Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok tényleg a hibás?

Én vagyok tényleg a hibás?

Figyelt kérdés
Szüleim elutaztak egy rövid időre munka miatt, addig nekem kellett vigyázzak a 10 évvel fiatalabb öcsémre. Most volt a szülinapja, és megbeszélte az egyik barátjával hogy közösen ünneplik meg, feljön ide a haver, és fociznak meg xboxoznak. Szüleim ismerik a gyerek szüleit, valami távoli rokonok vagyunk elvileg. Hozták is a gyereket, majd fel is jöttek a házba a szülők is. Azt hittem max egy 10 percre az illem kedvéért, gyors beszélgetés majd elmennek, és este visszajönnek, de nem, ők úgy tervezték hogy amíg a gyerekek játszanak addig itt lesznek, és majd én több órán keresztül kényszerből beszélgetek velük. Kb 1 óra után meguntam és mondtam nekik, hogy álljanak fel és menjenek haza, mert nincs kedvem ehhez az egészhez. Majd volt egy veszekedés, elmondtam azt amit itt leírtam, majd fogták a gyereket és elmentek, tönkretéve a napjukat. Majd elmentem a szobámba azt folytattam a dolgaim. 2 óra múlva kb fel is hívtak a szüleim, hogy miért tettem ezt, és hogy mekkora bunkó vagyok. Majd megmondtam nekik, hogy akkor költözzenek hozzájuk, mert erről nem volt szó hogy itt is maradnak. Hozzáteszem, egyik gyerek se örült annak hogy itt voltak, mert őket is zavarták, a kisgyerek nem egyszer kérdezte az anyjától, hogy mikor mennek el. Azóta meg engem szid mindenki, az egész család, hogy tolerálnom kellett volna, mert ez az "illem". 5-6 órán keresztül ott kellett volna velük beszéljek, vagy jól csináltam?

2022. jún. 5. 15:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Kb 1 óra után meguntam és mondtam nekik, hogy álljanak fel és menjenek haza, mert nincs kedvem ehhez az egészhez.


Ez a fele volt a gaz szamomra.

Ezt kulturaltabban is megmondhattad volna.

Mondjuk azt, h neked sajnos menned kell, mert dolgod van, tanulni kell stb.


Mondjuk nekem az is furcsa, beulnenek oda veled orakig trecselni. Szuleidnek kellett volna ezt normalisan leegyeztetni.

2022. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Ha normális stílusban mondod nekik, akkor egyáltalán nem vagy hibás, mert az tényleg furcsa, hogy ők is ott tenyésznek egész délután. De ha tényleg így adtad elő, ahogy leírtad, akkor azt lehet mondani, hogy ugyanolyan modortalan suttyó vagy, mint ők. 1-1, döntetlen.
2022. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Drakula ***** válasza:
21%
Ha eleve haza akartak menni, akkor meg mentetted nekik a napot.
2022. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
5%
Nem fogtad fel, hogy a szüleid egy születésnapi ünnepséget szerveztek a te nyakadba, nem pedig gyerekfelvigyázást. A vendég gyerekek meg a szüleik születésnapi zsúrra készültek, azért jöttek együtt. Te nem tudod, mi az a születésnapi ünnepség ezek szerint, a szüleid meg azt hitték, majd leszervezed a tortát, a bohócot meg a konfettizést. Alapból tudatlan vagy az emberek közti érintkezésben, nem tudod, mi az a szülinapi ünnepség, ez volt az alapvető probléma. Ezt nem kell mondani, hacsak nem vagy te is gyerek.
2022. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Focizni és xboxozni hívták a másik kisfiút, a születésnap apropóján. Nem konfettizni, és zsúrozni. Esetleg torta. Nem értem, a másik gyerek szülei miért akartak ott ücsörögni, amikor nekik nem volt semmiféle társaságuk.

Mondjuk a kérdező modora is megér egy misét; lehetett volna ezt kulturáltabban is, de én tökre értem, hogy ebből elege lett.

2022. jún. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nyilván nem így mondtam nekik.
2022. jún. 5. 16:42
 7/25 anonim ***** válasza:
85%
Normálisan mondva már az ö hibájuk ha sértésnek veszik.
2022. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Akkor hogyan mondtad?

Mert eleg reszletesen leirtad az esemenyeket, miert valtoztattad pont ezt a reszt meg?


Nem tetszettek a valaszok, amiket kaptal?


A szuleid es a rokonok a hibasak elsosorban. A te vetseged a prosztosag volt.

2022. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
32%
Jól tetted,hogy így viselkedtél! Nyersen,de közölted velük,hogy húzzanak el.Én is így tettem volna. Lehet,még egy órát sem vártam volna .Hány éves vagy és lány vagy?
2022. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem, még mindig nem így fogalmaztam. Azért "pont ezt a részt", mert TI vetitek fel, én meg válaszoltam. De ahogy a 9 mondja, az se lett volna baj ha elküldöm őket keményebben, ne az én napomat rontsák el.
2022. jún. 5. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!