Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meghívnál karácsonyozni a...

Meghívnál karácsonyozni a felnőtt gyerekedet úgy, hogy az év elején kiderült róla, hogy HIV-es?

Figyelt kérdés
Sok pici gyerek is lesz itt, unokák, a testvéreim gyerekei és unokái, illetve idősek is lesznek.

2021. dec. 22. 12:40
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
93%
Nem mrnnék el ha ilyen ostoba szüleim lennének
2021. dec. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
91%
Ha év elején, tehát majdnem 1 éve tudod, akkor bizonyára volt utánaolvasni ennek a betegségnek. Biztos nem mennék, ha ilyen hülye családom lenne.
2021. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
8%

Elég sok itt az önző hozzászóló, aki a kérdezőt sértegeti, mert hát szegény HIV-beteget sajnálni kell, ugyebár. Az már senkinek nem fordul meg a fejében, hogy unokák és öregek is lesznek ott, de tudom, a mai világban mindig azzal kell együttérzőnek lenni, aki felelőtlenül él, nem él normális életet. De nem akarom bántani az illetőt, mert bárki követhet el hibákat az életben, csak már kicsit unom, hogy ma mindig a kicsapongókat, drogosokat, bűnözőket kell sajnálni.


A kérdésre válaszolva. Szerintem is meg lehet hívni karácsonyozni, elvileg a HIV hétköznapi módon nem terjed. De azért érdemes lenne mindenkinek elgondolkodni, hogy megéri-e a felelőtlenség, hogy utána aztán egy életre viseld a következményeit. Mert azt hiába mondják itt sokan, hogy gyógyszer mellett szinte semmi esély elkapni a vírust, ugyanis azt mindannyian tudjuk, hogy bármilyen jól kordában is tartják egy HIV-fertőzött betegségét, senki nem vállalna be vele egy szexuális együttlétet. Ez egy életre szóló dolog sajnos.

2021. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim válasza:
98%
És te az idősekkel szexelni akarsz egy családi bulin, vagy mégis milyen más jelentősége van annak, hogy ott vannak? Te komolyan azt hiszed,hogy egy hív fertőzött át tudja adni cseppfertőzéssel a vírust, vagy ennyire retardált vagy?
2021. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
98%

Nem ártana utánaolvasni: ténylegesen olyan alacsony szinten képes tartani a gyógyszer a vírus szaporodását (ha rendesen van szedve a gyógyszer), hogy minőségi életet lehet élni és nem adható át.

Nem "kell senkit sajnálni", a tényeket kellene ismerni.

2021. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
10%

#35: "ténylegesen olyan alacsony szinten képes tartani a gyógyszer a vírus szaporodását (ha rendesen van szedve a gyógyszer), hogy minőségi életet lehet élni és nem adható át."


Oké. Te lefeküdnél egy HIV-beteggel, aki rendesen szedi a gyógyszereit?

2021. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
98%

A családi bulin nem történik nemi aktus, nem értem egyrészt hogyan kerül ez a kérdéshez, másrészt a múltban hallottam nyilatkozni szakembert, aki azt mondta, hogy alacsonyan tartja a gyógyszer a vírust és így nem adható át.

Kár idekeverni azt, amiről szó nincs a kérdésben csak azért, hogy saját igazadat próbáld bizonygatni.

2021. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
97%
2021. dec. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
13%
#37: Tehát kikerülted a kérdést. Világos. Ettől még a vacsora nyilván nem jelent veszélyt, de azért ne áltassuk magunkat, hogy a HIV nem teszi tönkre az életet. Nem éri meg a kicsapongó életmód.
2021. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
98%

Honnan gondolod, hogy bárki is kicsapongó életmódot élt volna? Ez is valami olyasmi amivel valamiféle kétségbeesett igazságot igyekszel kreálni hozzászólásodnak.

Én se bíztattam senkit semmilyen életmódra és a kérdés se szólt arról, hogy az illető ilyen életet élt volna.

2021. dec. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!