Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet lebeszélni az...

Hogy lehet lebeszélni az osztályfőnököm arról, hogy megsüttessen 50db palacsintát a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
Osztályfőnököm azt akarja, hogy amikor megyünk oszt.kirándulni, a nqgymamám süssön neki, meg az osztálynak 50db palacsintát. Nagyon utálom őket, de az anyám nagyon erősködik, hogy csinálja meg. Mit tehetek? Nagyon nem akarom a dagadt tanáromat étellel tömni. Tudom, komolytalan kérdésnek tűnik, de kérlek segítsetek!!!

2019. ápr. 2. 21:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
30%

Nagyanyád gyámja vagy?

Nem, csupán egy troll, aki lehülyézi azt, akitől van mit tanulnia!

.

"Nagyon nem akarom a dagadt tanáromat étellel tömni."

Az ofőd egyedül akarja megenni mind az 50 palacsintát?

Ha nagyanyád vállalja, neked semmi közöd hozzá!

2019. ápr. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
Nagymamád mit mond? Az of maximum megkérheti rá, ő pedig mondhat nemet. Mellesleg a palacsinták árát kifizeti az osztály? Nem nagy tétel, de a belevaló kakaó, lekvár, túró sincs ingyen nektek se.
2019. ápr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%

Lehet estetek már abba a hibába, hogy a mamád sütött valami finomat amit bevittél, és innen jött, hogy na akkor XYka mamája majd palacsintát süt, másik anyuka üdítőt hoz, harmadik apuka kifuvaroz mindenkit a buszmegállóba.. Vannak leszállt agyú ofők.

Én sem szerettem anno az osztályomat, meg ők se engem, szóval átérzem (nem volt velem baj, még mielőtt, csak egy kis introvert okostojás voltam, jobban érdekelt a fizika oktv mint a bebaszcsi. Tbh látszik is így pár évvel később, hogy ki hol van).

A mai nagy számmal halál lazán közölném, hogy oké, akkor ez az osztálykirándulás költségét megdobja 1500al bocsika (hiszen lehet laktózérzékeny, gluténérzékeny, cukros, stb oszt.társad). Sulis koromban talán letudtam volna szemlesütve annyival, hogy a mamának meg van kopva a porc a térdében, nekünk sem süt már, nem tudja végig állni.

Ha telefonon egyeztetett az ofő mamáddal, akkor nincs mit tenni, zabáljon csak szépen azt guruljon majd öreg korára

2019. ápr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Impulsus válasza:
79%
Ez komoly kérdés.Abban a hiearchikus kapcsolatban,amely a tanár,diák viszonyt jellemzi,sajnos nehéz diákként elegánsan,udvariasan de határozottan kiállni.Nehezíti a problémát,hogy egy anya alapvetően nem akar rossz fej lenni. Ha ötven palacsinta a béke ára neki megéri.Sajnos a viszonyod alapvetően rossz a tanárral így nehéz a helyzet.Honnan ismeri az ofő,milyen palacsintát süt a nagyi ? Szerintem volt előzménye.Vicces tanáccsal nem vagy előrébb,de a „nagyi két napja fosik,de ígéri kész lesz a palacsinta"mondat,csodákra képes.Ha kíváncsi vagy a véleményemre,engedd el a problémát,a mama süt,anya megnyugszik ,Te meg kapsz az osztálytársaktól pár pacsit.Az,hogy egy pedagógus pofátlan nem lep meg. Van nagyon sok rendes,emberséges,akik nem kérnének ilyet...A fenti sorokat pedagógusként írtam!
2019. ápr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
85%
200Ft/db egyből nem fog kelleni :D
2019. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%

Balaton parti büfé áron számold fel darabját. Mindjárt nem kell majd nekik.


Anyád meg ne döntsön a nagyi helyett. Meg kell mondani, hogy nem tudja vállalni, idős már, vagy pedig, hogy a nagyinak azon a héten más programja van (nyugdíjas kirándulás, szanatórium stb.).

2019. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
94%

Azt írod, hogy anyád erősködik.

Akkor nem őt kéne lebeszélni?

Az osztályfőnök hülye lenne nem elfogadni a palacsintákat.

2019. ápr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
89%

Nagymamádat kérdezd meg, hogy egyáltalán vállalja-e.


De beszéld meg anyuddal is, hogy te nem szívesen etetnéd őket.


Miért erősködik? Nem lehet, hogy tisztában van azzal hogy rossz a kapcsolatod a tanárral és az osztállyal, és így szeretne téged népszerűbbé tenni, jó pontot szerezni neked a többieknél?

2019. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
57%

50 darab palacsinta az egész osztálynak, az nem nagy mennyiség. Talán 2 db fejenként.

Csak azt nem értem, ha anyud erősködik, akkor miért nem ő süti meg?

2019. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
67%
Vagy fizessen ki mindent osztálypénzből, vagy ne legyen. Mond meg, hogy a mamád nem tudja vállalni, beteg stb.
2019. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!