Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan közöljem egy rokonommal...

Hogyan közöljem egy rokonommal ha nem akarom hogy eljöjjön édesapám temetésére?! Mit mondjak neki?!

Figyelt kérdés

Édesapám temetésére szeretne eljönni a rokon, de én nem akarom hogy ott legyen.

Kerek perec mondjam így el neki hogy ne gyere, mert nem vagyok rád kíváncsi?!


Okok ami miatt nem szeretném ha eljönne: évek óta nem is tartjuk a kapcsolatot, néha néha egyszer kétszer úgy 5 évben láttuk őt.

Apám is utálta őket, csakúgy mint én. A csavar, hogy tudom hogy ők is utálták apámat.

Most mégis el akarnak jönni a temetésre. Hogyan adjam tudtára hogy nem?!


2021. dec. 30. 22:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
#22, ez így jó és szép, csak mire ilyen szintre jut egy kapcsolat, addigra már mindent tudnak, csak nem normálisan kommunikálni. Sőt, ha tudtak volna normálisan kommunikálni, nem jut ilyen szintre a kapcsolat.
2021. dec. 31. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezô, ha te az apád temetésén azt fogod nézegetni, ki van ott, te se vagy jön a rokonnál. Júliusban temettem apumámat, kb fogalmam nincs, ki volt ott.
2021. dec. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
80%
Nem tilthatod meg, szóval be is fejezheted a vergődést.
2021. dec. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
79%

"Nem tilthatod meg, szóval be is fejezheted a vergődést."

Ez totál így van.

2021. dec. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
83%
A temetes nem rolad szol hanem az elhunyt iranti tiszteletadasrol.
2021. dec. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
82%
Egy kicsit az az érzésem, hogy az apád elvesztése miatti dühödet próbálod most erre a fickóra projektálni. (És ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem volt/lehetett köztük még az életben vita vagy ellenségeskedés.)
2021. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
96%

Valahol megértem, Papám betegségnek utolsó hónapjaiban aljaskodó rokont mi se láttuk szívesen, de mivel magasról leszart mindenkit, elég volt nem elmondani, mikor és hol lesz temetés. Idővel visszahallotta, írt egy SMS-t amiben közölte, hogy nem tekint már a családjának, de szerencsére mi se őt, szóval pont nem érdekelt senkit.

Ha esélyt sem látsz rá, hogy esetleg rendezné(k) a viszonyt, a temetés után mondd meg, hol a sír ahol leróhatja a tisztességet ha úgy érzi, még az is talán korrekt

2022. jan. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
81%
Én biztos nem engednék olyat a szeretett édesapám temetésére, aki míg édesapám élt, utálta, nem kereste! Utólag ne akarjon senki mártírt játszani!
2022. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
96%
Egész egyszerűen megmondod neki, hogy ne menjen el.
2022. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
82%

"Igenis megtilthatom"

Hogyan? Biztonsági őrök is lesznek a temetésen?

Legfeljebb megkérheted, hogy ne jöjjön el.

2022. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!