Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám szeretné, ha odakölt...

Nagymamám szeretné, ha odaköltöznék hozzá a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrégiben elhunyt a nagyapám. A nagymamám közel 60 év házasság után egyedül maradt egy 4 szobás kertes házba. A nagymamám egy végtelen jó szándékú, nagyon érzelmes asszony, aki szeretné ha a párommal odaköltöznénk hozzá. A páromnak, akivel jelenleg albérletben élünk, már megemlítettem a dolgot. Egyenes választ nem kaptam. Nyilvánvalóan nem ismeri olyan jól a mamámat, mint én ezért megértem ha szeretné átgondolni a dolgot. Engem úgy neveltek, hogy a család borzasztó fontos. Ezt én is hasonlóan gondolom. Nagyon jól kijövök a mamámmal. Ő az az ember, aki ha nem tetszene neki valami, akkor sem tenné szóvá. Halk szavú, szellemileg és fizikailag toppon van. Szerintetek mit tegyek? Hogy kérdezzek rá a páromnál, hogy egyértelmű választ kapjak tőle, de ne tűnjek erőszakosnak? Előre is köszi a válaszokat!

2019. márc. 19. 09:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Én mondjuk ebben az esetben biztosan költöznek, főleg ha elég semilyen és kilátastalan a kapcsolat.
2019. márc. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
40%

Te magad megadtad a kérdésedre a választ: " Az a problémám, hogy a jelenlegi párkapcsolatomat nem érzem olyan stabilnak, mint a viszonyomat a családommal. Nincsenek tervei, sem mond semmit a jövővel kapcsolatban."


Nagyanyád 80x évesen azt hiszi, hogy a dolog egy életre szól, miközben te már most erősen kételkedsz benne. Azért ne vigyél oda senkit, hogy nagyanyád riherongynak tekintsen, hiszen rövid idő alatt kiismeri a kapcsolatotokat és meglesz rólad a véleménye.

2019. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

Biztosan vannak olyan idős is, akik pár hét-hónap alatt leépül, én pont az ellentétes oldalára ismerek csak példát. Fokozatos leépülés, egyre gyakoribb eü.-i problémák, szellemi gondok és volt, hogy 15 év állandó ápolási igény.

Mérlegeld, mielőtt odaköltözöl, hogy ezt tudnád-e vállalni.

2019. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

Igazuk van az előttem szólóknak, ha valamit nem érzel jónak a kapcsolatban, akkor úgy leszel korrekt és úgy tudod mutatni, hogy valaha is szeretted, hogy elmondod neki a véleményedet. Jobb esetben nem a végén szólunk a párunknak, hogy bocsi nekem már a Joci tetszik, úgy hogy pá. Hanem a problémák megjelenésekor, hogy meg tudjuk még menteni a kapcsolatot, már ha akarjátok. Hidd el gyorsan kiderül egy ilyennél.


Hasonlóan a nagyival is igen is, le kell ülni, átbeszélni, mi lesz a házzal, mi lesz ha hirtelen beteg lesz, ki hogy fizeti a rezsit, bérleti díjat, mit várna el tőled. Nem árt össze is írni, hogy később ne az legyen, hogy de én azt mondtam...

2019. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem olvastam végig a válaszokat,ennek fényében irok most. Saját tapasztalatbol mondom hogy együttélni egy 80+ emberrel maga a pokol,és akkor még gyengén fogalmaztam. Nincs olyan dolog az ég földön amibe ne tudna belekötni,beledumálni. Semmi titkotok nem lehet a párotokkal,mert akkor ő szegény asszony akit már a sirba akarunk tenni. Áram viz gáz használat felejtős mert még azt is szabályozni akarja majd. Megsértödik ha valami nem a 60 évvel ezelőtti rendszer szerint történik. Tudom persze a te mamád nem ilyen,az enyém se volt az,csak miota együtt élünk. Még olyat is megtett hogy azt mondta loptam töle,ez nagyon fájt mert azt hittem szeret engem. Maradjatok az albiban,vagy gyüjtsetek sajátra,de ha odamennétek hozzá lakni,készülj a legrosszabbra. Tapasztalat hidd el.
2019. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%

Én semmiképp nem költöznék össze se a nagyival, se a saját szüleimmel. Felnőtt, önálló ember vagyok, eszem ágában nem lenne feladni ezt.Ha odaköltözöl, borítékolhatod, hogy nehezen fogsz oda normális társat bevonzani; mondjuk egy nincstelennek lehet, még vonzó is lesz, de normális ember nem biztos, hogy egy fügetlen lány helyett egy ilyen csomagot akarna. Lehet szeretni egymést anélkül is, hogy beköltöznél egy 60 éves kiürült házasságba (és egy évtizedek alatt kialakított élettérbe) pótléknak, hogy aztán lessék mindne lépésedet, meg jöjjön a siralom, ha későig maradnél valahol, ne adj isten még máshol is aludnál. Elvégre társnak költöznél a nagyi mellé, mert egyedül van, a kor előrehaladtával pedig egyre rigolyásabb lesz és követelőző. A gondozása is rád maradna, ne hidd, hogy egy fitt és önmagát ellátó idős ember úgy szokott meghalni, hogy egyszer csak elalszik, miután megkapálta a kertet és tökéletesen rendben tartott mindent. Mindezt úgy, hogy a család többi tagja lehet, hogy nem nézné jó szemmel, hogy pl. ezért cserébe esetleg jogot formálj a házra mint majdani örökség, de még eddig se kell elmenni, mert ha azt látnák, hogy a mami nincs tökéletesen ellátva, esetleg magányos, nem ragyod a lakás, kapnád az ívet, hogy nem azért laksz ott... Jah, és a mostani párodról még szót se ejtettünk.

Ha Te arra akarsz berendezkedni, hogy beláthattalan ideig a nagyival élsz,akkor tedd! DE azon ne csodálkozz, ha más nem kér belőle.

2019. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%
Igen ,jön majd a tul sokat eszel,tul sokat alszol,túl sokat mosol,túl sok bugyit használsz,túl sok a rezsi,már megint másik ruha van rajtad,minek vetted,csúnya,nekem nem hoztál,persze mert öreg vagyok jobb is lenne ha megdöglenék mi?
2019. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
66%
Kizárt!
2019. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%
Ha úgy érzed ezt szeretnéd és nem vagy biztos a párkapcsolatodban akkor nincs min gondolkozni. Vannak akik jól kijönnek a nagymamájukkal és működik egy ilyen együttelés. Később ha lesz új pátod majd eldöntitek mi legyen. Ha nem lesz jó a mamával lakni, akkor kesőbb még mindig elköltözhetsz. A mostani párodat meg kerdezd meg mit akar. Menjen veled ha akar de ha nem akkor minek húzni az időt. Mikor te magad is leírtad, hogy a mamád fontosabb. Azokat mondjuk nem értem akik eltartási szerződesről prédikálnak meg arról, hogy majd ápolni is kell esetleg idővel a mamát. Ez nem természetes dolog azzal akit szeretünk? Eltartasi szerződést meg ilyen közeli családtaggal kötni???!! Ennyi anyagias lelketlen embert? Döbbenet. Én is apoltam a nagypapámat. Nem laktam vele de felváltva jártunk hozzá. Nem valami örökség miatt, hanem mert szerettük. Öregen is szerettük. Nehéz vilt e? Igen. Fájt úgy látni. De hálás vagyok érte, hogy minél több időt vele lehettem, mert azokban az időkben is sokat kaptam tőle lelkileg. Persze az igaz, hogy sok idős emberrel nehéz az együttélés. Nekünk sem ment. Mert a papanak már berögzült szokásai voltak, nem volt rugalmas...nem ment az alkalmazkodás. De ez nem mindenkire igaz.
2019. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%

Igen utolsó, szeretteidért nyilván mindent megteszel pénz nélkül, de annyira be tud kavarni a család az öröklésnél és vannak igenis olyan emberek akikkel ha együttéltek bizony egészen megváltoznak. Nem kell feltétlenül nagyon hivatalos szerződés, de tisztázni nem árt előre a dolgokat. Meg majd szegény beházasodónak, hogy mi merre hány méter.


Nálunk még csak nagypapám halt meg egyik ágon és már most megy az egymás furkálása ki mit kap és miért. Olyan indokok jönnek, hogy de én vittem az orvosi vizsgálatokra, én meg többet látogattam az elmúlt x hónapban. Iszonyatosan ki tudnak fordulni az emberek önmagukból. Addig örülj, amíg nem tapasztalod meg.

2019. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!