Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/275 anonim ***** válasza:
80%
Nekem csak egy kérdésem van, a 100 meghívottból hányan vegánok? Azokat leszámítva akik lemondták mindenki, vagy a nagy többség nem az (vagy esetleg rajtatok kívül senki sem az)?
2019. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/275 anonim ***** válasza:
47%
Én nem zabálni járok. Akkor sem eszem magán halára, ha ingyen van épp. Gusztustalan mikor ott tömik magukat az emberek, mert le kell enni az ajándék árát... és folyik ki a fejéből a pörkölt, meg a mézes krémes. Meg főleg mikor be is rúgnak hisz ingyé' van.
2019. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/275 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, kérdező, én sem mennék el.


Szerintem fair, hogy elmondtátok, és miért is mondtátok el? Mert ti is éreztétek, hogy néhány emberben ez visszatetszést fog kelteni. Megadtátok a lehetőséget, hogy dönthessenek, ők döntöttek, mi is ezzel a baj?


És mondjon akárki bármit, a lagzi, bizony, a zabálásról (is) szól.


Azért nem mennék el, mert voltam egy ilyenen. Nem tudtam, hogy vega lagzi lesz, eleve utálom a száz személyes rendezvényeket, beleértve a lagzikat is. A férjem győzött meg, az ő ismerősei voltak a házasulandók. Estefelé kiszöktünk a mcdonaldsba, aztán vissza sem mentünk.


Vannak vega ismerőseim, nem jellemző, hogy vacsorára hívjam őket, de előfordul. Olyankor kétféle kaja van. Ha már vendégeket hívok enni, akkor nekem az a természetes, hogy a vendégeim jól érezzék magukat, ne a zsebükből egyenek.


Többször leírtad: "minden olyan, mint az eredeti". Ne haragudj, minek ennék olyat, ami olyan, mint az eredeti? Miközben eredetit is ehetek.


Ok, hogy neked az elveid fontosabbak, mint a vendégeid, de akkor miért nem tartasz egy szűkebb körű bulit, olyan vendégekkel, akik osztják az elveidet.

2019. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/275 anonim ***** válasza:
72%
Mi sem mennenk el, de nem a vega etelek miatt, hanem ez a hozzaallas miatt. "Lemeszarolnak" akkor mit gondolhat a rokon aki hust eszik ha igy beszelsz.
2019. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/275 anonim ***** válasza:
75%

"Amúgy, ha egy falatot nem eszik valaki egész este, akkor sem lenne semmi baja."


Na igen. Vagy két hónapja voltam egy szűkebb körű kis esküvőn egy étteremben. Kettőkor kezdődött, fél háromkor elkezdték felhordani a kaját. Fél négykor jött a leves, fél ötkor a fő étel. Öt után a süti, hatkor néhányan felálltak táncolni, hogy roskadjon a kaja. Méghogy nem a zabálásról szól egy lagzi....


Úgy elképzelem, mit csinál néhány órát az asztal mellett ülve az, aki nem eszik. Beszélgetni sem tud, mert az asztaltársa éppen táplálkozik. Kimegy sétálni? Malmozik?


Túl rövid az élet ahhoz, hogy a szabadnapjaimon halálra unjam magam, éhesen.

2019. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/275 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, költői volt-e a kérdés, vagy valakinek szólt, de én pl. mindennap húst vagy halat eszem ebédre. Általában grillezve, mellé rengeteg nyers zöldség. Nem szeretek főzni.


Nem mennék el az esküvőre. Nem azért, mert nincs hús, hanem mert az elvek rám vannak erőltetve. Felnőtt ember vagyok, az étkezésemről ne hozzon senki más döntést. Nekem ez azzal egyenlő, mintha kijelentenék, hogy mindenkinek kötelező alkoholt innia, legalább egy kortyot. Én egy cseppet sem iszom. És pl. én, amiért nem iszom, nem is táncolok a sok részeggel, így tényleg csak ülök és unalmamban eszem.


Hidd el, ha kijelenteném, hogy az esküvőmön semmi alkohol nem lesz, vagy csak klasszikus zene lesz, vagy csak sushi lesz, nem jönnének el egy csomóan. Érthetően.


Azért meg nem megyek el esküvőre, hogy fizessek olyan kajáért, amit nem szeretek, egy olyan embernek, aki lenéz, mert húst eszem.

2019. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/275 szántóvető ***** válasza:
68%

a sok válaszból érdekes következtetés körvonalazódott ki:

vannak akik a kérdezővel értenek egyet,ők azok akik nem túl kedves jelzőkkel illetik a más véleményen lévőket pl 17-es.

ezzel szemben akik nem a kérdező pártján állnak azok nem foglalkoznak a másik oldallal,ők le tudták írni a mondandójukat mindenféle frusztráltság nélkül.bizony bizony,a tények itt vannak előttünk,levonhatja a következtetést belőle magának mindenki.

2019. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/275 anonim ***** válasza:
43%

Legalább látod, kiknek számítotok igazán és kik a potyalesők.

100-ből 88 ember viszont eljött, ami pozitívum.


Aki egyszer az életében nem bírja ki az esküvőn, hogy nem ehet húst, akkor menjen potyázni legközelebb olyan hagyományos lagziba,ahol marhapörköltet adnak.

Mondom húsevőként.

2019. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/275 anonim ***** válasza:
73%

Ezt a dolgot több oldalról is meg lehet közelíteni.

1. Egyrészt ez a Ti esküvőtök, az legyen, amit Ti szeretnétek. Mindenkinek el kell fogadnia.

2. Titeket nem érdekelnek mások evési szokásai, elvei.

3. Az esküvő egyik fő része a vacsora. Miért nem lehet mindenki kedvére tenni? - - >1. pont


Nehéz úgy. Sajnos itt senki nincs tekintettel a másikra.

2019. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/275 anonim ***** válasza:
70%

"Aki egyszer az életében nem bírja ki az esküvőn, hogy nem ehet húst,"

90 hányszor mondjuk még el, nem erről van szó. Tej, vaj, tejföl, tojás, méz stb sincs, holott az nem jár állat leölésével.

Nem baj, de nem érthető, hogy ezt a szélsőséges és fölösleges vegán elvet miért akarják száz emberre erőltetni? hogy "majdnem úgy néz ki" és? az esküvő is "majdnem úgy néz ki", mint egy igazi, a vendégek is majdnem úgy néznek ki, mint akik megtiszteltetve érzik magukat a meghívással, az egész horribilis kiadás is majdnem úgy néz ki, mintha valami értelme lenne, az egész világ majdnem úgy néz ki, mintha igazi lenne.

Minek ezt a nagy felhajtás? A vegán étterem jót nyer (minthogy most különben is a legnagyobb üzlet az ilyen-olyan mentes) Sok marad majd, ha a mosolygó vendégek nem kérik, nem baj, de a maradékot meg adjátok oda a szegényeknek, ne dobjátok ki.

2019. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!