Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg én lennék a rossz,...

Tényleg én lennék a rossz, amiért nem kerestem fel apámat és az új "családját" karácsonykor? Van feléjük valami kötelességem?

Figyelt kérdés

Az apámmal annyira soha nem volt szoros a kapcsolatom mint mondjuk anyával, de azért beszéltünk azután, hogy elváltak anyával. Viszont apa a válás után eléggé lezüllött, aztán kb.5 éve elvett egy másik nőt. Egy roma nőt, e gyerekkel. És azóta most született a 4.közös... És szóval azóta én csak nagyon ritkán beszélek apával, néha messengeren vagy esetleg ha összefutunk valahol. De mindig mondja, hogy nem tekintem testvérnek a gyerekeit,(ami igaz) és több helyről visszahallottam, hogy nagyképű vagyok hogy még egy csokit se vittem a "testvéreimnek" karácsonyra, tegnap meg kaptam tőle egy hosszú üzenetet, hogy szégyeljem magam amiért még boldog karácsonyt se kívántam nekik meg hogy nem vettem semmit még a csecsemőnek se meg sem néztem.


És az a helyzet, hogy én tényleg nem tekintem senkimnek ezt a családot és továbbra is el akarok határolódni tőlük. Tényleg rossz lennék azért mert nem tudom testvéremnek tekinteni azokat a gyerkekeket?

27/N



2022. jan. 1. 08:05
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg nem vagy rossz ember. Gyanítom a válás után az apáddal való kapcsolatod még jobban megromlott. Ha beszéltek is ő jobban elvan foglalva az új családjával,és az ottani gyerekeivel. Teljesen normális hogy ez neked nem esik jól,és nem tudsz rájuk testvérként tekinteni.


Gondolom ha apád írt volna,hogy boldog karácsonyt,akkor ennyit te is vissza írtál volna.

2022. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
13%
Arra vagy irigy hogy uj családja van.
2022. jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
92%
A saját lelki nyugalmad érdekében én azt javaslom, hogy tiltsd le apád minden közösségi oldalon, plussz telefonszámát. Ugyanezt tedd meg a családja többi tagjával. Innentől kezdve ne létezzenek számodra. Hidd el jobb lesz.
2022. jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Mert ez egy romboló mardoso érzés.
2022. jan. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
99%
Teljesen igazad van. Én leépítenem teljesen a kapcsolatot velük.
2022. jan. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
23, És mit lehet irigy lenni, hogy cigányok közé asszimilálódott? És hogy 3 idegen cigány gyereket is nevel? Épeszű embernek érzed magad ha erre szerinted irigy valaki?
2022. jan. 1. 09:34
 27/46 anonim válasza:
92%
Na itt aztán olyan szent lelkek vannak, hogy még egy szúnyogot sem öktek életükben. Egyáltalán nem irigy, nem rosszindulatú, én is így tennék a helyedben. Ha apád ezzel van elfoglalva, akkor hagyd őt is a francba. Nehogy már neked legyen rossz, mert nem tudod elfogadni az új roma családját...
2022. jan. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
99%
#28, szerintem is csak a fotelból osztják az észt a feltétel nélküli szeretetről, elfogadásról, toleranciáról. Mi abban az elismerésre méltó, hogy egy kb. 50-60 éves férfi összekefél 4 gyereket, akit alig tud eltartani..?
2022. jan. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
97%
Ne gyotörd magad inkább ne beszélj ve%3
2022. jan. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
96%
Még véletlenül se tartsd velük a kapcsolatot. Folyamatosan le akarnak majd nyúlni, pénzt kérni. Lelkiismeretfurdalás nélkül mondj nemet.
2022. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!