ha az illető nem tanul, nem dolgozik, (pedig megtehetné) és úgy él a szülők nyakán, kihasználva őket. Én azt nevezem mamahotelnek.

2019. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!