Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/275 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy gondolom, ha vendéget hívsz, vendégül látod. A vendéglátás pedig nálam a vendégről szól, nem rólam.

Az esküvőre sem azért hívom a családot, barátokat, hogy csodáljanak, hanem hogy velem örüljenek. Köszönetképpen pedig mindent megteszek azért, hogy utána jól érezzék magukat.

2019. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/275 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén nem értem a problémádat kérdező. Neked jogod van olyan esküvőt szervezni amilyet csak akarsz, a meghívottaknak meg joguk van eldönteni akarnak-e menni vagy sem.

Nekem "hagyományos" esküvőm volt, mégis volt olyan meghívott aki nem jött el, mert nem ért rá, más dolga volt, akármi. Fel se merült, hogy ebből ekkora hisztit csináljak. Amíg tisztességesek és szólnak időben, hogy az ő vacsorájukat ne számoljuk, addig semmi problémát nem látok ebben.

2019. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/275 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! Írtál más ki sok kérdést, ez egyértelmű, mert te vagy az, aki mindig megsértődik és leírja, hogy elege van a válaszolókból.

De hogy érdemben válaszoljak a kérdésre: miért gondolod, hogy a többi fennmaradó 88 ember mind örömmel megy a lagziba? Legfeljebb elfogadják a te akaratod, vagy/és/mert kíváncsiak egy vegán lakodalomra.

Úgy is fel lehet ezt fogni, hogy ez a 12 ember, aki feltehetően 6 pár legalább őszinte.

2019. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/275 anonim ***** válasza:
38%

Aki azzal jön, hogy a vendégeknek is lehetnek elveik, őket nem értem. Valakinek az az elve, hogy nem eszik mást, csak húst, minden mást nem tekint ételnek?

Ha a kérdező fordítva tette volna fel a kérdést, mégpedig, hogy olyan esküvőre hivatalos ahol csak hús lesz, de ő vegán, elmenjen-e, akkor biztos megkapta volna, hogy ne válogasson, ő a korlátolt, hagyja a többieket érvényesülni. Ilyenkor ez miért nem igaz?

Eddig egy esküvőn se tudtam előre a menüt, nem is érdekelt. Nem azért megyek. A nászajándék az nászajándék, nem a kajáért "jár". A menyasszonytánckor szokás nálunk a fogyasztásnak megfelelő összeget bedobni, ezért sem értem aki azt írja, hogy így nem érti miért fizetne.. nem a vendéglátásért fizetsz, hanem támogatást adsz a közös életükhöz.

2019. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/275 anonim ***** válasza:
81%
Én nem mennék. Az, hogy ti nem esztek húst, egy dolog, de másokra kényszeríteni a hülyeségeteket, az már sok.
2019. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/275 anonim ***** válasza:
76%

Azt megértem, hogy ti nem esztek húst, mert undorodtok tőle. Azért, abból a célból szolgálnátok fel vega ételeket, hogy az állatvédelmet támogassatok, azt akarjátok a vendégekkel megértetni, hogy nem kell állatoknak szenvednie ahhoz, hogy ők jóllakjanak. Ezt részben húshelyettesítő növényekkel lehet elérni, viszont van egy másik megoldás is: háztáji kisgazdálkozók támogatásával, akik nem a nagyüzemek működését csinálják csak kicsiben, hanem akik minél szabadabban, eredeti élőhelyükhöz hasonló körülmények közt tartják az állatokat!


A szabadtartású legelészők jól érzik magukat, és ez nem a “tejük ellopása”, hiszen úgy vannak kitenyésztve, hogy a sokszorosát termelik, mint amit a borjú, gida meg tud inni (a juhnak kevesebb a teje, ő meglenne fejés nélkül is). Ha nem lennének fejve, csak annyi tej fogyna, amennyit a kicsinyük kiszopizik, néhány napon belül begyulladna a tőgyük, és fájdalmaik lennének! Épp ezért nem lehet a fejést egyik napról a másikra abbahagyni, hanem csak fokozatosan, napról napra kevesebb tejet fejni a pihenőidőszak előtt.


A tojást pedig olyan szabadtartásból is választhatjátok, ahol nincs kakas a tojótyúkokkal. 🥚

Ezek tulajdonképpen terméketlen tojások, sosem lenne belőlük csibe, viszont támogatjátok vele azt, aki ökogazdálkodóként termel zöldségeket, a permetezést minél jobban mellőzve. A baromfik ugyanis a legtermészetesebb kártevőirtók, összeszedik a hernyót, lótetűt, csigát (még a héjast is, mert összetörve megeszik a házát), pajort, legyeket, bogarakat, gyommagvakat, közben kicsit trágyáznak is... Én kistermetű dísztyúkokat (Gömöri Gombóc törpe cochin oldal a facebookon, ha érdekel 🐔) tartok teljesen szabadon az udvaron és a veteményesben (rengeteg apró meztelencsigát megettek tavasszal a szamócák közül, felszedték a sötét faepret a fa alól, ami addig nagyon bosszantó volt, mostanában pedig a káposztalepke hernyóit tizedelik), és eleinte sajnáltam megenni a tojásaikat. Tavasz kezdetekor elkezdtem napmegjelöléssel gyűjteni őket a kamrában, a két hétnél régebbi ment a hűtőbe, az már nem keltethető, de még semmi baja. Aztán sorban elkotlottak a tyúkocskák, most tele van növendék csirkével az udvar, a kotlósok újra tojnak, viszont már nem sajnálom a tojásokat, mert a körforgás megvolt. A szeptemberi tojások jelentős része már magától is terméketlen lenne, ilyen későn már nem jó keltetni sem, mert nem tollasodnak ki a kiscsibék a nagy hidegekre. 🐥


Gombabetegség ellen pedig hígított nyers házi tejjel permetezem a tökféléket, apósom tanyáján egy hatalmas területen élnek a tehenek, fejési időre maguktól lejönnek a völgybe 🐄. A legelőn pedig a párnapos tehénlepényre rámennek a tyúkok, és szétkapirgálják, hogy megegyék a benne nyüzsgő légylárvákat. Így a fű sem ég ki a trágyától, és a baromfi is fedezi a fehérjeszükségletét. 🐓


Hogy nem eszel húst, azt megértem. Én sem bírnám megenni a cochinjaimat, szelídek, lehet őket ölbevéve simogatni, mint egy macskát, a yokohama fajtájúak pedig rárepülnek a karomra is. Olyasmi számomra, mintha papagájt tartanék az udvaron. Nagyon szeretem őket, igyekszem mindent megadni számukra, hogy jó életük legyen. Éppen ezért fogok tartani tyúkot tojásra és húsra is. Gondolj bele: kikelnek a csibék a nagyüzemek keltetőiben. Ha én abból megveszek pár tucat csibét, ők már a szenvedés java részét megúszták, a börtöni halálsort a nagyüzemek ketreceiben. Mielőtt elpusztulnának, állathoz méltó életet éltek. Az élet kioltására pedig vannak kíméletes módszerek is! Nem is beszélve a minöségbeli különbségről.


. A háztáji kisgazdálkodás tehát (nem az, ahol egy drótketrecben vagy ólban, sárban-ürülékben tocsogva élik le az életüket) az állatnak szabad, boldog életet biztosít, kiélheti az ösztöneit. Az ilyen helyről beszerzett tejtermék vagy tojás, hús szerintem megjelenhetne a menüben a növényi MELLETT, mert ez a másik alternatíva állatvédelmi célokból a húshelyettesítők használata mellett!


Aki nyitott, úgyis meg fogja kóstolni az alternatívát is, de nem fogja magát annyira lekorlátozva érezni. Az esküvőtökön megkóstolhatják a növényi étrendet, meg a kiváló ízű háztáji termékeket is, ami lehetőségekhez mérten vagy részbeni önellátásra, vagy ilyen kisgazdaságból származó étel beszerzésére sarkallja sarkallhatja az embereket. Ha már részben “vega” étrenden lesz valaki, az is eredmény! Ha eszik is húst, tejet, tojást, akkor is olyat, amiért nem szenvedett börtönben az állat! De ez csak az én véleményem! 😉


Sok boldogságot kívánok nektek 😊

2019. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/275 anonim ***** válasza:
80%

"Aki azzal jön, hogy a vendégeknek is lehetnek elveik, őket nem értem. Valakinek az az elve, hogy nem eszik mást, csak húst, minden mást nem tekint ételnek?"


Miért kell ferdíteni? Nem csak a húsról van szó, hanem minden állati eredetű élelmiszerről. Ilyenkor nyáron ebben az őrült melegben én pl szinte csak salátát, gyümölcsöt eszek, hogy ne kelljen bekapcsolni a gázt. Nincs bajom a húsmentes ételekkel, ellenben a húst utánzó ételekkel. Még nem kóstoltam olyat utánzat kaját, amire azt mondtam volna, hogy hmmm ebből szívesen ennék máskor is, maximum az egyszer szódával elmegy kategória.

2019. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/275 anonim ***** válasza:
78%
Arról nem is beszélve, 109, hogy itt nincs semmi alternatíva. Ha elmész, megkóstolod és nem ízlik, akkor sem tudsz kedvedre valót találni. Vendéglátóként én nagyon kellemetlennek tartanám, ha bárki éhesen távozna a lagzimból.
2019. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/275 anonim ***** válasza:
55%
Mekkora egy papucs lehet a vőlegény... Kezdem sajnálni. Gondolom a vegánságot a kérdező erőltette anno a pasijára.
2019. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/275 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam végig a válaszokat.


Nekem csak az jutott eszembe, hogy ha van egy "normális" esküvői menü, és valaki vega, akkor mindig mindenki azt mondja hogy olyan kajának is kell lenni, amit az adott ember ehet, és mekkora pofátlanság ha ezt nem tartja tiszteletben az ifjú pár.


Na nálatok is ez van csak fordítva.


Egyébként hidd el, azzal hogy a ti esküvőtökön nem lesz hús, ugyanannyi állatot vágnak le... egy 10 000-res hízós sertéstelepen nem fognak ez miatt 5-el kevesebb disznót vágni, ugyanúgy 10 000-et vágnak...

2019. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!