Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben jogos a feltétel...

Ilyen esetben jogos a feltételezés és a megsértődés, tekintve, hogy nem egyszeri esetről beszélünk?

Figyelt kérdés
Adott két család, együtt vakációznak, vannak kicsi gyerekek is, ők is kedvelik egymást. Az egyik család hívta meg a másikat magukhoz egy hétre. Minden szép és jó, semmi ellentét, semmi feszültség eleinte, viszont: az egyik családban (a vendég családnál) a feleség nem vallásos, kifejezetten rossz véleménnyel van minden vallásosról (persze ezt nem hangoztatja a vendégségben). A fogadó család nem erőltet semmilyen vallásos témát egy szó erejéig sem, viszont egyszer csak azt veszik észre, hogy a vendég kislány (4 éves múlt, értelmes, cserfes gyerek) ha a wc-re megy azt úgy jelenti be viccelve, hogy na ő megy most a templomba. A fogadók eléggé elképednek, de nem vesznek tudomást róla, gyerek, biztos poénkodik, beszélnek sokszor mindent. Aztán előfordul megint és megint, végül akármikor megy wc-re, azt hatalmas poénként közli, hogy ő most akkor megy a templomba. A dolog egyre inkább kezd kellemetlenné válni, az anyja meg (aki amúgy simán leteremti bármi másért, ha erről van szó) ezért az egyért sosem szólna rá. Később a fogadó családban a nagyszülők is csatlakoznak a vakációhoz, akik idősebb fejjel még inkább el vannak képedve a dolgon, nagyon nem tetszik nekik, hogy bármilyen helyzetben néz rájuk a gyerek nagyokat vigyorogva, hogy ő most megy a templomba, és közben már nyitja is a wc ajtóját, szinte reakciókért epekedve. Nem lett szólva végül semmi, nem reagált senki sem a gyereknek, sem az anyjának, eltelt a hét, volt egy csomó közös program, jól érezték magukat, de azért ez valahol egész megdöbbentő. Jogos egy ilyen szitu után feltételezni, hogy otthon hallhatott valamit a gyerek? Egy szülőnek nem az lenne a dolga, hogy megtanítsa a gyerekének, hogy vannak témák, amiből nem illik viccet űzni, mert másnak rosszul tud esni az ilyen? Lehet, hogy apróságnak tűnik, de ismerve az anya hatalmas megvetését a vallások, és a vallásos emberek iránt + minden másért, egészen apró dolgokért is ki tudja osztani a gyereket akár a sírásig is, de ezt a témát meg egy teljes hétig ráhagyta azért elgondolkodtató a dolog. Nem, nem kell egy gyereket kiosztani félreértés ne essék, csak azért ez a közöny beszédes. Ti mit tettetek volna?

#vallás #kisgyerek #vakációzás
2021. nov. 11. 13:58
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
74%
Direkt akarsz szartkeverni.
2021. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Hol? :D
2021. nov. 12. 13:42
 43/53 anonim ***** válasza:
80%

"ha sz4rnom kellett volna akkor mondtam volna hogy megyek nyomok egy (anyuka neve) -t. Heheheee hehe --> Ez az ötlet azonban tényleg ötletes és vicces."


Itt.

2021. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:
Szóval aki egy vicces ötleten nevet, az szarkavaró. :D Hát aranyapám, volna mit tanulnod a szavak valódi jelentéséről, mert úgy használod, hogy halvány lila pukid sincs róla, mit jelent.
2021. nov. 12. 13:46
 45/53 anonim ***** válasza:
75%

Szarkeverés?

"Adott két család, együtt vakációznak, vannak kicsi gyerekek is, ők is kedvelik egymást. Az egyik család hívta meg a másikat magukhoz egy hétre. Minden szép és jó, semmi ellentét, semmi feszültség"


1 nappal később 40#: "de több ilyen hosszú vendéglátást tényleg nem szeretnének a nagynénémék. Nem is fiatalok már, ezt a dolgot leszámítva is elfáradtak az egészben."


Szarkeverés: 40# nem az én házam, nem az én szabályaim, nem én hívtam őket (személyesen azt sem tudtam, kik ezek az emberek

35# Igen, akárhogy nézem, szerintem is bunkóság. Oké, hogy egyszer elmondja, de ez minden nap ment, jóformán minden egyes wc-zés előtt. inkább a szülők voltak furcsák, főleg az anyja, pláne, hogy ezt az egészet hagyja. Szerintem nem hívják többé őket nagynénémék ezek után, ez magától értetődő.

2021. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

És ebben mi és hol a szarkeverés részemről? :D

Az első a történet felvázolása, a második a nagynénémék koráról szól (60-as éveikben járnak), a harmadik egy szimpla ténymegállapítás, én ezeket az embereket tényleg nem ismertem, az utolsó meg egy szimpla vélemény, más helyen egy ilyenért rászólnak a gyerekre normálisan.


Tudod te mit jelent a szarkeverés szó egyáltalán?

2021. nov. 12. 13:55
 47/53 anonim válasza:
100%
Mit tenne Jèzus?
2021. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim válasza:
100%
Azt kell mondani a gyereknek:" jajj kiscsillag, hát nem tudod hogy ez wc ès nem templom? Hahaha... "
2021. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:
Meglehet, hogy egy ilyen egyszeri, vicces reagálással elejét lehetett volna venni a dolognak, és többé nem tartotta volna olyan hatalmas számnak, ha nem látta volna mindig a döbbent fejeket. Élőben azért elég megdöbbentő szitu volt.
2021. nov. 12. 15:22
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
De téged sem értelek. Értelmes ember egy 4 éves gyereknek akkor is elmondja, hogy sértőnek érzi a dolgot, ha nem ő a házigazda, sem a gyerek anyja. (Persze más szavakkal, a gyerek még nem érti a "sértő" jelentését.) Ez tipikus lúzer magatartás, hogy adott szituációban egyikőtök sem szól, de a vendég család háta mögött megbeszélitek, hogy ez így nagyon nem volt rendben. Te meg még kérdést is posztolsz erről.
2021. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!