Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez tényleg olyan nagy kérés?

Ez tényleg olyan nagy kérés?

Figyelt kérdés

Férjemmel elég régimódi gondolkodásúak vagyunk. Tehat egy lánynak fiú a párja.

Férjem huga 18 lett, bejelentette, hogy van egy párja. Vasarnapi ebedre meg is hivta magukhoz, ahova mi is hivatalosak voltunk. Hát egy lannyal jelent meg. Mondanom sem kell, megfagyott a levegő, a csaladi ebédről mindenki hamar távozott.


Kicsit tultolták, ott nyaltak falták egymast mindenki elött. Ez szamomra eleg kellemetlen volt, ahogy ferjemnek is, hisz mint irtam, meg lehet kövezni, de ez az életstílus nagyon nem jön át.



Emellett anyós is kapva az alkalmon, ő is elhozta az uj parját, vagyis számunkra ujat. Ferjemmel össze is vesztek, mert egy irtó nagyképű alak. Konkretan a 32 éves férjemmel kiabált, hogy ő nem egy jöttment idegen, hanem az új apja...


2 hét mulva lesz a fiunk szülinapi bulija. Családi bogracsozast tervezünk. Ennek jegyeben meghívtuk anyóst is és a sogornőmet is. Azzal a kikötéssel, hogy őket szivesen látjuk, de a párjaik nélkül.


Most belázadtak, letöröltek, letiltottak mindenhonnan minket, mert "rasszisták" vagyunk.


Szerintem csak van jogunk eldönteni, kit látunk szivesen a lakásunkban. Őket igen, de a kísérőt nem.


Tenyleg ekkora kérés/bunkóság volt ez?


2022. máj. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
91%
Na mert a face pont arról híres, hogy mindenki egyetért. 🤣 Helyes, hagyjátok csak anyóst és a sógornőt élni szépen, senki nem kíváncsi rátok és a gyereketekre sem. 😃
2022. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk hogy ebben mi a jó, az más kérdés.
2022. máj. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
27%
Mennyi kárörvendő kommentelő, szegények, pokoli életük lehet hogy itt kell kiélni magukat. Elképzelem, ahogy hazaérve egy pocsék napról, az őrület és a kétségbeesésük határán a saját keserűségüket ide öntik ki. Szépen keresnek egy kérdést, ahol rommá savazhatják a kérdezőt, ezzel rövidke pillanatig azt gondolhatják, hogy az ő életük ezáltal jobb lett kicsivel. Én is ilyen voltam... kb 13 és 14 éves korom közt. Valamiért azt hittem, ha névtelenül jól leszólhatok valakit, akkor neki majd rossz lesz, nekem meg attól jobb, mert magam alá gyűrtem valami vadidegent. Hát igen. A legtöbb ember kinövi ezt. De valakikben annyi keserűség van, hogy ki kell okádniuk valahova. Ha egyetértesz, stílusosan nyomj egy piros X-et minderre!
2022. máj. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

43!

Szivemből szóltál...

2022. máj. 3. 07:48
 45/51 anonim ***** válasza:
85%
43.: Mi ebben a kárörvendés? A gyűlölet nem bennünk van, hanem a kérdezőben, aki ha tehetné párokat választana szét... A hiba nem bennünk van, hanem abban, aki modernség kérdésének tartja azt, hogy ki kinek a párja, holott mióta világ a világ voltak/vannak/lesznek melegek. Amúgy bizonyított tény, hogy a homofóbok kevesebb IQ-val rendelkeznek.
2022. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
93%
43 normális kérdésekre normális válaszok jönnek. Ez a kérdés egyértelműen kitaláció, a kérdező csak provokálni akar. Hihetetlen, hogy nem törölték még.
2022. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
91%
Egy ilyen kreténhez alapból nem mennék, még a párom nélkül sem. 😅
2022. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Érdekes emberek ezrk a gyakori népe...


Amúgy aminap jött velem szembe egy hasonló szitu.


Van férj és feleség. Feleseg meg lett hivva az unokatesója szülinapi bulijába, a férj nem, mert unokatesó nem ismeri a férjet.

Feleség kiakadt ezen.

Itt pedig mindenki kb azt irta, unokatesónak szive joga csak a feleseget meghívni, nincs ebben semmi...


Most, hogy a mi történetünkben a meleg szó is megjelent, igy minket pedig egyből rohadt paradicsommal kell dobálni...



Férjem tesoja is és anyos is meg vannak hivva. Ők a rokonaink. Most had ne nézegessünk mar a kertünkben vadidegeneket. Ha melegek, ha nem. Ha azt irtam volna, sogornőm se jöjjön, mert elítelem, akkor jogos a felháborodás szerintem is. Igy egyaltalan nem érzem annak.

Anyós párjáról pedig mult alkalommal kiderült milyen ember, igy nem fogjuk azért meghívni hogy a fiam buliját elrontsa, mert nem bír magával.


Részemről itt ez a történet le zárult. Ha jönnek nélkülúk jönnek, ha nem, akkor nem. Lehetek/lehetünk akármilyen szar alakok emiatt.

2022. máj. 3. 11:43
 49/51 anonim ***** válasza:
85%
Gyakorin kívül is ugyanez lenne a véleményem, ne félj. Nincs jogod párokat elválasztani, akár heterók, akár melegek.
2022. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén szerintem alapvetően "nem nagy kérés". Egy kisgyerek szülinapja nem olyan bitang nagy esemény, hogy ne lehessen azt mondani, hogy nem akartok nagy bulit, csak a szűk család megköszönti és kész. Itt a stílussal van a probléma. Egész más, ha azzal hívnak meg engem, hogy csak egy kis összejövetel lesz, csak pár embert tudnak megvendégelni és menjek egyedül, mintha nagypofával közlik, hogy a párom ki van tiltva, őt nem látják szívesen.

Majd ha emberi módon tudsz megnyilvánulni, akkor úgy fognak mások is hozzád állni.

2022. máj. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!