Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Látod értelmét az efféle...

Látod értelmét az efféle „ajándékozásnak”?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim iszonyatosan megsértődtek, mert ét- és edénykészletet vásároltam (most költöztem bérleménybe), hiszen ők már gyermekkoromban vettek nekem ilyesmiket, és ezeket majd mind meg fogom örökölni. (Ők sem tudják pontosan, hogy melyik szobában vannak ezek elcsomagolva.)


Hiába mondtam el, hogy én most élek, és ugyan miért kellene várnom 30-40 évet, arról nem is beszélve, hogy addig miből egyek, miben főzzem az ételeket?


2019. júl. 20. 11:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk én pl nem használok mikrót, nincs is itthon, ellenben van aranyszelu tányérom, ami gyönyörű szépen mutat az ünnepi asztalon.
2019. júl. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
76%
Hehe, nálunk is a nagyszülők annó 30 éve vettek 3 edénykészletet. Én annak rendjemódja szerint meg is kaptam az esküvőmön. Rá pár évre a bátyám is. Persze addigra mindketten évek óta együtt éltünk, és voltak edényeink, de ettől még én pl. használom. Idén jött el az a pont, amikor a mamát meglegyintette a modern idők szele, és a másik bátyámnak odaadta a saját készletét esküvő nélkül, mert belátta, hogy ha most költözik össze a csajával, akkor most van rá szüksége. ;) Ami a ciki benne, hogy utána született még egy tesónk, ő is együtt él már a párjával, és próbálta megbántódott hangon mondani a nagyanyjának, hogy na szép, ő nem kap semmit, de igazából meg majd megpukkadt a röhögéstől. :D
2019. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van értelme, de ezeket akkor szokás odaadni ha külön lakásba, albérletbe költözik egy fiatal, én is akkor kaptam.
2019. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak arra, hogy minek költözöl el, úgyis megöröklöd a lakást: mi az öcsémmel ezt úgy 25 éve hallgatjuk, hogy nekünk milyen jó lesz, lesz egy lakásunk. Ha arra várnánk, hogy megörököljük, akkor meg 60 évesen is ott lámánk....
2019. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Ennek egyedül akkor lett volna értelme, ha nagyikád amikor megtudja, hogy költözöl közli veled, hogy gyere át édes kisunokám és segíts megkeresni az étkészletet amit neked vettünk.

Mikor anno kiderült, hogy másik városba megyek tanulni nagyim felhívott, hogy eszembe ne jusson lábast venni van amit még sosem használt nekem adja. Kivettem a készletből azt a kettőt aminek tetszett a mérete, a többi nála maradt.

2019. júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
igy nem ,ha vesznek de nem adjåk oda .
2019. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de a használt edényeket fogod megörökölni vagy nem értem.. Vettek neked készletet, de ők használják.. Tehát maguknak vették?
2019. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért nem adjak oda, ha elköltöztél. Ha nem adják, akkor mégis miből kéne főznöd, enned?
2019. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg hülye dolog, hogy vettek egy csomó alap szükségleti cikket, aztán megsértődtek, hogy te is vettél magadnak és miért nem eszel papírtányérból még 20 évig, amíg meg nem kapod tőltük. Ha ők azt ajándékba vették és nem a sajátjaikat akarták odaadni, akkor mire vártak? Biztos tudták, hogy költözni fogsz, és ha nem szóltak, hogy számolj ezekkel az általuk már megvett dolgokkal, akkor semmi alapja a sértettségüknek.

Én most költözök albérletbe egyetemen, kaptam már vízforralót, melegszendvics sütőt, de nálunk szerencsére meg lett beszélve, hogy ki mit vesz és így nem volt sértődés.

2019. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Nem használják, hiszen fel sincsenek bontva!


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2019. júl. 21. 10:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!