Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben jogos a feltétel...

Ilyen esetben jogos a feltételezés és a megsértődés, tekintve, hogy nem egyszeri esetről beszélünk?

Figyelt kérdés
Adott két család, együtt vakációznak, vannak kicsi gyerekek is, ők is kedvelik egymást. Az egyik család hívta meg a másikat magukhoz egy hétre. Minden szép és jó, semmi ellentét, semmi feszültség eleinte, viszont: az egyik családban (a vendég családnál) a feleség nem vallásos, kifejezetten rossz véleménnyel van minden vallásosról (persze ezt nem hangoztatja a vendégségben). A fogadó család nem erőltet semmilyen vallásos témát egy szó erejéig sem, viszont egyszer csak azt veszik észre, hogy a vendég kislány (4 éves múlt, értelmes, cserfes gyerek) ha a wc-re megy azt úgy jelenti be viccelve, hogy na ő megy most a templomba. A fogadók eléggé elképednek, de nem vesznek tudomást róla, gyerek, biztos poénkodik, beszélnek sokszor mindent. Aztán előfordul megint és megint, végül akármikor megy wc-re, azt hatalmas poénként közli, hogy ő most akkor megy a templomba. A dolog egyre inkább kezd kellemetlenné válni, az anyja meg (aki amúgy simán leteremti bármi másért, ha erről van szó) ezért az egyért sosem szólna rá. Később a fogadó családban a nagyszülők is csatlakoznak a vakációhoz, akik idősebb fejjel még inkább el vannak képedve a dolgon, nagyon nem tetszik nekik, hogy bármilyen helyzetben néz rájuk a gyerek nagyokat vigyorogva, hogy ő most megy a templomba, és közben már nyitja is a wc ajtóját, szinte reakciókért epekedve. Nem lett szólva végül semmi, nem reagált senki sem a gyereknek, sem az anyjának, eltelt a hét, volt egy csomó közös program, jól érezték magukat, de azért ez valahol egész megdöbbentő. Jogos egy ilyen szitu után feltételezni, hogy otthon hallhatott valamit a gyerek? Egy szülőnek nem az lenne a dolga, hogy megtanítsa a gyerekének, hogy vannak témák, amiből nem illik viccet űzni, mert másnak rosszul tud esni az ilyen? Lehet, hogy apróságnak tűnik, de ismerve az anya hatalmas megvetését a vallások, és a vallásos emberek iránt + minden másért, egészen apró dolgokért is ki tudja osztani a gyereket akár a sírásig is, de ezt a témát meg egy teljes hétig ráhagyta azért elgondolkodtató a dolog. Nem, nem kell egy gyereket kiosztani félreértés ne essék, csak azért ez a közöny beszédes. Ti mit tettetek volna?

#vallás #kisgyerek #vakációzás
2021. nov. 11. 13:58
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
48%
Mi van ma megint hol nem ad halrudat a kisgyereknek meg hasonlo kérdések... na mindegy, utolag meg már olyna hgoy akkor kellett volna szolni.
2021. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim válasza:
95%
Egyik legőszintèbb imát a női mosdóban hallottam. Idős nèni bemegy a wc-re, leül.. "Jaj Istenem most segíts meg." Egy gyülekezet mosdójában hallottam mèg gyerekkènt. Ez nekem felèrt egy prèdikációval.
2021. nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem jogos a megsértődés. Én egészen biztos vagyok benne, hogy anyuka nem uszította odahaza direkt a gyereket, hogy a vallás akkora szar, hogy a templomban szarni lehet, mint a vécében.

Most hogy így mélázom, mintha nagymamám elejtett volna hasonló poénokat gyerekkoromban, abból kiindulva, hogy az ember a vécén csendben és egyedül van, és áhítattal várja a csodát. :)))

Nem azt mondom, hogy a legízlésesebb humor, de te is túlérzékenykeded. Simán mondani kellett volna a gyereknek, hogy Annácska, ezt ne mondd így kérlek, a templom az egy szép és fontos dolog, és mesélsz neki róla egy kicsit.

2021. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
16%

Ti mit tettetek volna?

Szóltam volna anyukának hogy én se vagyok tiszteletlen az ő házukban. Legyenek már tekintettel arra, hogy vallásosak vagyunk és ez nekünk sértő. Nevelje meg a kölykét vagy menjenek haza most rögtön. Többet pedig ne jöjjenek.

Elég szégyen hogy ezt így ki kell mondani egy felnőtt embernek.


Ha lett volna türelmem kivárni a hét végét akkor csak közöltem volna hogy többet az én házamba nem jöhetnek. Az egy dolog, hogy így gondolnak a templomra, vallásra,de vendégségben visszafoghatnák magukat. Igazi tapló parasztok.

Anyukának külön gratula a gyereknevelésért, tőle örökölte a gyerek a jó modorát.



Másik lehetőség, ha sz4rnom kellett volna akkor mondtam volna hogy megyek nyomok egy (anyuka neve) -t. Heheheee hehe

Fogadok kiverte volna a balhét, és örömmel kiosztottam volna a tirpák paraszt anyukát :)



Amúgy én se vagyok vallásos, de ez parasztság amit műveltek.

2021. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
Igen, akárhogy nézem, szerintem is bunkóság. Oké, hogy egyszer elmondja, de ez minden nap ment, jóformán minden egyes wc-zés előtt. A kislány amúgy nem volt csúnya természetű, vagy modortalan, kis igazi belevaló, cserfes teremtés volt, inkább a szülők voltak furcsák, főleg az anyja, pláne, hogy ezt az egészet hagyja. Szerintem nem hívják többé őket nagynénémék ezek után, ez magától értetődő.
2021. nov. 12. 12:55
 36/53 A kérdező kommentje:
Másik lehetőség, ha sz4rnom kellett volna akkor mondtam volna hogy megyek nyomok egy (anyuka neve) -t. Heheheee hehe --> Ez az ötlet azonban tényleg ötletes és vicces. Hátha akkor leesne az ilyennek, bizonyos dolgok miért nem poén kategória.
2021. nov. 12. 12:58
 37/53 anonim ***** válasza:
91%
Persze, a dedós megoldás a nyerő. Az véletlenül sem jó, hogy egyszerűen normálisan elmondani a problémát.
2021. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
75%
kérdező kezdesz egy kicsit szarkeverőbe átmenni. Egy hétre vendégségbe hívni egy családot az nagyon jó kapcsolatra utal, ezt normális ésszel nem rúgja fel senki egy hétéves idétlenkedése miatt. Hogy emiatt az ökörség miatt ne hívná meg nagynénéd őket azt kizártnak tartom. Már csak azért is, mert egy vallásos ember ismeri a megbocsátást is, meg a megdobnak kővel, tartsd oda a másik orcádat tanításokat, sőt, igyekszik aszerint élni. Ha nagynénéd megunta ezt a barátságot, akkor persze, kapóra jön neki bármi, amin alaposan meg lehet sértődni. Nem túl elegáns, de gyarló az ember.
2021. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Milyen sz.rkeverés és hol? :D A gyerek pedig 4, nem 7. Én a nagyszüleimmel mentem át csak hétvégére, ergo nem az én házam, nem az én szabályaim, nem én hívtam őket (személyesen azt sem tudtam, kik ezek az emberek) de több ilyen hosszú vendéglátást tényleg nem szeretnének a nagynénémék. Nem is fiatalok már, ezt a dolgot leszámítva is elfáradtak az egészben. Vicces, amikor valaki azt se tudja, mire mit reagál, de magából indul ki.
2021. nov. 12. 13:33
 40/53 A kérdező kommentje:
39. Miért lennék az? Komolyan, ide már semmit nem lehet kiírni a sok frusztrált egyed miatt?
2021. nov. 12. 13:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!