Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Zavar, hogy nem tudok alkoholt...

Zavar, hogy nem tudok alkoholt inni itthon család miatt a vírus idején, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem a főiskolán, még itthon lakom. Komoly barátom van, akivel idén májusra terveztük az összeköltözést, ezt most el kellett halasztanunk a vírus miatt. Ő is otthon lakik még, bár ő nagy családi házban anyukájával ketten.


Mindkettőnknek elváltak a szüleink, apukánk nem él velünk.

Anyukám és én is home-officeban dolgozunk, mindig itthon vagyunk.

A páromhoz péntek délutántól vasárnap estig megyek át autóval és ők egész hétvégén otthon vannak. Nagyon unalmas és rossz így, de elfogadtam, hogy most ez van.

Csakhogy én rendszeresen iszom alkoholt, és a 2 anyuka és a barátom szinte soha.... és a két anyukát ez tudom, hogy zavarná “miért iszik egy fiatal lány, ráadásul miért hétköznap, egy lakásban egyedül...” így inkább nem iszom alkoholt, mert nem akarok vitát, de már hiányzik az alkohol. A párom hiába nem iszik, ő elfogadja, làtja, hogy ésszel csinálom és soha semmi bajom tőle.

Heti 2 x innék este vagy hétvégén mikor már nincs semmi dolgom és egyszer VAGY 2 doboz sört , VAGY 1 üveg pezsgőt...


Mit gondoltok erről a helyzetről? Hónapokig ne igyak alkoholt a vírus miatt? Vagy ne érdekeljen mit mond a két anyuka?



2020. ápr. 28. 12:17
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
80%

Véletlenül elküldte, szóval és ez amit írsz alkoholizmus.


Ő pont ugyanígy volt, először nem kell sok, aztán kicsit több, aztán tolódik a tolerancia és egyre több kell, elveszted a kapcsolatot a valósággal, egyre több gáz dolog lesz oké, és igy tovább.


Ezen a ponton még nem nehéz megfordítani, de a zuhanás exponenciális mértékű lesz.

2020. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
14%
Kamukérdés...
2020. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
32%

Ezektől a válaszoktól kikészültem. Emberek, szerintetek egy bunkó válasszal segítetek bárkinek is?

Ennyi információ alapján nem tudjuk megmondani, hogy ez most függőség vagy sem. Nem tudjuk, hogy a kérdező pontosan hogy értette, hogy hiányzik neki, úgy, hogy kaparja tőle a falat, vagy mondjuk az zavarja, hogy nem tehet meg bármit, mert az anyósa/anyja rögtön kombinál, pedig csak jól esne neki egy pohár sör...

A család nehéz téma. Szerintem inkább hagyd rá az alkoholt, amíg nem költöztetek el, hiszen nemsoká itt van. :)

Semmi gond nincs azzal, ha néha-néha megiszik valamilyen alkoholt az ember. És a lényeg pont hogy a mennyiség! Ha úgy érzed, hogy nem bírsz nélküle meglenni, akkor baj van. Ha úgy érzed, hogy jól esne egy fárasztó nap után meginni valamit, az szerintem oké.

2020. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
89%
Bizonyára külön szobában alszol, ott este nyugodtan megihatod a doboz sörödet. Amúgy ha rendszeresen iszol, akkor nem igaz, hogy anyukád nem érezte meg eddig rajtad a szagot.
2020. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
76%

Fú, mi is iszunk a férjemmel, egy-egy pohár pezsgőt, vagy bort, de egy egész üveggel?

Egyszerre az rengeteg bárkinek, nemhogy egy fiatal nőnek.

Nagyon rossz úton jársz!

2020. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
82%
Akkor ne igyál! Ha nem vagy alkesz akkor nem vagy rákényszerülve ha "hiányzik" ott óriási a baj egy fiatal lánynál. Ne legyél buta, vedd észre hogy ez NEM NORMÁLIS. Hagyd abba az ivást! A korábbi válaszolóval egyetértek, semmi értelme nem volt így körülírni. Eléggé sántít a történet. Ráadásul heti 2x 1 üveg pezsgő az KVA SOK. Állj le!
2020. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
89%
" idén májusra terveztük az összeköltözést, ezt most el kellett halasztanunk a vírus miatt" Mi köze van a virusnak az összeköltözésetekhez? Max. ürügy lehet a halasztáshoz.
2020. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
85%

" Hónapokig ne igyak alkoholt a vírus miatt? "


Én utoljára szilveszterkor ittam egy pohár pezsgőt és valahogy mégis túléltem :D

2020. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
87%
33-as: nem egy pohár sörről van szó, hanem 2 doboz sörről vagy egy komplett üveg pezsgőről.
2020. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
87%
#39: és mindezt mindenféle ok és társaság nélkül, otthon egyedül. Ilyenek a zugivok.
2020. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!