Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megszakítanátok ezért a...

Megszakítanátok ezért a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Autóbalesetet szenvedtünk, aránylag nagy sebességnél “szendvicseztünk”, nem tudom ezt hogy hívják szebben, az előttünk haladó gyakorlatilag állóra fékezett kb 90-ről, mi hiába lassítottunk, nem tudtuk elkerülni az ütközést, illetve a mögöttünk haladó sem igazán, hátulról még elkapott minket, a kocsinak se az eleje nem maradt meg se a háta. Tűzoltók szerint isteni szerencse, hogy saját lábon, minimális sérülésekkel, enyhe agyrázkódással kiszálltunk, gyakorlatilag minden ami kár keletkezett az anyagi (maga az autó, telefon, stb). Családnak ott helyben szóltunk, ne aggódjanak, minden ok, nyilván ettől még aggódtak. Párom öccse, a szülők, az anyja új párja, az én szüleim és nővérem, tehát majdnem mindenki gyakorlatilag írt, hívott, aggódott. Párom öccse, annak a párja és anyósom illetve az ő párja együtt ebédeltek amikor kapták a telefont, tehát egyszerre értesültek a dologról. Párom öccsének a párja sem akkor, sem azóta annyit sem írt, hogy fordultatok volna föl. Engem ez őszintén megdöbbent, felénk azért a család nem ilyen (ha nekem nem is ír, de párom a sógora), szegény mamám is csak azért nem tudja mert biztosan a szívroham vinné el, hiába jól vagyunk. Részemről több rokon sajnos nem él. Én egészen sokat küzdöttem hogy jóban legyünk, legyünk egy naaagy család, járjunk össze, nyaraljunk együtt (párom öccsének ez jól esett, félt, hogy nem fogja a család befogadni a kedvesét). Én ezek után megmondom őszintén az utcán köszönni sem szeretnék neki. Pár sort legalább már emberségből írok olyannak is hogy pl volt osztálytárs ha megtudom hogy ez történt vele. Párom nagy vonalakban egyet ért velem.

Ti megszakítanátok a kapcsolatot? Előtte érdekelne azért, hogy miért nem írt?



2020. máj. 17. 20:54
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
90%

10 eve volt autobalesetem. Az autonk ripityara tort, minden utas korhazba kotott ki. Szerencsere senki sem volt eletveszelyes allapotban, es egy het uran mar otthon gyogyulgattunk.

A balesetrol senkit sem ertesitettem. A korhaz ertesitette a szuleimet (17 eves voltam akkor), ok pedig a rokonsagot stb.

Na most..Hivott a nagybacsim stb, viszont az o fia (tehat unokateso) nem. En ezen nem sertodtem meg, hiszen az apja hivott es ezt ugy foftam fel, hogy az egesz csaladja neveben erdekodik! Masfelol pedig, tisztaban voltam azzal a tennyel, hogy nem szenvedtem komoly seruleseket, igy minek csaptam volna ki barmilyen hisztit? Nem szerettem volna, ha barki hajnalban (ekkor tortent a baleset) felkerekedik, vagy esetleg tobbet gondol a baleset moge, esetkeg bepanikol! Anyukam ertesitett mindenkit, hogy jol vagyok es ennyi!


Kerdezo..mivel a te esetedben a hajad szala sem gorbult, nem ertem ezt az egesz felhajtast! Esetleg kerjenek vasarnapra egy szentmiset, ahol minden boldog- boldogtalan halat mond a jo Istennek, amiert eletben vagytok???

Szerintem kicsit elszalltal magadtol es ugy erezted, hogy ez eleted legfontosabb pillanata, vegre majd megkapod a vatva vart fogyelmet es mindenki elhalmoz jokivansagokkal es pluss macikkal! Egyaltalan nem jogos a sertodesed, de en pl. inkabb a masik felnek tanacsolnam azt, hogy keruljon teged messzirol. Nehez termeszeted van...

2020. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem lezárhatjuk a témát. Nem ez volt a “nagy pillanatom”, köszönöm szépen enélkül is elég izgalmas életem lett volna. Látom az is sokaknak nehezére esik még mindig, hogy a párom öccse ÉS A PÁRJA IS férfi, nincs nő a nő ellen gyűlölet szekció és a családban a sógor párján kívül MINDENKI szoros kapcsolatot ápol a másikkal. Főnökömnek egyébként szóltam, hogy egy pár napot kivennék, biztos körbe hintette az irodában, mind a 3 kolléga (kis családi cég) legalább 3 mondatot bírt írni. A szomszéd mikor látta a hazavitetett kocsit, szintén ki bírt annyit nyögni, hogy “örülök hogy nem lett bajotok”. Ezért volt nekünk furcsa, mert akárki hallotta akár sokadkézből, puszta emberségből bírt három szót odatolni, a kérdésben említett fiatalember pedig nem. Ma anyósnál ebédeltünk, mindenki ott volt. Nyilván sok szó esett balesetről, biztosításról, új autóról stb - egyetlen mondat nem hagyta el a srác száját élőben sem. Anyós konkrétan sírva ugrott mindkettőnk nyakába, össze vissza puszilgatott, párja is megölelt stb, látszott rajta, hogy valamennyire még őt is megérintette a dolog, pedig neki inkább nem vagyunk senkije. Mindenesetre az előzetesen ördögnek lefestésem ellenére sem hisztiztem, ellenben párom a sárga földig lebaszta miután még valamit be is szólt a srác.
2020. máj. 18. 17:48
 33/51 anonim ***** válasza:
81%
🙄
2020. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
92%
És a munkatársaid párjai, gyerekei? A szomszéd párja?
2020. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
86%
Nah..mostanra en is megkonnyeztem..holnap ebednel en is elmeselem a torteneted, hogy meg tobben oruljenek. Ezekutan korusba szidjuk a parod testverenek a parjat- vagy mar kijet, amiert nem borult a nyakadba. Szoval nyugodtan alhatsz.
2020. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
87%
Atya világ. Szerintem vezess külön listát arról, hogy ki írt nektek üzenetet és ki mit szólt hozzátok szóban. Hány mondatot. Emberségből. Senkinek nem lett semmi baja, de mindenki boruljon le Isten előtt, hogy ti megmenekültetek a halál torkából. Van egy jó ötletem: csöngess be minden lakásba, ahonnan még nem kaptál üzenetet, és kérd, hogy ők is adjanak hálát, hogy még élsz. Normális vagy te?
2020. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
83%
Holnap delben ezert szoljon az orszagban az OSSZES harang! Ámen! 😵👌
2020. máj. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
87%
Tenyleg a lenyeg h mindenki egeszseges! Mondjuk a te fejedben a baleset elott is volt valami agy helyett: kovaszos uborka. A munkatarsaid gyerekeinek parjainak az ismerosei is szenne idegeskedtek magukat.
2020. máj. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
83%

Egyertelmu, hogy a Kerdezo csupan azert irta ki a kerdest, mert arra szamitott, hogy az itteni valaszolok is elhalmozzak "Orulunk, hogy nem esett bajoktok" uzenetekkel.


Szerintem privat leveleket is vart! Ha nem errol lenne szo, akkor nem irta volna le, ilyen reszletesen a balesetet...Ez az egesz kerdes pont errol szol.


Mostanra mar visszament dolgozni, es merek fogadni, hogy a kollegait is agyonra farasztotta a tortenetevel. Tuti, hogy reggeltol estig csak errol mesel, kozben pedig majd kicsattan oromeben, hogy vegre minden rola szol. A szoban forgo fiatalembernek nyilvan nem jon be az effele eltulzott feltunesi viszketegseg amit a kerdezo produkal. Teljesen ertheto, hogy tartja a tisztes tavolsagot.

2020. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy kívül nem lett semmi bajotok, de az "enyhe agyrázkódás" nem múlt el nyomtalanul, ha képes vagy ezen a semmi apróságon ennyit szarakodni.
2020. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!