Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megszakítanátok ezért a...

Megszakítanátok ezért a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Autóbalesetet szenvedtünk, aránylag nagy sebességnél “szendvicseztünk”, nem tudom ezt hogy hívják szebben, az előttünk haladó gyakorlatilag állóra fékezett kb 90-ről, mi hiába lassítottunk, nem tudtuk elkerülni az ütközést, illetve a mögöttünk haladó sem igazán, hátulról még elkapott minket, a kocsinak se az eleje nem maradt meg se a háta. Tűzoltók szerint isteni szerencse, hogy saját lábon, minimális sérülésekkel, enyhe agyrázkódással kiszálltunk, gyakorlatilag minden ami kár keletkezett az anyagi (maga az autó, telefon, stb). Családnak ott helyben szóltunk, ne aggódjanak, minden ok, nyilván ettől még aggódtak. Párom öccse, a szülők, az anyja új párja, az én szüleim és nővérem, tehát majdnem mindenki gyakorlatilag írt, hívott, aggódott. Párom öccse, annak a párja és anyósom illetve az ő párja együtt ebédeltek amikor kapták a telefont, tehát egyszerre értesültek a dologról. Párom öccsének a párja sem akkor, sem azóta annyit sem írt, hogy fordultatok volna föl. Engem ez őszintén megdöbbent, felénk azért a család nem ilyen (ha nekem nem is ír, de párom a sógora), szegény mamám is csak azért nem tudja mert biztosan a szívroham vinné el, hiába jól vagyunk. Részemről több rokon sajnos nem él. Én egészen sokat küzdöttem hogy jóban legyünk, legyünk egy naaagy család, járjunk össze, nyaraljunk együtt (párom öccsének ez jól esett, félt, hogy nem fogja a család befogadni a kedvesét). Én ezek után megmondom őszintén az utcán köszönni sem szeretnék neki. Pár sort legalább már emberségből írok olyannak is hogy pl volt osztálytárs ha megtudom hogy ez történt vele. Párom nagy vonalakban egyet ért velem.

Ti megszakítanátok a kapcsolatot? Előtte érdekelne azért, hogy miért nem írt?



2020. máj. 17. 20:54
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
84%
“ Tartottuk a követési távolságot, de szerintem akkorát kevesen tartanak hogy 90-ről kvázi állóra tudjanak fékezni, ” nem tartottátok, ha azt tettétek volna, akkor sikerült volna fékezni időben
2020. máj. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
90%
Angyalkam ez a majomszeretet..pioca modra elegge taszito. Gondolom a homar srac is ezt latja h ragadsz mindenkire mint a rago amibe beleleptek, persze h kerul! Kicsit hagyni kell a korulottunk eloket aztan ha akarnak keresnek valamilyen formaban. Aki nem keres azt en is lesz#rom.
2020. máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
92%

De miért baj, hogy a párod öccse kell neki és nem a "vele járó család"?

Nem írtad mióta vannak együtt, lehet még dúl a nagy szerelem. Akkor pedig senki sincs rajtuk kívül.

Amúgy meg neki sincs könnyű dolga, főleg mert gyerekes játszmákba és vitákba kell belemenjen, mint amit most is generálsz.


Értsd meg: neki a család az ő és a párja. Nem pedig a párjának szüleinek gyerekének a felesége. Minek kell nyomulni? Oké, megértem... te mindent megtettél, hogy jó legyen a kapcsolat, sőt, kiálltál érte. De erre megkért ő? Vagy a "családi kedvesség" kategórián belül próbáltad érvényesíteni őt?

Nem mindenkinek kell segítség, és nem is mindenkire lehet nyomulni.


Átértékelted az életed... akkor pedig ne akadj fenn ilyen dolgokon.

2020. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy #20 mondja, neked nem az a legnagyobb bajod vele, hogy nem írt, hanem hogy általában véve távolságtartóbb veletek, mint elvárnád.

De izé...te magad is hangsúlyozod, hogy a ti családotok nem úgy áll a rokoni kapcsolatokhoz, mint általában szokás. Mások ilyen sógor szintű rokonokkal hetente/havonta ha találkoznak, sokan még szülinapokon sem köszöntik egymást, ti meg szinte össze vagytok nőve. Napi szintű kapcsolat. Ti vagytok a szokatlanok, nem azt mondom, hogy rossz értelemben, de ne csodálkozz rajta, ha olyan érkezik a családba, akinek erre nincs ingere, mert a többségnek nincs.

A rokonokat nem választjuk, többségünknek ilyen "elvagyunk, ha összekerülünk, de elég belőle x alkalom évente/havonta" típusú féludvarias viszonyunk van velük. Én is kedvelem az enyémeket,de az agyamra menne, ha a héten már harmadszor kell odamenni és velük kell filmezni. Mi a fenének? A saját szűk családomból nem kérek ennyit. Meg egyébként is isten ments, hogy minden áldott nap pofavizitelni kelljen valakivel.


"Mintha párom öccse kellene neki, de a hozzá “járó” család már nem" - pontosan! De ez pont tök normális. A párunkat akarjuk, a vele érkező családdal meg próbálunk jó viszonyt kialakítani, de velük nem akarunk egymás szájában lógni állandóan, mert örökbefogadó családot nem kerestünk, csak párt.


Nem kell kapcsolatot megszakítani, mindkét irányba túltolod a dolgot. Találd meg az arany középutat, legyél vele kedves, de ne erőltess rá szorosabb kapcsolatot, mint amire igénye van, ne akard beráncigálni a naaagy_boldog_család_mindig_együtt_vagyunk idilletekbe, mert másnak ez lidérces álom. Beszéld meg az öccsel, szerinte mennyi találkozás lenne kényelmes a párjának.

2020. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
87%
Egyszeruen csak nem "bariznek" a jovoben sajat erofeszitesbol. Ha ok keresnenek vagy meghivnanak, akkor adott lelkiallapottol fuggoen elmennenk v sem. Nagy latvanyos szakitasba biztosan nem fognek, kar ra az energia. Paromat biztosan nem szakitanam el a testveretol.
2020. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
90%

A baj csupán az, hogy te kettő dolgot nem fogsz fel.

Az első az, hogy nem te vagy a világ közepe, meg nem is párod. Főleg nem neki.

A másik pedig az, hogy hiába az a szokás nálatok, hogy egymás seggébe vagytok bújva, ha nála meg nem. Az is lehet, hogy baromira nem vagy neki szimpatikus, sok vagy, introvertált esetleg, bármi. Nekem sem vagy így szimpatikus, amit itt leművelsz meg hisztizel. Senkit nem érdekel, hogy majdnem meghaltál. Ami amúgy nem is lett volna, ha tartjátok a követési távolságot. Ami mondjuk pontosan erre való, hogy ez ne legyen.

Veled most történt valami, ami NEKED nagy dolog, és elvárod, hogy körbe legyél nyalva, és nem tetszik, hogy ő nem teszi, mert legalább ő vállalja, hogy nyíltan szarik rád, nem úgy mint te, hogy a szemében kapálózol, hogy jajaj, jó kapcsolat, aztán igazából meg kibeszéled, meg nem is bírod. Tök képmutató vagy. Ő legalább nem. Ha rám próbálná bárki így rámerőltetni magát, mint te rá, én kevésbé tudnék jófej maradni. Hagyd őt békén. Fuu, hogy utálhat téged...

2020. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudhatod, hogy milyen viszonyban van egymással a párod és a sógornője. Lehet, hogy a nagy családi összejöveteleken is csak pár szót váltanak, így ha a párod testvére írt nektek, akkor ő külön miért írjon? Nálunk általában a párok együtt írnak, hívnak, ha családon belül történik valami. Nem feltétlenül rossz szándékból nem írt, lehet, hogy hülyén jött volna ki, ha ő külön is küld egy üzenetet.
2020. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
30%

#27 az nem sogorno hanem sogor. Mert homar a srac igy a parja is ferfi.

En hetero vagyok. De latom legalabb nehany helyen elfogadjak oket..eleg sok stresszel jarhat az egesz..melegkent. Talan ezert is tavolsagtarto. Amugy engem taszit ha 2 ferfi szexel. De elfogadom csak ne kelljen neznem. Annak orulok h a csaladomba ez nincs de ha lenne lenne..

2020. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, te ott húzkodod egy papírlapon a strigulákat, hogy melyik rokon érdeklődött, és melyik nem? Vagy ennyire ki vagy hegyezve a barátod tesójának a barátnőjére, hogy így megjegezted, hogy PONT Ő nem küldött érdeklődő sms-t?
2020. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
29%
29 😭😭😭😭😭 a parja is ferfi! Melegek.
2020. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!