Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez tényleg olyan nagy kérés?

Ez tényleg olyan nagy kérés?

Figyelt kérdés

Férjemmel elég régimódi gondolkodásúak vagyunk. Tehat egy lánynak fiú a párja.

Férjem huga 18 lett, bejelentette, hogy van egy párja. Vasarnapi ebedre meg is hivta magukhoz, ahova mi is hivatalosak voltunk. Hát egy lannyal jelent meg. Mondanom sem kell, megfagyott a levegő, a csaladi ebédről mindenki hamar távozott.


Kicsit tultolták, ott nyaltak falták egymast mindenki elött. Ez szamomra eleg kellemetlen volt, ahogy ferjemnek is, hisz mint irtam, meg lehet kövezni, de ez az életstílus nagyon nem jön át.



Emellett anyós is kapva az alkalmon, ő is elhozta az uj parját, vagyis számunkra ujat. Ferjemmel össze is vesztek, mert egy irtó nagyképű alak. Konkretan a 32 éves férjemmel kiabált, hogy ő nem egy jöttment idegen, hanem az új apja...


2 hét mulva lesz a fiunk szülinapi bulija. Családi bogracsozast tervezünk. Ennek jegyeben meghívtuk anyóst is és a sogornőmet is. Azzal a kikötéssel, hogy őket szivesen látjuk, de a párjaik nélkül.


Most belázadtak, letöröltek, letiltottak mindenhonnan minket, mert "rasszisták" vagyunk.


Szerintem csak van jogunk eldönteni, kit látunk szivesen a lakásunkban. Őket igen, de a kísérőt nem.


Tenyleg ekkora kérés/bunkóság volt ez?


2022. máj. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
11%
32. A mergesgombák is természetesek, mégse eszed meg őket...
2022. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
94%
Ez meg miféle hasonlat? Ki beszélt étkezésről? Igen, azok is természetesek, joguk van létezni és nem lesznek pusztán azért természetellenesek, mert nem fogyaszthatók.
2022. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
86%

Hát nézd, ha az én testvérem lennél, akkor le nem tiltanálak téged, de hogy nem is mennék hozzátok vendégségbe, az is fix. Akar a csuda olyan helyen vendégeskedni, ahol valójában nem fogadják el őt. Na nehogy már még azt is megmondjátok, te meg a férjed, hogy kinek ki lehet a párja...


Egy dologban van igazad: a házadba azt hívsz, akit akarsz. Ehhez jogod van. A rokonoknak meg joguk van azt mondani: toll a fületekbe - és távol maradni a bográcsozástól.

2022. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
95%

Egen.. Persze.. Nagyon életszerű, hogy első találkozáskor egy vadidegen férfi közölje egy 32 éves férfivel, hogy ő az új apja..

persze..

2022. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
91%

Én 9 és 30-al értek egyet. Az tok mindegy hogy ki a párja a hugának, nektek igazából semmi köztök hozzá. Ha szeretitek akkor el kell fogadni. Az is eszembe jutott hogy direkt provokációnak szánták. De a lényeg igazából az ami a kérdéshez kapcsolódik, hogy meghívhatnátok de úgy hogy elmondanátok hogy vegyenek vissza mert nem a hálószobában vannak (ha ezt nem képesek betartani akkor nem is baj ha nem mennek).

Az anyósod új barátját nem kell meghívni ha nem tud viselkedni.


Amúgy ilyen családi feszültség után én nem erőltetném a családi szülinapot. Biztos hogy kell egy családi veszekedés pont a fiad szülinapján? Inkább egyik barátját hívjátok át, annak biztos jobban örülne.

2022. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
84%
Arról nem is beszélne, hogy ki akar akkora bunkót gyereknek, mint a kérdező férje... 🤣 Álmodnak ezek.
2022. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
91%

Jogotok van nem meghívni a párokat, nekik meg joguk van párok nélkül nem elmenni.

A ti régimódi gondolkodásotok nyilván senkit nem érdekel, ti bajotok, magánügy.

2022. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező elszaladt, mivel nem olyan válaszokat kapott, mint amiket várt. 🤣
2022. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim válasza:
80%
Még szép. Homofóbok vagytok, és nem fogadjátok el az anyós új párját sem. Ne is csodálkozzatok ezzel a hozzáállással, hogy tiltanak mindenhonnan és szóba sem akarnak állni veletek.
2022. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

38!


Ne haragudj, hogy van a gyakorin kívül is életem 🤣


Egyébként vicc ez az oldal. Vagyis a válszok/reakciók.


Benne vagyok egy csoportban, facebookon. 1000+fős csoport. Oda is kiirtam anonim. Ott 57 válasz érkezett, mindenki kb egyöntetüen megértett, nem támadt egyből mint itt név nélkül k mindenki...


Igazából hidegen hagy mostmár, ki mit gondol. Ahogy hidegen hagy anyósom is és drága sógornőm is ezek után. A gyerekem 3.szülinapját nem fogom miattuk hagyni, hogy ne ugy sikerüljön, ahogy szeretnénk...

2022. máj. 2. 22:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!