Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Zavar, hogy nem tudok alkoholt...

Zavar, hogy nem tudok alkoholt inni itthon család miatt a vírus idején, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem a főiskolán, még itthon lakom. Komoly barátom van, akivel idén májusra terveztük az összeköltözést, ezt most el kellett halasztanunk a vírus miatt. Ő is otthon lakik még, bár ő nagy családi házban anyukájával ketten.


Mindkettőnknek elváltak a szüleink, apukánk nem él velünk.

Anyukám és én is home-officeban dolgozunk, mindig itthon vagyunk.

A páromhoz péntek délutántól vasárnap estig megyek át autóval és ők egész hétvégén otthon vannak. Nagyon unalmas és rossz így, de elfogadtam, hogy most ez van.

Csakhogy én rendszeresen iszom alkoholt, és a 2 anyuka és a barátom szinte soha.... és a két anyukát ez tudom, hogy zavarná “miért iszik egy fiatal lány, ráadásul miért hétköznap, egy lakásban egyedül...” így inkább nem iszom alkoholt, mert nem akarok vitát, de már hiányzik az alkohol. A párom hiába nem iszik, ő elfogadja, làtja, hogy ésszel csinálom és soha semmi bajom tőle.

Heti 2 x innék este vagy hétvégén mikor már nincs semmi dolgom és egyszer VAGY 2 doboz sört , VAGY 1 üveg pezsgőt...


Mit gondoltok erről a helyzetről? Hónapokig ne igyak alkoholt a vírus miatt? Vagy ne érdekeljen mit mond a két anyuka?



2020. ápr. 28. 12:17
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
91%

De pároddal este a szobában, miért nem lehet inni attól, hogy ő nem iszik?


Illetve ha senki nem iszik akkor te is eltudod engedni, én is párom miatt szoktam le, de nem hiányzik hála az égnek.

2020. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nyugodtan igyál meg anyukád előtt két dobozos sört,ennyit a 75 éves nagymamám is megiszik.Vagy zárkozz be a szobádba,ha titkolni akarod.
2020. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem alkesz vagy. Ne haragudj meg érte,de,akinek ennyire hiányzik az ivás az az. Én sem voltam szent életű fiatalon. Én társaságban kezdtem el inni. Elsőnek csak 1-2 sör pár pohár bor volt. Májusban kezdődött ez a sörözős dolog és augusztusban már 1l Jägermeister volt az adag és alig ütött meg. Aztán lett egy felelősségteljes munkám,ahol észnél kellett lenni,mert kiskorúak élete volt a tét, így pár hét alatt munkakezdés előtt leszoktam róla. Azóta sem hiányzik. A pia nem,mert már nem bírom az alkohol ízét és rosszul vagyok tőle,de a felszabadultság érzés igen. Viszont nem ér annyit az egész. Ital nélkül is lehetsz felszabadult és jó kedvű. Ha nem szoktam volna le, akkor most nem lenne 2 gyönyörű gyerekem és a férjem,akit a munkahelyen ismertem meg. Nekem a gyerekeim mosolya és a sport jelenti a boldogságot. Szerintem sokkal jobbak,mint az alkohol. :)

Találj magadnak valami hobbit,amiben fel tudsz szabadulni és nem kell hozzá alkohol. Párod sem fogja sokáig elfogadni ezt. Mi lesz,ha terhes leszel? Akkor is megiszod majd titokban csak,mert hiányzik?

2020. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi, én is most a karantén alatt jöttem rá hogy alkoholista vagyok. Szombatonként ittam csak, de mivel hiányzik, azt jelenti függök tőle.
2020. ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem szard le, menj le a boltba, vedd meg amit kívánsz, és igyál. Ha anyukáknak nem tetszik, így jártak.
2020. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
81%
Hogy jön ide az, hogy “nem bulizol” meg “nem vagy olyan lány”? Oké, gratulálunk. Viszont alkoholista vagy. Ideje szembenézni vele. Nem muszáj változtatnod, engem nem érdekel, csak be kellene ismerni legalább.
2020. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát én muterékkal tolok néha egy-egy "stampót", van mindig jóféle pálinka, a sör meg itt a polcon, de nem érzek rá késztetést. Lehet csak azért, mert már túl öreg vagyok, az elmúlt 15 évet gyakorlatilag végigbuliztam. Rájöttem, hogy a barátaim sokkal jobban hiányoznak, mint a kocsmázás, meg az alkohol (a másnaposság eddig sem hiányzott). Szóval a tanácsom az, hogy ne a "komoly kapcsolatodtól" legyél úgy oda, meg a piától, hanem keresd fel a régi barátaidat online, aztán később meg, ha már nincs ez a vírusmizéria, akkor élőben. Sokkal jobb lesz. Azt meg, ha anyuta sandán néz, mert sörözöl, az legyen az ő baja.
2020. ápr. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
58%
Ugorj le a sarki boltba, vegyél egy felest és idd meg az utcán. Minden valamire való alkesz így tesz, hogy ne otthon, a család előtt igyon.
2020. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
68%
Veszel egy üveg bort meg egy üveg 2literes kólát. A kóla felét leiszod az utcán, és egy félreeső helyen beletöltöd a bort. Így úgy fog tűnni otthon ,mintha csak kóláznál. De még akár az utcán is ihatod így. Szakállas trükk.
2020. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
83%

Nekem volt ilyen gimnáziumi osztálytársam. Ő is így kezdte. Először barátokkal, aztán néha otthon, aztán ez rendszeres lett. Évekkel később a csaj már olyan szinten alkoholista volt, hogy a tiszta szeszt, amit a gyógyszertárban lehet kapni, is képes volt meginni. Elvitték orvoshoz, kapott nyugtatókat meg terápiát, de továbbra is folytatta az ivást. Olyannyira roncs volt már ettől idegileg, hogy egyik nap (kb fél éve) este a vonat elé feküdt, és öngyilkos lett.

Nagyon szomorú, és nem volt több 25 évesnél. Sajnálom szegényt, mert bár közelebbi haver ő nekem nem volt, de mégis személyesen ismertem, és mindig életvidám és nevetős volt, nem néztem ezt volna ki belőle. Ne gondold azt, hogy az alkohol csak évtizedek múlva fejti ki a hatását. Elég ehhez pár év is. És itt nem a mennyiségen, hanem a rendszerességen van a hangsúly. Az, akinek rendszeresen innia KELL (akár 1-szer 1 héten, akár 1-szer 1 nap, teljesen mindegy), mert hiányzik/jól akarja érezni magát/ettől legalább boldog stb., az alkoholista, alkohol függő. Szépítheted akármennyire, ez akkor is egy súlyos függőség.

Remélem nem tervezel gyereket, mert a terhesség közbeni alkoholfogyasztás a magzatra nézve még a legtöbb drognál is károsabb.


Ha nem foglalkozol ezzel, akkor gondolj bele, mit éreznek a hozzád közel álló emberek, hogy azt látják, hogy te alkoholista vagy, és egyre jobban süllyedsz lefelé. Nekem apám masszív alkesz volt, és ebbe is halt bele. Még visszafordíthatsz mindent, ne várj addig, míg a függőség olyan szintű lesz, hogy még a halál sem lesz elég elrettentő ahhoz, hogy leszokj.

2020. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!