Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megszakítanátok ezért a...

Megszakítanátok ezért a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Autóbalesetet szenvedtünk, aránylag nagy sebességnél “szendvicseztünk”, nem tudom ezt hogy hívják szebben, az előttünk haladó gyakorlatilag állóra fékezett kb 90-ről, mi hiába lassítottunk, nem tudtuk elkerülni az ütközést, illetve a mögöttünk haladó sem igazán, hátulról még elkapott minket, a kocsinak se az eleje nem maradt meg se a háta. Tűzoltók szerint isteni szerencse, hogy saját lábon, minimális sérülésekkel, enyhe agyrázkódással kiszálltunk, gyakorlatilag minden ami kár keletkezett az anyagi (maga az autó, telefon, stb). Családnak ott helyben szóltunk, ne aggódjanak, minden ok, nyilván ettől még aggódtak. Párom öccse, a szülők, az anyja új párja, az én szüleim és nővérem, tehát majdnem mindenki gyakorlatilag írt, hívott, aggódott. Párom öccse, annak a párja és anyósom illetve az ő párja együtt ebédeltek amikor kapták a telefont, tehát egyszerre értesültek a dologról. Párom öccsének a párja sem akkor, sem azóta annyit sem írt, hogy fordultatok volna föl. Engem ez őszintén megdöbbent, felénk azért a család nem ilyen (ha nekem nem is ír, de párom a sógora), szegény mamám is csak azért nem tudja mert biztosan a szívroham vinné el, hiába jól vagyunk. Részemről több rokon sajnos nem él. Én egészen sokat küzdöttem hogy jóban legyünk, legyünk egy naaagy család, járjunk össze, nyaraljunk együtt (párom öccsének ez jól esett, félt, hogy nem fogja a család befogadni a kedvesét). Én ezek után megmondom őszintén az utcán köszönni sem szeretnék neki. Pár sort legalább már emberségből írok olyannak is hogy pl volt osztálytárs ha megtudom hogy ez történt vele. Párom nagy vonalakban egyet ért velem.

Ti megszakítanátok a kapcsolatot? Előtte érdekelne azért, hogy miért nem írt?



2020. máj. 17. 20:54
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim válasza:
100%

Igazából velem hasonló történt. A barátom húgának a legjobb barátnője autóbalesetet szenvedett és sajnos ott is maradt, pedig 22 éves volt. Nekem a barátom elmondta az esetet, hogy mi történt. Első kérdésem az volt, hogy van a húga, hogy viseli stb.


De nem írtam neki, hogy részvétem, mert nem éreztem azt, hogy közöm lenne hozzá meg eleve nem nekem mondta el személyesen, szóval így nem éreztem illendőnek, hogy ezt felhozzam neki vagy vitát szítsak a barátom és a húga között, amiért elmondott nekem egy ilyen személyes dolgot a megkérdezése nélkül.

Pedig jóban vagyunk és nem 1-2 éve ismerem, sok mindenről nyíltan beszélünk, de ez mégsem olyan, amibe bele akartam ütni az orrom.


Szóval emiatt én fordított esetben sem haragudnék meg, ha nem jelentkezne ő sem, ha hasonló történik velem, de mindenki más.


De mindenki más, én bele sem gondoltam, hogy ilyen helyzetben pont tőlem várna egy 30. részvétemet és sajnálomot. Így szerintem a párod öccsének a barátnője is hasonlóan érezhette, ha egyébként meg jó a kapcsolatotok.


Ha zavar, hogy nem írt, beszéld meg vele, hogy se félreértés se további feszültség ne legyen köztetek. A válaszból úgyis megtudod, hogy mi is a helyzet és eldöntheted, hogy az alapján szeretnél-e jóban lenni vele vagy inkább az illendőség határánál maradsz.

2020. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
4%
800.kommentelo aki nincs kepben h az nem baratno tovabbra sem. Hanem egy homokos par.
2020. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim válasza:
94%

41-es vagyok: Tény, hogy nem olvastam el a kommenteket, de szerintem a véleményemhez nem releváns, hogy egy meleg párról van-e szó vagy egy heteróról :)

A véleményem ugyanaz, amit leírtam kivéve, hogy -barátnő és +pár öccsének a barátja. Nekem igazából édes mindegy, a lényegen nem változtat nálam.

2020. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
78%
A kérdező egy homofób rinyagép, aki okot keres arra, hogy a pasija öccsét és annak a párját ignorálja
2020. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy tipikus jele az erős és már beteges figyelemhiánynak, amit a köznapi beszéd feltűnési viszketegségnek nevez.

Elvárod, hogy mindenhol mindig te legyél a középpontban, a rivaldafényben. Gondolom ezért vagytok a rokonságra is rágyógyulva, hogy ha valami van, egyből tudja mindenki, hogy téged körbe kell megint nyalni. Feltételezem a munkahelyeden is vagy 4-szer elrészletezted, mi történt veletek, és kicsattansz az örömtől, ha valaki valami pozitívat mond rólad a baleset alapján.

Aztán ha valaki nem asszisztál ehhez, akkor durcás kisgyerek módjára már egyből nem akarsz beszélni vele, nem akarod látni se.


Ez egy eléggé nehezen elviselhető és roppant irritáló személyiség. Tapasztalatból mondom, hogy aki kicsit is introvertáltabb, az szabályos büntetésként éli azt meg, hogy X rá van cuppanva az egész rokonságra (ezáltal rá is) mint a pióca, és elvárja, hogy a 120. senki is érdeklődjön felőle még akkor is, ha az illetőnek abszolút nulla köze van a piócához. Az irományod alapján én azt sem tudom megérteni, hogy a közelebbi családtagok hogy képesek ezt non-stop elviselni.

2020. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, mintha csak az én rokonomat olvasnám.

Ha fingik egyet (képletesen szólva), már azonnal elrészletezi mindenhol, rá van gyógyulva a közelebbi rokonságra, és szó szerint elvárja a napi pofavizitet vagy legalább egy pár soros üzenetet FB-n. Ha nem körülötte forog a világ, már hisztizik, meg bedurcul, mint valami pisis óvodás, és megjegyzem, egy 45 éves nőről beszélünk.

Tudod kérdező, hogy mennyire irritáló ez? És igen, eltaláltad, én kiszálltam ebből az egészből. Amikor kérdőre vont, hogy ő engem ennyire nem érdekel, akkor megmondtam neki, hogy felesleges a napi sablonos írogatás, időpocsékolás. Mit csinált a hülyéje? Letiltott és azóta még csak nem is köszön az utcán se.


Őszinte véleményem: Szánalmasan gyerekes.

2020. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
29%
Utolso! Nem 15 evest akartal irni? 45 basszus. Ez nagyon beteg.
2020. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
67%

"Utolso! Nem 15 evest akartal irni? 45 basszus. Ez nagyon beteg."


Sajnos tényleg 45 éves. De ez a viselkedés egy 15 évestől is irritálna.

2020. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj kérdező, de gyomorforgatóan szánalmas a hozzáállásod.

Ha mással történt volna ilyen, hálát adtak volna Istennek, hogy életben maradtak, megúszták, netán még az életüket is átértékelnék ezek után, hiszen majdnem meghaltak.

Te meg mit csinálsz? A legnagyobb problémád, hogy a 200. senki, aki még csak nem is rokon, nem írt SMS-t, és most ezen hisztizel, meg már a kapcsolatmegszakításon gondolkodsz. Hát öregem, nagyon nem irigylem a prioritásaidat az életben. Komolyan neked ez a legfontosabb?

Szerintem szakíts meg vele minden kapcsolatot, csak beki is egy hatalmas szívességet teszel vele. Én már rég megtettem volna az ő helyében. Senkinek sincs szüksége az ilyen gyerekes, egocentrikus energiavámpírokra, akik azt hiszik, hogy az egész világ is körülöttük forog.

2020. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

Huh most látom csak a kérdést. Nem semmi 😂😂

Egyébként különösen szánalmasnak tartom, hogy egy legfrissebbként beházasodott jött-ment senki áll neki számon kérni valaki olyanon a családi szokásokat, aki ugyanolyan “rangú” ott, mint ő (a házasságtól nem leszel értékesebb). Mert a sógor párja (tök mindegy, hogy nő, férfi vagy épp levelibéka az illető) ugyanúgy a legfrissebb tag ott, mint ez a hisztis pcsa. Akkor is, ha ő már x éve van együtt a férjecskéjével. Akit egyébként baromira sajnálok ilyen borzasztó természetű feleséggel megáldva.

A kérdező lefogadom, hogy kompenzál valamit ezzel a görcsös “márpedig mi igenis összejárunk, mi az, hogy ez nem csinálja, amit ÉN ÉN ÉN elvárok” viselkedéssel. Érdekes, a család többi tagja nem pattogott, mocskolódott, még a férje sem. Csak ő vergődött ezen, ráadásul ugyanolyan bármikor “pótolható” egyszerű partnerként, mint amilyen az a srác is ott. Milyen jogon kér ő ott bármit is számon a családi szokásokat illetően? Oda született? Nem. Évtizedek óta él benne, unokái vannak már? Nem. Akkor meg mit akarja előírni neki, hogy mit csináljon? Bár ehhez mondjuk a 100 éves dédinek se lenne joga.

Az is gusztustalan, hogy ő maga írta le, hogy após elítéli a melegeket, de nagysága elvárná, hogy a pasit ez ne érdekelje, járjon csak minél többet a közös összejövetelekre. Mit számít, hogy a srác hogy érzi magát?

Hisz Ő azt akarja, hogy ott legyen! Elvégre így még többet szerepelhet, hogy nagy látványosan “kiáll” a fiúért, közben meg amúgy le se tojja az érzéseit, különben tiszteletben tartaná, hogy nem jár el rendszeresen. Ehelyett inkább itt szidta. Nem mellesleg az ilyen “kiállások” (pláne a nem önzetlenek) is csak az adott illető szégyenérzetét fokozzák.

Azt már meg sem említem, hogy még azt is a srácon akarta/akarja leverni, hogy a gonosz homárja nem akarja, hogy a párja hozzájuk járjon rendszeresen filmezni, hanem azt szeretné, ha vele töltene több időt. Normális a kérdező??? Egy szerelmes párt áthívogatni heti rendszerességgel és megsértődni, ha ők ehelyett inkább kettesben szeretnének lenni? Jézusom. Gondolom, ő is zokszó nélkül ment volna a férjével mondjuk anyóshoz tévézni, a privát szabadidejük oltárán is.

2020. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!