Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek normális, ha...

Szerintetek normális, ha anyám (78 éves) hozzáfért az e-mailjeimhez és azokat olvasgatja, kinyomtatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyámmal nem túl jó a viszonyom, sose volt az.

Egyik alkalmommal, mikor muszáj volt megnéznem egy emailt elkértem és bejelentkeztem anyám táblagépén. A jelszó benne maradt és mint megtudtam kb. fél éven keresztül olvasgatta a privát levelezéseimet. Volt amit ki is nyomtatott és megmutotott másnak is.

Volt benne olyan levél is, ami rá nézve sértő volt, barátnőm egyik levelében azt írta róla, hogy "sose volt normális". Ezt a levelet is ki is nyomtatta, több ismerősének megmutatta, család több tagjának felolvasta. azzal fenyegetőzött, hogy elviszi ügyvédhez.

Én semmi sértőt nem mondtam egyébként róla, csak barátnőm mondta azt, hogy sose volt normális.


Meg volt sértődve mikor itthoni gépemen megváltoztattam a jelszót.


Szerinte ez teljesen természetes viselkedés és ő van megsértve.

Ti mit gondoltok erről?



2019. ápr. 22. 00:53
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
30%

Paranojás, pókhálós vén mirigy

Semmi joga a mailedet olvasni , es túrkálni a privát szférádban

Ez illegális

Beteg az agya , azt hiszi , hogy mindneki ellenség , mert magából indul ki

2019. ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

# 20/22


Nézd, ha van Androidos telefonod próbáld ki, Gmail, Yahoo... egyik se fogja megkérdezni, hogy meg akarod e, hogy jegyezze a jelszót.


És mint írtam, nincs értelme, hogy kamuzzak. Nem is értem mi lenne az értelme.

Arra viszont nem válaszoltál miért olyan nehéz elhinni ezt az egészet. Édesanym 78 éves, de egyáltalán nem látszik rajta. Ránézésre, viselkedésre és beszédre, energiára, mintha 20 évvel fiatalabb lenne.

2019. ápr. 22. 10:05
 23/43 anonim ***** válasza:
25%
23: az van. Ha telefonra telepíted a fiókod, akkor persze nem kell belépni, nem kell jelszó. De ha weben belépsz, akkor sose jegyzi meg.
2019. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
30%
Azt írtad, anyád gépen jelentkeztél be. Ergo, új felhasználói fiókot kellett nyitnod. Ha olyan hulye voltál, hogy ezt hozza adtad a meglevőhöz, akkor csak magadat okolhatod. Máshogy nem fog semmilyen alkalmazás semmit megjegyezni magától.
2019. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
89%

Áldozathibáztatás. Hurrá. Undorodom az itt látott válaszoktól.


Hibás volt a kérdező, hogy véletlenül benne hagyta a jelszót? Igen. És? Ha a te gépeden tenné ezt valaki, akkor te fél éven keresztül nézegetnéd a privát beszélgetéseit? Úgy, hogy az ANYJA vagy? Igen, a kérdező elkövetett egy butaságot véletlenül, de gondolom a saját anyja gépén annyira nem izgatta hogy mit csinál a jelszóval a gép. De a probléma qvára nem itt van, hanem ott, hogy valaki van olyan elképesztő pofátlan, hogy fél évig olvasgat, nyomtatgat.

Egyszer nálam az anyósom jelentkezett így be, hogy bennhagyta, minél gyorsabban kiiktattam a dolgot, hogy jelentkezzen ki és ne láthassak a fb beszélgetéseibe. Mert NEM ILLIK nézegetni.

A kérdező helyében eldurrant volna az agyam ettől a viselkedéstől. Feljelenteni nyilván nem kell, nem is ér semmit, meg nem is ez a lényeg, de baromira sértve lennék, az biztos.

2019. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
12%
Nem, nem nézegetném, utolsó. Már leírtam, hogy kb ag összes csaladtagokm jelszavat tudom, mégsem olvasgatom. Az ok anyja igen. Nyilván mindig ilyen kíváncsi természet volt, nem egyik napról a másikra lett ilyen, ergo a kérdezőnek kellett volna elővigyázatosabbnak lennie. Olyan ez, mint amikor pl ellopják a biciklidet. Le volt zarva? Egyertelmu, higy feljelentes. Nem volt lezárva? Hja, a te hibád, miért nem zártad le.
2019. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
77%
A kíváncsi természet nem mentség. Én meg akkor késelős természet vagyok, és más hibája, ha leszúrom.
2019. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
70%
Biztos irták már, de levéltitok megsértése, jópár év börtönt érhet. Viheti ügyvédhez, ha szereti a börtönkosztot.
2019. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
59%

Anyád konkrétan bűncselekményt követett el, visszaélés számítástechnkiai eszközzel, így nevezi a Btk. Ha másnak is mutogatta, az levéltitok megsértése, szintén büntetendő.

Nem, nem normális amit csinált.

De az sem, hogy a sok ostoba itt a kérdezőt hibáztatja.

2019. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
26%

28!


Neked nem nagyon megy az érto olvasás, ugye? Nem írtam, hogy mentség. Azthittem, nyilván minidv is az volt, ergo, épeszű ember jobban figyel. Lancdohanyos előtt nem hagyja ott az ember a cigarettát, alkoholista előtt a bontott üveg vodkát, mohó kisgyerek előtt a csokit, stb.

2019. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!