Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az édes anya nélkül is lehet...

Az édes anya nélkül is lehet névadót tartani?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem jutunk egyezségre hogy ki legyen a kereszt szülő. Neki van egy nővére elég sznob nagyképű, nagypofájú a babánkat egyszer se fogta meg magyarán nagy ívbe leszarja.Nekem van egy húgom ő imádja. Dajkálja szereti. Őt szeretném. A tesójának csak a megjelenés fontos hogy posztoljon, gucci meg ilyesmi. A nővérének van egy kislánya neki a férjem a keresztapja…. Ezért van szerintem az egész herce hurca. Anyósom meg szorgalmazza hogy legyen 2 keresztanyja. Ezt hogy magyarázom el neki nagy korába?????????? Segítsegek! Férjem szemébe én vagyok a gonosz hárpia szar és mindenbe neki kell engedie.
2022. aug. 17. 19:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem. Az én lányomnak is két keresztanyja van, meg egyszer sem kérte rajtam számon, hogy "magyarázzam meg!" 😂
2022. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
És hivatalosan papiron? Mert valahol azt olvastam hogy bejegyezve csak egy nő lehet és egy férfi….
2022. aug. 17. 19:22
 3/41 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén hogy azért érdekel ennyire és azért fontos mert ha én és az apja idő elődd ne adj isten feldobjuk a bakancsot (meghalunk) a keresztszülőre marad a gyerek! Én pedig arra a bolond leányre nem hagynám. A kislánya is tiszta sznob, hisztis, nyápic.
2022. aug. 17. 19:24
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem. Nem a magyarázatot, hanem a címet.

Milyen névadó?

Ez a Kádár rezsimben volt, már nincs és köze nem volt a keresztelőhöz.

És hogy jön a magyarázathoz, hogy "Az édes anya nélkül is lehet névadót tartani?"

Nem akarsz elmenni a "névadóra"?


Egyébként vallásosok vagytok?

Ha igen, akkor lehet 2 keresztanyja a gyereknek, ha nem vagytok vallásosok, akkor meg minek a cirkusz?

2022. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
97%
Most akkor névadó vagy keresztelő?
2022. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

#3

Jaj, dehogy marad a keresztszülőre! Talán 100 évvel ezelőtt így volt, most már nincs így!

Arra marad a gyerek, aki elvállalja és a gyámhatóság engedélyezi, a körülményei alapos ismerete után!

2022. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülő hivatalosan az állam szempontjából semmi, nem létező fogalom. Ha ti kicsekkoltok, akkor ahhoz a legközelebbi rokonhoz fog kerülni a gyerek aki alkalmas rá és vállalja.
2022. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Válasszatok egy harmadi személyt.
2022. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan van két keresztanyja a lányomnak. 16 éve történt a keresztelő.
2022. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kerül a gyerek a keresztszülőhöz! Semmilyen jogi viszonyt nem teremt a keresztszülőség.
2022. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!