Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben jogos a feltétel...

Ilyen esetben jogos a feltételezés és a megsértődés, tekintve, hogy nem egyszeri esetről beszélünk?

Figyelt kérdés
Adott két család, együtt vakációznak, vannak kicsi gyerekek is, ők is kedvelik egymást. Az egyik család hívta meg a másikat magukhoz egy hétre. Minden szép és jó, semmi ellentét, semmi feszültség eleinte, viszont: az egyik családban (a vendég családnál) a feleség nem vallásos, kifejezetten rossz véleménnyel van minden vallásosról (persze ezt nem hangoztatja a vendégségben). A fogadó család nem erőltet semmilyen vallásos témát egy szó erejéig sem, viszont egyszer csak azt veszik észre, hogy a vendég kislány (4 éves múlt, értelmes, cserfes gyerek) ha a wc-re megy azt úgy jelenti be viccelve, hogy na ő megy most a templomba. A fogadók eléggé elképednek, de nem vesznek tudomást róla, gyerek, biztos poénkodik, beszélnek sokszor mindent. Aztán előfordul megint és megint, végül akármikor megy wc-re, azt hatalmas poénként közli, hogy ő most akkor megy a templomba. A dolog egyre inkább kezd kellemetlenné válni, az anyja meg (aki amúgy simán leteremti bármi másért, ha erről van szó) ezért az egyért sosem szólna rá. Később a fogadó családban a nagyszülők is csatlakoznak a vakációhoz, akik idősebb fejjel még inkább el vannak képedve a dolgon, nagyon nem tetszik nekik, hogy bármilyen helyzetben néz rájuk a gyerek nagyokat vigyorogva, hogy ő most megy a templomba, és közben már nyitja is a wc ajtóját, szinte reakciókért epekedve. Nem lett szólva végül semmi, nem reagált senki sem a gyereknek, sem az anyjának, eltelt a hét, volt egy csomó közös program, jól érezték magukat, de azért ez valahol egész megdöbbentő. Jogos egy ilyen szitu után feltételezni, hogy otthon hallhatott valamit a gyerek? Egy szülőnek nem az lenne a dolga, hogy megtanítsa a gyerekének, hogy vannak témák, amiből nem illik viccet űzni, mert másnak rosszul tud esni az ilyen? Lehet, hogy apróságnak tűnik, de ismerve az anya hatalmas megvetését a vallások, és a vallásos emberek iránt + minden másért, egészen apró dolgokért is ki tudja osztani a gyereket akár a sírásig is, de ezt a témát meg egy teljes hétig ráhagyta azért elgondolkodtató a dolog. Nem, nem kell egy gyereket kiosztani félreértés ne essék, csak azért ez a közöny beszédes. Ti mit tettetek volna?

#vallás #kisgyerek #vakációzás
2021. nov. 11. 13:58
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Köszi 14. és 20., ezek korrekt válaszok voltak legalább!
2021. nov. 11. 15:19
 22/53 anonim ***** válasza:
84%
Arc a kislány, csak így tovább.
2021. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%

"-De azt hittem, hogy...

-Hinni a templomban kell, akarni meg a wc-n."


Nálunk ez rendszeresen elhangzott gyerekkoromban, pedig vallásos családból jövök. Lehet, hogy egy ilyen mondatot gondolt tovább a gyerek.

2021. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk a környéken pl ez teljesen hétköznapi mondás a wcre, tök sok embertől hallom ezt.


Hogy provokatív legyek.. lehet a kislánynak tényleg az a temploma, akkor miért is szólnátok rá? hiszen megsértenétek a hitét.. :)


Nem értem mit lehet ezen problémázni, ne hívjátok többet őket és megoldva.

2021. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:
23. Ez egész jó, és lehet, hogy tényleg ez van, de legalábbis ilyesmi a dolgok mögött. :D
2021. nov. 11. 15:54
 26/53 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg arc a kislány, messze ő volt a legjobb fej a családban.
2021. nov. 11. 15:54
 27/53 anonim ***** válasza:
100%
Én is valami poént gondolok az egész mögé amiben a családnak fel sem tűnt, hogy bántó lehet, annyira nélkülöznek bármilyen bántó szándékot. Hiszen kedves vendégségben voltak. Lehet nem is volt poén, csak a gyereknek, a családját már lefárasztotta vele, anyja meg remélte, ha nem reagál semmit abbahagyja a kölök az idétlenkedést. Pechjére kitartó volt a leányzó.
2021. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
94%
Hasonlo koru lanyom van...biztos, hogy nem sertodnek meg semmin, amit mond. Es ezt a "mondast" sem tartom szentsegtoresnek...
2021. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek a kommunikáció elképesztő erejében. Úgyhogy vagy a kislánynak szóltam volna, vagy az anyjának, hogy ez elég bántó nektek, úgyhogy lécci fejezze be.

Ha az anyjának szólsz, akkor az annyiból jobb, hogy nem neked kell a kislány kérdéseit megválaszolnod (miért sértő? mi az a vallás? miért hiszik ezt? és tényleg igaz? Nekem is hinni kell? Miért?...)

Ha meg direktbe a kislánynak szólsz, akkor esetleg jobban átérzi, hogy emiatt "szomorú" vagy.

De ha egyáltalán nem szólsz, akkor egy ateistának lehet, fel sem tűnik, hogy nem tetszik neked a dolog.

2021. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

utolag mar semmi nem.jogos.

ki tudja 4 evesen kitol es mit hallott. Mondjuk ha en vagyok az anyukaja magamtol is raszolok ket ilyen utan, hogy kislanyom ne hajtogasd mar a butasagot,hanem menj es pisilj. Ha meg nekem nem tetsik es en vagyok a hazigazda vagy akaeki is a sztoriban egyszeruen vagy egybol mondom a kislanynak, hogynahat te meg milyen butasagot mondasznem tudod hogy ahova mesz az a slozi? es akkor majd az fog neki jobban tetszeni vagy raszolok, hogy ne mondogassa mert aztanmajd egyszer valaki megharagszik erte,mert a templo.ok azok nagyon szep helyek es nem illik vecehez hasonlitani oket. Es kb ennyi.

egy revesnek fogalma sincs a vallasokrol, se a hitrol, seaz itsenrol.vagy istenekrol.

van egy film ahol a 4ves kislany azt allitja szexualisan zaklatja az ovobacsija kozben feltekenyra valami buta gyerekes dolog miatt es hall valamit valahol es igy talalja ki...szegeny ovobacsit meg meghircoljak.

szoval ez a megyek a templomba ez vagyvalami hulye mondas lehet amithallott valakitolvagy o tallta ki

2021. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!