Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan közöljem egy rokonommal...

Hogyan közöljem egy rokonommal ha nem akarom hogy eljöjjön édesapám temetésére?! Mit mondjak neki?!

Figyelt kérdés

Édesapám temetésére szeretne eljönni a rokon, de én nem akarom hogy ott legyen.

Kerek perec mondjam így el neki hogy ne gyere, mert nem vagyok rád kíváncsi?!


Okok ami miatt nem szeretném ha eljönne: évek óta nem is tartjuk a kapcsolatot, néha néha egyszer kétszer úgy 5 évben láttuk őt.

Apám is utálta őket, csakúgy mint én. A csavar, hogy tudom hogy ők is utálták apámat.

Most mégis el akarnak jönni a temetésre. Hogyan adjam tudtára hogy nem?!


2021. dec. 30. 22:22
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

ma 22:48


Hála istennek nem tudja hol lesz a sírhely :)

Akkor nem árulom el, ha így jobban tetszik, nem pedig megtiltom :)


De nem ez volt a kérdésem! Csak az válaszoljon aki érdemben a kérdésemre tud válaszolni hogyan adjam a tudtára a rokonnak hogy ne jöjjön el, mindezt valahogy szépen fogalmazva?!

2021. dec. 30. 22:54
 12/31 anonim ***** válasza:
95%

Azt megteheted, hogy nem árulod el. Eszerint akkor újságban se lesz benne?

Ha nagyon el akar jönni, még közös rokontól megkérdezheti, de szerintem ő se erőltetné, ha ennyire nem akarjátok.

Ha akar, elmehet később egymaga a sírhoz és leróhatja kegyeletét.

2021. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
98%

Hát nézd, akkor mondd meg neki őszintén, hogy nem akarod, hogy eljöjjön, mert valószínűleg édesapád sem akarta volna, ha halála előtt megkérdezték volna tőle.

Ezután a legtöbb ember biztos nem menne el.

De csak akkor korrekt ilyet mondani, ha anyukáddal és testvéreiddel közös állásponton vagytok ebben!

2021. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem utálod ezt a rokont, nem is ismered mint írtad, csak tudod, hogy apád nem szívlelte, még csak azt sem tudod, hogy mi az oka.

Megmondanám, hogy zárt körű temetés lesz, vagy ha eljönnek nem kell meghívni őket, a szertartáson csak tömőanyagok. Ha legalább okot mondanál, ez így indokolatlan hiszti!

2021. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
98%

Most őszintén! Mit foglalkozol a szép fogalmazással, ha amúgy is rühelled az illetőt? Aztán mi lesz, megutál? Ja, hogy már most is utál... Akkor meg?

"Nem kívánatos ember vagy a temetésen" azt cső. Nem egy atomfizika. Ha ennek ellenére elmegy akkor viszont nem tudsz mit tenni, ha csak el nem rángatod onnan :))

2021. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
98%
Ez volt nálam is. Mivel elakar jönni én egy levelet küldtem neki, hogy ne haragudjon de nem akarom hogy jöjjön. De ő 800 km van tőlünk. Továbbá szerintem ő sem akar eljonni már bocsi mivel rég látott csak a kötelesség huzza, mert azért illendő lenne elmennii.. De szerintem ha őszinte vagy az a legtisztabb es nem kertelsz
2021. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
42%
Én megmondanam kerek perec, hogy oda ne merje tolni a pofáját. Nem kell itt finomkodni. Mit gondol az ilyen magáról, épp elég bajotok van most, még azon is idegeskedjetek hogy ott lesz e vagy nem.
2021. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
73%
Nem tilthatod ki, de amúgy meg ha annyira nem akarod hogy jöjjön akkor legyen merszed eléállni és megmondnai neki hogy nem szeretnéd, ennyi.
2021. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
98%
Az hogy hivatalosan nem tilthatja meg az egy dolog, ettől még megmondhatja, hogy "figyu szerintem inkább ne gyere mindenkinek jobb lesz"
2021. dec. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem értem, hogy mi a probléma.


Teri néni, ne haragudjon, de nem szeretném, ha eljönne a temetésre. Egész biztos vagyok benne, hogy apu sem akarná, hogy jöjjön, mivel nem voltak jóban. Kérem tartsa tiszteletben a kérésemet.


Mit nem lehet ezen megmondani?

2021. dec. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!