Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Látod értelmét az efféle...

Látod értelmét az efféle „ajándékozásnak”?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim iszonyatosan megsértődtek, mert ét- és edénykészletet vásároltam (most költöztem bérleménybe), hiszen ők már gyermekkoromban vettek nekem ilyesmiket, és ezeket majd mind meg fogom örökölni. (Ők sem tudják pontosan, hogy melyik szobában vannak ezek elcsomagolva.)


Hiába mondtam el, hogy én most élek, és ugyan miért kellene várnom 30-40 évet, arról nem is beszélve, hogy addig miből egyek, miben főzzem az ételeket?


2019. júl. 20. 11:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

De mégis milyen jogon sértődtek meg? Hiába vettek neked korábban, ha nem kapod meg.

Valamiben főzni és enni kell. Egyél addig papír tányéron vagy mire gondoltak?

Teljesen logikátlan. Falusi vagyok, nálunk is szokás volt előre vásárolni. De a költözésnél természetesen megkapták a fiatalok.. (bár megjegyzem ez sem mindig jó, egy háztartásba sokan inkább a saját szájízüknek megfelelően vásárolnának. A 20 éve megvett készletnél sokkal modernebbek is vannak már)

2019. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Más világban nőttetek fel, ennyi. A nagyszüleidnél az volt a divat, hogy minden ilyesmit összegyűjtögetnek, hogy az majd jó lesz a gyereknek. Mondjuk totálisan logikátlan, hogy neked azokat örökölni kéne, még ha az esküvőre szánnák az félig érthető...

De tényleg ma már fillérekért megkapni minden ilyet, ha valóban ajándékozni szeretnének, odaadhatták volna most, az "új otthonba". Így csak fölöslegesen verik magukat a földhöz, te meg meg magadat költségekbe.

2019. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a fura hogy tartogatja ,én költözés előtt megkaptam és bizony nagy segítséget jelentett hogy a komyhaba szinte minden megvolt készletek poharak Evőeszközök

Oda adhatta volna most mire var vele

2019. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos ők a régi korban ragadtak, azt hiszik majd tök jól jársz, de hidd el, azok csak régi elhasználódott kacatok lesznek. Azért sértődtek meg, mert nem azt csinálod amit ők mondanak.
2019. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%
Egyik rokon lánynak a nagymamája vett ilyeneket, már születésétől fogva, hogy majd ha férjhez megy, akkor megkapja. Tányérkészlet, kávés, teás, desszertes készlet. Tányérkészlet több is, mélytányér, lapos tányér, kistányér. A baj az, hogy közben eltelt 30 év, és nem tudja használni szinte, mert pl. aranyszélű tányérok, (60-as évek divatja volt), aztán rá 30 évre lettek a mikrók, abba már nem tud betenni egy tányér kaját melegíteni, mert szikrázik az arany díszítések miatt. 5-6 ilyen készlete ott áll a csajnak használatlanul.
2019. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
15%

Valószínűleg akkoriban minden berendezési tárgy, ruha értékálló volt és nagy értéket képviselt és nem változott 3-4 évenként, hogy mi a menő.

Én is eljátszottam ugyanezt egy teljes háztartással, 15 éve próbálok megszabadulni tőlük, napi több órát foglalkozom vele. Én ráadásul nem is vezetek háztartást, nem mosogatok, teljesen fölösleges volt az edénykészlet, stb., rám rohadt mosatlanul, kidobáltam.:)

Ez nem mellesleg arról is árulkodik, hogy mennyire nem látnak reálisan, mennyire nem ismerik a saját gyereküket. Ha valakinek mindig tiltották a házimunkát, hogy majd vegyen szolgáltatásokat, meg a vendégségeskedést, hogy neki a dolga a tanulás, ne barátkozzon, akkor minek vesznek neki 12 részes étkészletet meg 4fajta süteménykészítéshez való gépet?

Egyszer csak valaki más válik majd belőle, mint aki eddig volt?

Vagy mi?

2019. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%

Borzalmas a hozzáállásuk!


Nálunk egy komplett ház lakberendezése(sarokkád-fürdőszobabútor, mosogatótálca, mosdókagyló villanytűzhely stb) értéktelenedett el a nagy tárolásban, de bunda, télikabátok tömkelege dettó, mert majd belenövünk, majd, ha èpítkezünk..


Ezek megvoltak 10 éves koromtól, étkészletből, vasalókból, lámpákból, csillárokból is van egy tucat, de képesek voltak viseókamerákat és lejátszókat is venni halomra.


Mára elavult, a fény miatt tönkrement, besárgult, felhólyagosodott, zúzódott, poros pókos mind, 2 garázsnyi, egy padlásnyi mennyiségben, a lakásba meg a kisebb kacatok töltik ki a szekrényeket..


A szándék/szorgalom szép dolog, de akkor a legjobb, ha ésszel is párosul!


Pont most látta a gyerekem a szusza című magyar népmesét, ahol szegény asszony mindent csinált, csak mindent rosszul, a férje meg elverte és elűzte a háztól..


Ha azt a pénzt önmagában félreteszik, de még jobb, ha befektetik, vagy akár csak valami értékálló dolgot vesznek, örültünk volna, így meg kidobtak rengeteg pénzt az ablakon, évekig tároltak lomokat..


A nagyszüleid is ilyenek gondolom, nálunk sem zsolnay porcelánkészletek állnak, hanem jelenleg is kb 5000et érő kínai tányérkészletek..


Hasznos hasznos, de utálom, hogy nem tetszik, 7000ért már olyanom lehetne, amit imádok.

2019. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért kell erre várnod 30-40 évet. Ez teljesen nonszensz, akkor addig főzzél a markodban, vagy mi?
2019. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%
Kapásból nem értem azt sem, miért vesznek ilyesmit ajándékba a nagyszülők már gyerekkorban. Akkor meg főleg, ha aztán meg még akkor se kapja meg a gyerek ha már bőven szükség lenne rá. Ajándékot nem szoktunk örökölni. Ha az adott tárgyat a tulajdonosa már nem használja/nincs rá szüksége és mi vesszük át akkor örököljük meg. Amit a nagyszüleid csinálnak az nettó baromság...
2019. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%

Haha, fentebb írta valaki az arany szélű tányérokat. 2 éve költöztem külön, kaptunk egy rakattal anyóstól.

A mintája és a formája sem tetszik, de a szélei miatt használhatatlanok. Mindenki mikrózik a mai világban már...

A régi világban amikor mindenből néhány fajta volt és értékük volt, akkor volt értelme megvenni ezeket előre.

A mai világban a pepcoban veszel 100ft/darab áron mikrózható, modern tányérokat.

Én értem, hogy nem tudták előre, hogy ennyit változik a világ.

De attól még nem jogos a kiakadásuk. Ha azt akarják, hogy használd, akkor legalább adják oda..

2019. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!