Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az édes anya nélkül is lehet...

Az édes anya nélkül is lehet névadót tartani?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem jutunk egyezségre hogy ki legyen a kereszt szülő. Neki van egy nővére elég sznob nagyképű, nagypofájú a babánkat egyszer se fogta meg magyarán nagy ívbe leszarja.Nekem van egy húgom ő imádja. Dajkálja szereti. Őt szeretném. A tesójának csak a megjelenés fontos hogy posztoljon, gucci meg ilyesmi. A nővérének van egy kislánya neki a férjem a keresztapja…. Ezért van szerintem az egész herce hurca. Anyósom meg szorgalmazza hogy legyen 2 keresztanyja. Ezt hogy magyarázom el neki nagy korába?????????? Segítsegek! Férjem szemébe én vagyok a gonosz hárpia szar és mindenbe neki kell engedie.
2022. aug. 17. 19:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
85%
#30 Igen, mert a modern világban az egyházjognak aztán nagyon sok haszna van:DDD
2022. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
18%
Sós anya poént leütötte már valaki?
2022. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
19%

#31

Előre bocsájtom, hogy nem vagyok vallásos, bár a magam módján hívő vagyok, de ez egyetlen egyházhoz nem kötődik.

Nos, az "egyházi törvények" nyilván nem az ateistákra vonatkoznak, sem most, sem 100 évvel ezelőtt és 100 év múlva sem.

Aki ŐSZINTÉN vallásos, annak viszont ezek megkérdőjelezhetetlen előírások, törvények. Pl. a keresztények egyházi házasságkötése ember által fel nem bontható, a sírig az a házastársad, akivel templomban esküdtél. De ilyen a keresztszülőség is, ami kötelezettségvállalással jár a keresztszülő haláláig, függetlenül a "gyerek" korától.

Ezen kár vitázni, nem kell senkit győzködni, illik tiszteletben tartani mások hitbéli meggyőződését!

2022. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
81%
#33 Felőlem mindenki abban hisz amiben akar, de akkor tartsák is be és ne váljanak el 5 év múlva miután Isten színe előtt megesküdtek, hogy örökké együtt lesznek:DD Vicc az egész.
2022. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Hu basszus ha már ezen sincs egyetértés, mi lesz később?

Amigy meg okosabb enged, had legyen a keresztszülő akit akar, úgyis csak annyi a mai világban ennek a jelentősége, hogy lehet szép képeket tenni a Facebookra. A gyerek meg majd szeret azt, akit szeret, aki foglalkozik vele meg aki a szép ajándékot hozza karácsonyra.

2022. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
41%

#34


Tökéletesen igazad van, de azok akik mélyen hívők, azok nem is fognak elválni, mert nem fér a hitükbe. (Hogy ez jó vagy rossz, azt most ne boncolgassuk!)

Azt utálom én is, amikor megy a nagy cécó a templomi esküvővel, mert annál nagyobb lehet a felhajtás, de a 90 %-nak csak a hajcihő miatt kell.

2022. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
29%

36, pontosan, ugyanez a keresztelo meg az elsőáldozas.

A családok elsöprő többsége nem vallásos, ezek mégis kellenek, mert szépen mutatnak a képeken, felhajtás, de semmi más.

2022. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
11%

"a modern világban az egyházjognak aztán nagyon sok haszna van:DDD"

Mert te ebben a modern világban csak olyasmikkel vagy körülvéve, aminek "sok haszna van"?...

2022. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

"Isten színe előtt megesküdtek, hogy örökké együtt lesznek"

Nem kimondottan az egy fedél alatt lakásról szól az eskü.

2022. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
72%
legyen mindkettő keresztszülő a névadón, és akkor lehet posztolni meg ajándékozni meg amit akartok. ha meghaltok, akkor meg a gyámhatóság választ a gyereknek (remélhetőleg normálisabb) rokont amelyik felneveli a rendelkezésre állók közül. (preferenciát hagyhattok meg a végrendeletetekben, de ott azért nagyobb egyetértés legyen azért, mint névadó-keresztelőileg)
2022. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!