Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Látod értelmét az efféle...

Látod értelmét az efféle „ajándékozásnak”?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim iszonyatosan megsértődtek, mert ét- és edénykészletet vásároltam (most költöztem bérleménybe), hiszen ők már gyermekkoromban vettek nekem ilyesmiket, és ezeket majd mind meg fogom örökölni. (Ők sem tudják pontosan, hogy melyik szobában vannak ezek elcsomagolva.)


Hiába mondtam el, hogy én most élek, és ugyan miért kellene várnom 30-40 évet, arról nem is beszélve, hogy addig miből egyek, miben főzzem az ételeket?


2019. júl. 20. 11:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy ne aggódjanak, mire arra kerül a sor, hogy örökölj utánuk úgyis eltörnek/elhasználódnak, amiket most vettél.
2019. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Látom értelmét, igen.Annak is, hogy vettél magadnak. A sértődés az egyetlen, aminek nem látom értelmét
2019. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%

Te tudtad, hogy vettek neked ilyesmiket? Ők tudták, hogy költözöl? Ha tudták, hogy el fogsz költözni és nem mondták előre, hogy odaadják azt az étkészletet, akkor nem értem a sértődést.

Van valamennyi értelme annak, ha előre megvásárolnak ilyeneket, régen még több volt: sokan éveken keresztül vásárolgatták a gyereknek a hozományba valót, amikor volt egy kis pénz rá, hogy segítsék az önálló élet elkezdésében. Nekem is vettek a szüleim tányérokat, edényeket, de azt előre megmondták, hogy van és oda fogják adni, ha elköltözöm. Édesanyám a mai napig nagyrészt azokat az ágyneműket, törülközőket használja, amit hozományba kaptak.

2019. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

„Látom értelmét, igen.”


De milyen értelmet látsz olyan „ajándékokban”, amelyeket nem kapsz meg csak évtizedek múlva?

2019. júl. 20. 12:14
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Az eszmei értéket. Azt, hogy anno, amikor megszülettem megvette nekem azt, amit ő a legszebbnek tartott, 40 évig őrizgette, és az esküvőmön adta át. Nekem nagy örömet szerzett vele még úgy is, hogy nem kifejezetten az én stílusom a készlet. De mivel tudom, mekkora értéket képviselt anno anyagilag, milyen gonddal választotta ki es mennyire óvta, nagyon szeretem.
2019. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

„Te tudtad, hogy vettek neked ilyesmiket? Ők tudták, hogy költözöl? Ha tudták, hogy el fogsz költözni és nem mondták előre, hogy odaadják azt az étkészletet, akkor nem értem a sértődést.”


Hogyne tudtam volna, majdnem állandóan ezt hallottam! Ők már azt sem értik, hogy miért költözöm el a szüleimtől, hiszen ha ők meghalnak, akkor megöröklöm a házukat, és mindenki engem fog irigyelni, hogy hitel nélkül lett házam.


Ahogy írtad, ők is „gondoskodni” akartak, de a mai világban fillérekért lehet venni tányérokat, edényeket, vagy akár törölközőket, arról nem is beszélve, hogy olyanokat, amelyek nekem tetszenek.

2019. júl. 20. 12:23
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
Nem, ez nem ajándékozás. Ha akkor neked adták volna, mikor berendezed az otthonodat, az más. De ott is nyitott kérdés, hogy az ízlésednek megfelelnek-e a kapott cuccok?
2019. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

*költöztem


„Nekem ez inkàbb nyominak tűnik, más ha vesz valami aprósàgot, de hogy egy komplett edénykèszletet 😂😂.”


Pedig vidéken ez még ma is nagy divat, gyakran kapnak nászajándékba több étkészletet a friss házasok. Valahogy a étkészlet, a pohárkészlet, az edénykészlet, ágyneműkészlet egyfajta misztikus szféra emelkedett dolgaivá váltak.

2019. júl. 20. 12:31
 9/31 anonim ***** válasza:
92%

8!


Az apróságot megvette minden évben alkalomra. A születésemkor vett egy teljes , 12 szemelyes ét- es kávéskészletet, és egy evőeszköz készletet. Mindennek mondanám, csak nyominak nem.

2019. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
44%

"Pedig vidéken ez még ma is nagy divat, gyakran kapnak nászajándékba több étkészletet a friss házasok. Valahogy a étkészlet, a pohárkészlet, az edénykészlet, ágyneműkészlet egyfajta misztikus szféra emelkedett dolgaivá váltak."


Mivel anno nem volt szokás együtt élni a házasságkötés előtt, a pár kb csupasz sggel költözött össze az esküvő után. A rokonok ezért adtak ajándékba alapvető háztartási felszereléseket. Ma, amikor alap, higybegyutt élünk a házasság előtt, már nem olyan súlyúak ezek az ajándékok, de az idősebb korosztálynak még ez a normális. Igaz, ma 1000 párból 1 ha örül neki, a maradék 999 fel van háborodva, hogy nem pénzt kap

2019. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!