Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/275 anonim ***** válasza:
78%

"Aki egyszer az életében nem bírja ki az esküvőn, hogy nem ehet húst, akkor menjen potyázni legközelebb olyan hagyományos lagziba,ahol marhapörköltet adnak."


De nem értem, miért kéne kibírni? Ha nem tetszik, nem megyek el, ennyi. Az esküvőre elmennék, gratulálnék aztán mennék haza. De mondjuk, ha többszáz kilométert kellene utaznom, lehet nem mennék az esküvőre se.

Azt meg nem igazán nevezném potyázásnak, mikor az ember kifizet fejenként minimum 15-20ezer forintot.

2019. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/275 anonim ***** válasza:
74%
A vega kaják nem zavarnak mert mindent megeszek, az jobban zavar viszont hogy egy rakás műdolgot kapok ami full egészségtelen; "olyan mint a tejföl", "olyan mint a tojas" "olyan mint a vaj " - én nem akarok senki elvei miatt egy halom szemetet magamba önteni.
2019. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/275 anonim ***** válasza:
67%

Engem személy szerint hidegen hagyna. Nem zabálni mennék, ennyi fajta feléből tudnék osszeválogatni egy tányérra valót oszt jónapot.

Legalább a ruhámba se ereznem magam disznóként, mint mondjuk 3 töltött káposzta után.

Ilyen dolgok engem hidegen hagynának h azok az emberek elmennek e vagy sem. Én szeretem a húst, de simán meglennék nélküle egy nap.

2019. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/275 anonim ***** válasza:
75%
Azt nem érti a sok habzószájú vitázó, hogy NEM a zabálás a lényeg, hogy eszik vagy nem eszik valaki, hanem hogy a kérdező csak magának csinálja a bulit. Igen, az ő nagy napjuk, akkor el kell menni két tanúval és kész. Ha lagzit akar, az a vendégekről is(!) szól. Nem a kaja a lényeg, hanem hogy nincs tekintettel senkire.
2019. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/275 anonim ***** válasza:
40%
Nem olvastam el a válaszokat, de ha nagyon hiányzik a létszámból a 12 fő, akkor én szívesen elmegyek. :) Vegán vagyok, ha ez számít. :)
2019. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/275 anonim ***** válasza:
80%

Itt két dolog ütközik. Az elveitek és az, hogy egy esküvőn a fiatal páron kívül a vendég a király. Ha megtisztelnek azzal benneteket, hogy felöltöznek, elmennek, ajándékot visznek, akkor illik a vendégek értékrendjét is figyelembe venni, már ami a kajákat illeti.

Ma már elterjedt az a nézet, hogy ez a ti napotok, senki másé és mindenki örüljön, ha egyáltalán gondoltak rá és meghívták. Hát elég egoista trend, de hát ebbe az irányba megyünk. Régen hatalmas szégyen volt, ha a lakodalomból a vendég elégedetlenül, vagy éhesen ment haza.


Nektek szerintem így elég lett volna egy szűk körű esküvő vendégek nélkül, ahol mindenki elégedett lett volna.

2019. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/275 anonim ***** válasza:
80%
Őszintén nem értem,hogy minek rendeztek 100személyes lagzit,ha semmibe veszitek a meghívottjaitokat.Egy lagziban ahol te vagy a vendéglátó arra kell(ene) törekedni,hogy mindenki jól érezze magát.Én sem mennék el egy olyan helyre,ahol rám lenne eroltetve egy olyan dolog,ami számomra unszimpatikus.Az,hogy ugyanolyan az íze ezeknek a vegán dolgoknak mint amik rendesen tojásból vagy húsból készülnek,pedig hazugság..Nyilván nem tudsz egy tofuval olyan ízt elérni.A másik pedig,hogy mint sokan mások is írták már előttem a lagzik egyik legfontosabb dolga az étel.Ha egy lakodalomban nem eszel jót,akkor a kedved sem lesz annyira jó a bulihoz,mert nyilván üres hassal nem lesz akkora kedved mulatni.Én személyszerint nem igazán szeretem a zöldségeket nagy mennyiségben fogyasztani,a gombát pedig egyenesen ki nem állhatom..Maximum a leves az ami az emberek nagy mennyiségének oké lehet,de egy üres levessel nem igazán laksz jól.Ha továbbra is tartjátok ezt a dolgot,akkor írjatok azért ki mondjuk az ültetés rend mellé,hogy hol van a legközelebbi McDonalds.
2019. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/275 anonim ***** válasza:
66%

Az esküvőre elmennék (ha nincs több 100 kilométerre) a lagziba viszont nem.

Demmi kedvem úgy ünnepelni, hogy közben le vannak szarva az étkezési igényeim.

2019. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/275 anonim ***** válasza:
72%
Hála az égnek nem csak én gondoltam úgy az elején, hogy nem kötelező elmenni egy ilyen esküvőre, ahol a pár abszolút nem hajlandó akár egy kicsit is alkalmazkodni a vendégeihez.:) Ettől függetlenül nehéz a helyzet, mert két alapvetően különböző értékrend ütközik itt.
2019. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/275 anonim ***** válasza:
85%
Én pl. nem iszok alkoholt. Az alkholista apám miatt meg egyenesen gyűlölöm. Mégse jutna eszembe, hogy az esküvőmön ne szolgáljunk fel szeszes italt. Valamennyire azért nézni kell a többség igényét is...
2019. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!