Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elítélhető ezért a sógornőm?...

Elítélhető ezért a sógornőm? Tennétek valamit?

Figyelt kérdés
A férjem báttyja 3 éve stroke-ot kapott, és azóta sajnos lebénult, ápolásra szorul. Van egy felesége, aki jóval fiatalabb nála, 20 év a korkülönbség, 40-59 évesek. A betegsége óta ő látja el a sógoromat és a kenyérkereső is, egyébként jóban vagyunk vele. Nemrég ugyanott kezdtem el dolgozni, hol a sógornőm is van, és munka után véletlenül megláttam a hátsó parkolóba egy fiatalabb (35 körüli) férfival ölelkezni. Másoktól is hallottam már, hogy látták őket a szomszéd városban kézen fogva sétálni, de amígy nem láttam addig nem igazán hittem. Többször is hátra mentem azóta és mindig ott találom őket együtt. Még nem szóltam róla senkinek, a férjemnek sem. Talán nem is kellene? Vagy mégsem helyes a sógorommal szemben? Viszont ha elválnának nem igazán lenne aki ápolja.

2022. máj. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
92%
Az ég világon semmi,de semmi közöd hozzá.
2022. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
81%

"Egészségben, betegségben..."


Nem helyes ami történik, de nem csinálnék semmit, mert nem tartozik rám.

2022. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem elitèlhető mert gondozza az öreg fèrjèt. Nem tennèk semmit sem.
2022. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes kérdés. Alapvetően a házasság pont arról szól, hogy BÁRMI történik, akkor is ott lesznek egymásnak, hűségben. Tehát az egyházi törvények szerint bűn, függetlenül a körülményektől.

Aki azzal jön, hogy joga van a nőnek félremenni, annak azt válaszolom, hogy akkor nem kellett volna összeházasodni, és akkor bármikor otthagyhatná a férjét vagy meg is csalhatmá „büntetlenül”.


De valószínűnek tartom én is, hogy ezt már házon belül megbeszélték, és ők nem csinálnak ebből gondot. Tekintve a kényes felállásra, mindenkinek jobb, hogyha úgy teszel, mintha nem tudnál semmiről. És nem azért, mert ha tényleg félredugna a sógornő, akkor a sógor a nyakatokba szakadna és ápolhatnátok, hanem mert felzaklatnál egy egyébként is lebénult embert, aztán ki tudja, hogy abból mi lenne.

2022. máj. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
#44 És ha most otthagyná, az mennyivel lenne jobb a férjnek?
2022. máj. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
41%
#45, a férjnek sehogy sem jó. De itt most nem is ez a kérdés, hanem az, hogy a sógornő élhet-e a nagyvilágba más férfival, házasként, amire a nagytöbbség rábólintott. Bár még mindig nem értem, hogy mi a francnak megházasodni, hogyha úgyis akkor szegi meg mindenki az esküjét, amikor akarja, és jól van ez így (legalábbis sokak szerint).
2022. máj. 31. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
42%

#46 Errol irtam egy hatalmas esszet es elegge durvan ment az eszmecsere, egy rakas kommentet toroltek az elejerol. Nemelyik agyhalott szerint idezem -

Talán mert az a fogadalom fa.szság. Ez csak és kizárólag arról szólt hogy tűrjön minden szemétséget a nő, és tapsikoljon ha kihasználják.- ez a mentalitas, altalanos velekedes errefele 2022-ben…. es a miniszterelnok pappol folyamatosan kereszteny kulturarol, es hogy Magyarorszag kereszteny orszag, vicc:DDDD

2022. máj. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%

Most csupán a morális részét nézve, nekünk pl csak polgári szertartás volt, és ott nem voltak ilyen "egészségben, betegségben, míg a halál el nem választ" jellegű dumák. Szóval nem tudom honnan feltételezik páran, hogy a kérdésben tárgyalt emberek egyházi esküt tettek. Magyarország nem igazán keresztény ország, kevés ember az, aki mélyen vallásos.

A kérdésre válaszolva, az egész helyzet gáz. Egyrészt nem oké, amit a nő tesz, másrészt őt is meg lehet érteni, hogy még élni akar (mondjuk akkor minek ment hozzá egy ennyivel idősebb emberhez, sejthető volt, hogy valami ilyesmi lesz a vége). De tényleg az is lehet, hogy ők ezt megbeszélték. Ne szólj semmit senkinek, nem a te dolgod.

2022. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem kiszámítható, hogy biztos elragadja valami betegség, vagy szenvedni fog valamilyenben mert öregebb. Szüleim között 20 év volt apám javára, mégis anyám halt meg 43 évesen fél év alatt rákban, apám meg most 86 éves.
2022. jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 Savlekotő ***** válasza:
67%
Magyar család forever mindig van egy rokon v ember aki csicska mindenki szarja le a dolgot de ha menni kell öröksegert egymás torkát ki harapnak...
2022. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!