Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak szerintem nem egy átlagos...

Csak szerintem nem egy átlagos nagyszülő - unoka kapcsolat ez?

Figyelt kérdés

A nagymamám folyamatosan meg akarja mondani mit tegyek.

Csak hogy egy példát mondjak, ma reggel 9 órakor is átjött hozzánk (pár percre lakik) és felkeltett, mondván hogy ne aludjak ilyen sokáig, ő már ezer éve felkelt, én is kezdjek el takarítani. Hiába mondom, hogy nyári szünet van, mindig ezt csinálja.

Azt hiszi, hogy egész nyáron lustálkodok, pedig a suliba is hajtok egész évben és most is szoktam délutánonként kicsit tanulni pl angolt, németet, spanyolt.

Vagy pl mikor hosszabb a körmöm,akkor rögtön szól nekem és anyának is, hogy milyen dolog ez, meg hogy legyen rövid és ne fekete hanem nude.

Nálatok hogy van ez? Mindenhol ennyire beleszólnak az unoka életébe?

16/L


2019. júl. 22. 16:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy nem hagyom magam, szóval megmondom neki, hogy nem az ő élete, hanem az enyém, de másnap kezdődik minden újra
2019. júl. 22. 16:04
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Zárd magadra az ajtót
2019. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve még lemaradt, hogy egy nap képes akár 5x is felhívni azért, hogy még kérdezze kitakarítottam - e
2019. júl. 22. 16:07
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Normális nagymamád van, csak próbál jó irányba terelni. Ez a nagyik dolga.
2019. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Kicsit túlzásba esik, de szerintem csak jót akar. Takaríts ki, aztán tarts rendet és nem lesz miért nyaggasson.
2019. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
58%
Nekem szerencsére nem szóltak bele soha, hogy mit csinálok. Ő egy másik generáció és kb az én nagyimmal lehet egykorú a te korodból kiindulva. Az én mamám is mindig mondta ha ki volt festve a körmöm, hogy nekik ezt nem lehetett, de ez már egy más világ, stb. Nyugodtan mondd el neki, hogy miket tervezel csinálni aznap pl.: nyelvet tanulsz, találkozol a barátaiddal. Nyilván takarítani is kell, mondjuk a szobádat vagy ami rád van osztva a családban, de azt szerintem heti egyszer elég. Szóval ha átjön hétfőn mondd meg neki, hogyan tervezed a hetedet: ma a barátaimmal vagyok, kedden takarítok, szerdán nyelvet tanulok, csütörtökön sportolok, stb.
2019. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Azért csinálja, mert szeret és azt akarja, hogy talpraesett legyél az életben. Nálam is ilyesmi volt a helyzet pár éve. Leültettem egy asztalhoz és elmondtam neki, hogy ez engem zavar, nagyon szeretem őt és tudom, hogy csak nekem akár jót, de már elég nagy vagyok és el tudom dönteni, hogy mit szeretnék és hogyan. Ez igen hosszú beszélgetés volt és a végén kiderült, hogy attól akár megóvni, hogy olyan legyek, mint a mostani 'fiatalok', akik elmondása szerint lököttek és gyerekesek.

A beszélgetés után még néha összekaptam vele, de lassan belátta, hogy túl kemény volt és azóta nálunk minden rendben. A lényeg, hogy ne hadakozz vele, mert akkor csak jobban erősödni fog. Nyugodtan beszéld meg vele, mond el a te véleményed. Ha nem érti meg akkor csak mondj nemet és erősködj egy picit, vagy hagyd ott.

Nálam már csak a tetoválás az amit nem fogadnak el, de azt mondta ha csináltatok attól még ugyan úgy szeret, de takarja előtte😂

Nem sok segítség, de egy kis beszélgetés segíthet


16/L

2019. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a korosztályomból nem sok mindenkinek kell beszámolnia a nagyszüleinek a teljes hetéről. Félre ne értsd kedves válaszoló, ez nem ellened irányul, csak tényleg látom a barátaim megdöbbenését amikor elmesélem, hogy köztünk mamával hogy mennek ezek a dolgok. Mindig azt mondják, hogy nekik egyáltalán nem szólnak bele az életükbe.

Kedves utolsó, átérzem a helyzeted!:D

Amikor én mesélek arról, hogy 2 év múlva lesz tetoválásom akkor azonnal megkapom hogy ez csúnya dolog és hogy a tetoválás olyan mint a sátán

2019. júl. 22. 16:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam ma szépen megbeszélni vele, de félbeszakított és témát váltott
2019. júl. 22. 16:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik hasznos volt, ment a zöld kezecske! jöhetnek még válaszok!
2019. júl. 22. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!