Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben jogos a feltétel...

Ilyen esetben jogos a feltételezés és a megsértődés, tekintve, hogy nem egyszeri esetről beszélünk?

Figyelt kérdés
Adott két család, együtt vakációznak, vannak kicsi gyerekek is, ők is kedvelik egymást. Az egyik család hívta meg a másikat magukhoz egy hétre. Minden szép és jó, semmi ellentét, semmi feszültség eleinte, viszont: az egyik családban (a vendég családnál) a feleség nem vallásos, kifejezetten rossz véleménnyel van minden vallásosról (persze ezt nem hangoztatja a vendégségben). A fogadó család nem erőltet semmilyen vallásos témát egy szó erejéig sem, viszont egyszer csak azt veszik észre, hogy a vendég kislány (4 éves múlt, értelmes, cserfes gyerek) ha a wc-re megy azt úgy jelenti be viccelve, hogy na ő megy most a templomba. A fogadók eléggé elképednek, de nem vesznek tudomást róla, gyerek, biztos poénkodik, beszélnek sokszor mindent. Aztán előfordul megint és megint, végül akármikor megy wc-re, azt hatalmas poénként közli, hogy ő most akkor megy a templomba. A dolog egyre inkább kezd kellemetlenné válni, az anyja meg (aki amúgy simán leteremti bármi másért, ha erről van szó) ezért az egyért sosem szólna rá. Később a fogadó családban a nagyszülők is csatlakoznak a vakációhoz, akik idősebb fejjel még inkább el vannak képedve a dolgon, nagyon nem tetszik nekik, hogy bármilyen helyzetben néz rájuk a gyerek nagyokat vigyorogva, hogy ő most megy a templomba, és közben már nyitja is a wc ajtóját, szinte reakciókért epekedve. Nem lett szólva végül semmi, nem reagált senki sem a gyereknek, sem az anyjának, eltelt a hét, volt egy csomó közös program, jól érezték magukat, de azért ez valahol egész megdöbbentő. Jogos egy ilyen szitu után feltételezni, hogy otthon hallhatott valamit a gyerek? Egy szülőnek nem az lenne a dolga, hogy megtanítsa a gyerekének, hogy vannak témák, amiből nem illik viccet űzni, mert másnak rosszul tud esni az ilyen? Lehet, hogy apróságnak tűnik, de ismerve az anya hatalmas megvetését a vallások, és a vallásos emberek iránt + minden másért, egészen apró dolgokért is ki tudja osztani a gyereket akár a sírásig is, de ezt a témát meg egy teljes hétig ráhagyta azért elgondolkodtató a dolog. Nem, nem kell egy gyereket kiosztani félreértés ne essék, csak azért ez a közöny beszédes. Ti mit tettetek volna?

#vallás #kisgyerek #vakációzás
2021. nov. 11. 13:58
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

Na akkor máshogy: nem vagyok sem a háztulaj, nem én hívtam őket, nincs semmilyen "barátnőm" a sztoriban, azt pedig, hogy én miért nem szóltam anyámnak (???) meg sértett díva fogalmam sincs, hogy jön ide.

Nagynénémék hívták a vendégeket, én meg a nagyszüleimmel együtt átmentem hétvégére, akkor tapasztaltuk ezeket a dolgokat. Nagynéném mondta, hogy szinte az egész héten ez ment, de ő nyilván nem akarja a gyereket nevelni, nem is az ő dolga, így rájuk hagyta döbbenten. Nem tudom, mióta nem lehet itt már kérdezni se, fújást meg köpködést meg főleg nem tudom, ki látott itt és hol.

2021. nov. 11. 14:25
 12/53 anonim ***** válasza:
82%

Te vagy az aki itt nem tud értelmezni.

AnyukáNAK, nem anyukáDNAK. Vagyis a kislány anyukájának kellett volna szólni, hogy nem tetszik a lány viselkedése.

Azt meg honnan tudjuk, hogy te nem ismered ezt a nőt, amikor a kérdésben arról írsz, hogy a két család jóban van és együtt vakációzik? Melyik részből kellett volna tudni, hogy te nem ismered?


Amúgy meg a vállásból elég sokan csinálnak viccet, ezen is teljesen felesleges kiakadni.

2021. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
81%
Ezt leírhattad volna két mondatban.
2021. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
94%

Én kicsit túldrámázva érzem a helyzetet.

Azzal egyet értek, hogy tisztelni kell a másik hitét és hitrendszerét, de nem értem, hogy miért kussol a szituációban mindenki.


A lány nyilván azért nincs nevelve ilyen téren, mert az anyja nem érzi a kijelentés súlyosságát. Nektek kellett volna közölni az anyukával, hogy vallásos szemmel ez számotokra vérig sértés kategória és szeretnétek, ha a ti házatokban ez nem fordulna elő többet.


A kislányra abszolút nem haragudnék. Nem is feltétlezném, hogy "Jogos egy ilyen szitu után feltételezni, hogy otthon hallhatott valamit a gyerek?", mert a gyerek nem csak otthon tud hallani dolgokat. Az iskola sokszor sokkal nagyobb hatással van rá, ahol minimum 15 gyerek még megannyi dolgot hall a szüleitől és ezt továbbadja.


Az, hogy jelen szituációban ti miért érzitek magatokat megsértve, illetve sérültnek vélitek a hitrendszeretek, megértem. Nem azért, mert vallásos vagyok, hanem mert vallásos iskolába jártam és ott láthattam, hogy kinek-milyen fontos ez. Ugyanakkor egy kívülálló szemében, aki abszolút nincs benne a témában és soha nem éltette a hit, hisztinek fogja érezni részetekről a kiakadást.

Szóval a legegyszerűbb dolog az lett volna, ha a szülőkkel beszélitek meg azt, hogy a ti szemetekben ez nem vicces, sőt, sértő.

A kislány valószínűleg fel sem fogja a dolgot. Az is lehet valami félreértésből adódott a szófordulata.

2021. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
14. Igen, a kislányra mi sem haragszunk kicsit sem, sőt, egy nagyon elbűvölő, vagány kislány, a szülein voltunk elképedve. Egyébként lehet, hogy jobb lett volna, ha a nagynénémék szólnak, de sajnos ahogy itt is több kommentelő bizonyítja, sosem lehet tudni, mennyire akadt volna ki az anyja, hogy mit képzelnek magukról a nagynénémék, ők csak ne akarjanak a nevelésbe beleszólni stb. - a legtöbb ember sajnos képtelen belátni, ha bántó volt vagy hibázott.
2021. nov. 11. 14:46
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
De még mindig nem érted. Én nem azt mondom, hogy nevelésbe szóljatok bele. A szülők értékrendjében nem tiszta a ti hitrendszereteknek a sértődés avagy poén határa.
2021. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb nem kell elhívni, ha nem tetszik a viselkedésük.
2021. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
16. Ez világos. Valamiért nagynénémék úgy láthatták akkor, hogy nem olyan a nő, akivel ezt meg lehetne beszélni.
2021. nov. 11. 15:03
 19/53 anonim ***** válasza:
87%
Ebben az esetben mi a problémád?
2021. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
84%

Ateista vagyok, de nyilván nem célom megbántani senkit a vallásában. Ha az én gyerekem ilyet mondana, hogy "megyek a templomba", mosolyognék rajta egyet, nyilván ő azért mondja, mert neki ez most kis 4 éves fejjel nagyon vicces, aztán majd úgyis megunja. Valószínűleg bele sem gondolnék, hogy ezt más halálos sértésnek veszi. Nem azért, mert nem érdekel más, hanem mert egyszerűen más az értékrendem.

Persze, ha valaki szólna, hogy neki ez rosszul esik, bocsánatot kérnék a gyerek nevében és rászólnék a gyerekre, hogy ott ezt ne csinálja. Ennyi.


Nem gondolom, hogy a kislány szülei direkt tiszteletlenek akartak volna lenni, szerintem csak nem gondoltak ebbe bele. A többiek meg nem szóltak volna érte, hát akkor utólag kár puffogni.

2021. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!