Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/275 anonim ***** válasza:
69%

"Megkóstolom, eldöntöm, ízlik, nem ízlik, kész"


És ha valakinek nem ízlik, az rendelhet magának sértődésmentesen egy pizzát?


Végülis, pogácsával és savanyú ubival alapesetben ellennék... Bár megnézném, milyen pogácsát lehet csinálni tojás és tejtermékek nélkül...


Nem tudnám így magam jól érezni, szerintem fejfájásra hivatkozva éjfél előtt le is lépnék.

2019. aug. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/275 anonim ***** válasza:
72%

Hű, én is visszamondtam volna.

Jófej vagyok, megkóstolom. És ha nem ízlik? Vigyek magammal kaját vagy menjek haza vacsorázni? Diabos vagyok babakorom óta, muszáj ennem az inzulin után.

2019. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/275 anonim ***** válasza:
74%

122, ahogy más is mondta már, nem hús nélkül nem lehet kibírni. De itt vadidegen ételek lesznek. Külföldön van lehetőséged elmenni máshova enni, ha nem jön be valami, itt nem lesz. Azért mondjuk déltől éjfélig, esetleg tovább az ember nem szívesen marad éhes.


Malac van otthon a kérdezőnek. Akkor miért nem lehet csirke, normális rántott zöldség, érhető tejföl a szerintem borzalmas magföl helyett? A vendéget miért kell tojás nélkül etetni?


Írtam, ez cukorbeteg vagyok. Eszembe nem jutott volna emiatt a vendégeket a diétám szerint etetni, itatni. A vacsora köszönet azért, hogy eljöttek és velünk ünnepelték a boldogságunkat, egy jó vendéglátó pedig tekintettel van a vendégeire.

Ez a nap róluk szól? Nem. Szerintem az esküvő szól róluk, a többi már nem.

2019. aug. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/275 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a rokonaid egyszerűen bunkók, inkább örülj neki, hogy nem jönnek, amúgy is most már egyre több pár rájön arra, hogy érdemesebb barátokat hívni az esküvőre, mint rokonokat. Ha a szülők, nagyszülők ott lesznek, testvérek ott lesznek, akkor a többi már szerintem lényegtelen. A menüvel kapcsolatban én imádom a húst, de tényleg, majdnem napi szinten eszem, viszont ennek ellenére egyáltalán nem lenne gondom az általad írt menüsorral. Számomra a pár öröme a fontos, és a megtiszteltetés, hogy ezt meg akarja osztani velem, nem a vacsora. Szerintem elég változatos ételek lesznek, na meg úgyis lesz alkohol, süti, egy normális ember ezekkel simán jól tud lakni, szóval nem értem a válaszadók hisztijét sem.
2019. aug. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/275 anonim ***** válasza:
44%
122- es vagyok: komolyan röhej amit itt műveltek a kaja körül. Lesz egy csomó féle + süti. Nehogy már ne találj magadnak egyet amit ehetőnek érzel, és nem halsz éhen mig hazaérsz. Besz@ rás hogy ezeket felnőtt emberek írják, még egy 5 évestől elfogadnám hogy toporzékol mert nem jó a kaja, de ez már sok. Lepontozhattok, pont nem érdekel de akkor is önző, kicsinyes és röhejes egyetlen alkalom miatt ilyen cirkuszt csinálni, mert nem tudjátok hülyére zabálni magatokat.
2019. aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/275 anonim ***** válasza:
73%
Nahát, hogy lejön kik a vegán válaszolók...
2019. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/275 anonim ***** válasza:
76%

"Nehogy már ne találj magadnak egyet amit ehetőnek érzel, és nem halsz éhen mig hazaérsz"


Így a menü alapján az a savanyú uborka, meg a sütik... Bocs.

Illetve amint írtam, a rántott zöldségeket imádom, csak nem csicseriborsólisztes csirízben, na meg tartárral.

Hihetetlen, hogy ennyi kompromisszum sem fér bele. :D

2019. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/275 anonim ***** válasza:
34%

Ennyi egoista majmot egy helyen.

A kérdező nem azt írta, hogy eheztetni szeretné a vendégeket!! Legyünk mar kicsit nyitottak. Nem, nem fognak se tejterméket, se tojást felszolgálni, mert nem fognak a pénzükkel valami mellett szavazni ami ellen vannak. Valaki írta, hogy egészségtelen a helyettesítés... nem mű dolgokat szolgálnak fel, a vegan sajt pl lehez kokusztejbol, ami egeszsgesebb mint a gennyes antibiotikumos tehentej változatból keszult. Illetve aki a cukorbetegségevel érvel, hogy ennie kell.. a növényi alapú étrend a legjobb fajta étkezés számára. De dugjatok a homokba a fejeteket,a hus az kell, anélkül vilagkatasztrofa. Kérdező en a helyetekben tényleg örülnek annak aki lemondja, hisz ok tényleg nem miattatok mentek volna. En veletek vagyok es gratulálok az esküvőhöz is es a gondolkodasotokhoz is. Nemtudom miert gondol mindenki ehetetlen kajakra... meg miert hiszi azt, hogy az o izlelobimboja korul forog a világ...

2019. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/275 anonim ***** válasza:
52%

Szóval a zöldség levest sem szereted?

Nah ne viccelj

Honnan tudod, hogy milyen a rántott zöldség csicseriborsós liszttel készítve? Talán etted már úgy? Gondolom nem. Én sem. Akkor még ne mond, hogy nem szereted úgy mert fogalmad sincs róla

2019. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/275 anonim ***** válasza:
77%

#130: igen, képzeld, nem szeretem a zöldséglevest. Mondjuk a gyümölcsleveseket már inkább. Jó sok tejszínhabbal. :D


És igen, etettek már velem ilyen csicseriborsós rántott cuccokat... Hát, egye meg, aki kitalálta, akkor inkább grillezem.


Nem, nem halnék éven, csak nem érezném jól magam.

Viszont arra még senki nem válaszolt, mi a baj azokkal az tejtermékekkel és tojással, amik olyan gazdaságból származnak, ahol odafigyelnek az állatok jólétére, pl. szabadon tartás mellett.

2019. aug. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!