Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is személytelen...

Szerintetek is személytelen ajándék a pénz?

Figyelt kérdés

A szüleimtől minden évben pénzt kapok, 15 éves korom óta, mivel praktikus, mert azt vehetek belőle amit akarok.. viszont úgy érzem, mintha nem ismernének és nem tudnák, hogy minek örülnék.... Minden évben kérem, hogy ne pénzt adjanak, de azt kapok folyton.. az ajándékutalvány egy fokkal jobb,de akkor is... Ennyire nem ismernek? Nagyon rosszul esik.

20/L


2019. dec. 24. 11:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

43 éves vagyok. Van egy 25 éves unokaöcsém. Kamaszkora óta mindig pénzt adtam neki. Hol a számítógépébe szálltam bele, hol a sítáborába. Ettől még nem személytelen az ajándék és nem tojok rá.

Sokkal jobban örülök a hasznos ajándéknak, mint a 15. kakukkos órának.

2019. dec. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
13%
#7 Én jobban örülnék. Mondjuk én a "haszontalan" ajándékoknak is szívből tudok örülni, ha más nem, szépen elteszem őket emlékbe. Ha pénzt kapok akkor amit abból veszek nem emlékeztet a karácsonyi ajándékra, és én azért szeretek emlékezni rá mit kaptam.
2019. dec. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is segíts nekik: akár már októbertől-novembertől mondd egyértelműen dolgokra, hogy na, ilyet kérek karácsonyra! Csak aztán legyen türelmed kivárni, hogy megkapd, ne vedd meg magadnak, mert akkor megint pénz lesz a vége... :)
2019. dec. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg nem személytelen, hanem praktikus.

Ugyanis hiába tudnák, hogy neked pl. a zenehallgatás a hobbid, ha olyan CD-t kapsz, ami neked nem tetszik, vagy ami már megvan! Ugyanez érvényes a könyvekre, filmekre, meg majdnem minden hobbira is.

Emellett nagyon sokszor amennyi jutna egy ajándékra, abból nem lehet értelmes valamit venni, fölösleges kacatokat meg nem érdemes venni.

Az meg abszolút hülyeség, hogy ha nem tetszik, akkor is eltenni "emlékbe" - mert egy idö után az egész lakás tele van emlék-szemetekkel.

2019. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, véletlen elküldtem.

Ha nem akarsz pénzt, akkor közöld velük, mi az, amit szeretnél, mert különben csak olyasmiket kapsz, amit kidobhatsz utána.

2019. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%
Amíg gyerekek voltak, sosem adtak nekik pénzt, viszont mindig megkérdeztem, mit szeretnének. Felnőttként is csak akkor, ha valami drágább dolgot akarnak venni és azt kérik, hogy abba szálljak be.
2019. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig pénzt kapok szüleimtől, igaz már külön élek. Kari előtt 1-2 héttel elutalja anyukám, veszek magamnak belőle valamit, amit karácsonykor hazaviszek megmutatni. Azért nem személytelen nekem, mert emellett mindig a kedvenc kajámat és sütijeimet csinálja meg, úgyhogy az ünnepi hangulat megvan ettől függetlenül.
2019. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
67%
Nem, mert nekem a jogsi befejezéséhez pont az kell és azt is kértem, ebben tudnak a legjobban segíteni és elég személyes.
2019. dec. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
73%

Én pénzt kapok sok rokonomtól, mert nem találkozunk sokszor, ezért nem is feltétlen tudják, hogy mire vágyók most.


Kaptam/kapok pénzt, most tervezek venni egy műszert (oszcilloszkóp), a kapott összeg sokat segít, hogy megvehessem.


F

2019. dec. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%
Igen, személytelen, viszont sokkal jobb, mint egy haszontalan ajándék.
2019. dec. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!