Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is személytelen...

Szerintetek is személytelen ajándék a pénz?

Figyelt kérdés

A szüleimtől minden évben pénzt kapok, 15 éves korom óta, mivel praktikus, mert azt vehetek belőle amit akarok.. viszont úgy érzem, mintha nem ismernének és nem tudnák, hogy minek örülnék.... Minden évben kérem, hogy ne pénzt adjanak, de azt kapok folyton.. az ajándékutalvány egy fokkal jobb,de akkor is... Ennyire nem ismernek? Nagyon rosszul esik.

20/L


2019. dec. 24. 11:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Alapbol nem is vagyok annyira oda az ajandekozasert, de inkabb a penz mint egy hasznotalan porfogo.

A kivansaglistara meg ott az Ebay, semmi meglepi es karacsonyi varazs nincs abba ha te mondod meg hogy mit kapj ajandekba. Az meg a penznel is szemelytelenebb.

2019. dec. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Clay Morrow ***** válasza:
30%

Nekem meg 5 éve mind olyan tárgyakat és ajándékokat kaptam, hogy mind ott porosodik ahova azután letettem, nem is tudod "miről maradsz le".

Sokkal jobban örülnék a pénznek, tényleg azt kapnám amit igazán szeretnék vagy jól jönne, és korántsem foglalkozok ilyen hülyeségekkel, hogy ismernek vagy sem.


Nyugodj meg, ha nem is teljesen, de jobban ismernek téged mint te gondolnád.

2019. dec. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem személytelen. Egyetemista vagyok, mindenem megvan ami kell, nem tudnék felsorolni olyat, amiből hiányt szenvednék. Kivéve a pénz, hogy tudjak kaját venni. Én is mindenkitől pénzt kértem, sokkal értelmesebbnek tartom, mint a 25. vackot, amire költöttek, de értelmetlen. Inkább adják ide a pénzt és bevásárolok magamnak :D
2019. dec. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen,de ha neked nem jó ez akkor legközelebb írd le nekik mond el mit szeretnél pontosan ,karácsonyra sőt ha tudod milyen értékben adnak neked pénzt akkor ha van olyan dolog ami olyan ősszegbe kerül és kell vagy tetszik írd le nekik.
2019. dec. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
73%
Személytelen vagy nem, sokkal inkább kapok pénzt mint egy olyan ajándékot amivel nem fogok tudni semmit kezdeni. Jó pár olyan ajándék jut eszembe az elmúlt pár évből amik ilyen 10-20 ezer Ft-os kategória nagyjából és nem igazán szerettem volna őket, magamnak biztos nem veszek ilyet. Ahelyett mennyivel jobban jött volna egy boríték. Szerintem nem rossz a pénz, bár az azért fura hogy a szüleid ennyire nem tudnak mit kitalálni. De csatlakozom azokhoz akik azt mondják hogy konkrétan mondd meg a szüleidnek hogy mit szeretnél. Lehet hogy egyszerűen nem tudják kitalálni vagy félnek hogy valami feleslegeset adnak. Sokkal egyszerűbb ha tisztázod ezt velük, ha tudod hogy minek örülnél. Ha mindig pénzt kapsz akkor nagyjából tudod hogy milyen összeg körül nézelődj.
2019. dec. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az is igaz, hogy egy jól eltalált ajándéknak nagyon lehet örülni...

Nagymamám adott egy mini rádiót, amiből nem néztem ki sokat (nem szoktam rádiót hallgatni), aztán meglepődtem... :) Van rajta dinamó, telefontöltő, Jack csatlakozó, ledes lámpa, tölthető usbről, sőt, a dinamójával telefont is lehet tölteni, a ledet is, meg magát a rádiót működtetni :)


Csak nagyon nehéz ajándékot kitalálni, és nagyon ritka hogy 100%-osan jól sül el..

2019. dec. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
81%

18. szülinapomra pénzt kaptam, amiből majd vettem egy telefont.


A szüleim azt tudták, hogy a régi telefonomnak a bekapcsoló gombja meghalt, s kellene egy új, mielőtt végleg bedobja a törülközőt, de nem tudták, hogy milyen telefon kell nekem. A RAM, belső tárhely, Android verziója, stb nekik kínai.


Ismerni ismerhetnek, ha nincsenek tisztában olyan dolgokkal, amik neked magától értetődőek.

2019. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

"Ismerni ismerhetnek, ha nincsenek tisztában olyan dolgokkal, amik neked magától értetődőek."

El lehet mondani nekik egészen pontosan, hogy melyik típusú telefont vennéd meg magadnak, akár azt is, hogy honnan rendelnéd meg - aztán majd magát a vételt már rájuk lehet bízni, nem? Vagy még az is jobb szerintem, ha a kezedbe nyomják a pénzt még az ünnep előtt, te magad megveszed, aztán odaadod nekik, hogy becsomagolhassák és úgy adhassák át. De hogy magán az ünnepen maga a pénz, az szerintem a legrosszabb... Legfeljebb úgy jó még, ha viccesen adják át, valahogy így pl.:

[link]

2019. dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
2019. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!