Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az édes anya nélkül is lehet...

Az édes anya nélkül is lehet névadót tartani?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem jutunk egyezségre hogy ki legyen a kereszt szülő. Neki van egy nővére elég sznob nagyképű, nagypofájú a babánkat egyszer se fogta meg magyarán nagy ívbe leszarja.Nekem van egy húgom ő imádja. Dajkálja szereti. Őt szeretném. A tesójának csak a megjelenés fontos hogy posztoljon, gucci meg ilyesmi. A nővérének van egy kislánya neki a férjem a keresztapja…. Ezért van szerintem az egész herce hurca. Anyósom meg szorgalmazza hogy legyen 2 keresztanyja. Ezt hogy magyarázom el neki nagy korába?????????? Segítsegek! Férjem szemébe én vagyok a gonosz hárpia szar és mindenbe neki kell engedie.
2022. aug. 17. 19:12
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
90%

Kevered a keresztelőt a névadó ünnepséggel, a férjeddel a gyereked apjával már egy ilyen pitiáner dolgon se tudtok...


Azok alapján, ahogyan a sógornődről írsz, egy tipikus "jó és rossz" narratívára épülő kamukérdésnek tűnik, és fentiek alapján őszintén remélem, hogy tényleg az.

2022. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Uccsó azt ugyan miért lenne kamukérdés? Miért szolgálna engem ha kamukérdést teszek fel? Nem egy nyeletlen tinédzser a kérdező! Csak ezzel a dologgal nem vagyok tisztába.
2022. aug. 17. 20:39
 23/41 anonim ***** válasza:
65%

"Nem egy nyeletlen tinédzser a kérdező!"


- Hát, a helyesírásod és a forgalmazási stílusod alapján nem ezt gondolnám...

2022. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán milyen vallásúak vagytok? Névadó nincs hivatalosan.

Van, ahol semmi akadálya több keresztanyának. Én nem vagyok megkeresztelve, református gyerek keresztanyja vagyok, 5 keresztszülője van.

Az nagyon komoly probléma, hogy egy ilyen semmiségen veszekedtek, semmiféle jogi vonatkozása nincs, kötelezettséggel sem jár, és nem kell a gyereknek sem megmagyarázni felnőtt korban.

2022. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Kár ebből ekkora családi balhét csinálni, mikor viszonylag egyszerűen meg lehet oldani. Legyenek mindketten keresztszülők és kész. Ha pedig beírni csak egyet lehet, akkor az legyen a húgod, a férjed nővére meg csak névleges keresztszülő lenne úgy. Ha őt úgy sem érdekli az egész és csak a képek meg a látszat miatt akarja, akkor nem hiszem, hogy bánná. A testvéred is meg fogja érteni, hogy miért nem egyedül őt választjátok és a gyerekednek is elmondhatod, hogy ha nagy lesz és megkérdezi, hogy azért lett 2 keresztanyja, mert mindkettőtök testvére szeretett volna az lenni.

Attól meg nem kell tartanod, hogy emiatt a férjed nővéréhez kerülne a gyerek, ha veletek történne bármi, ez nem így működik jogilag.

Szerintem menj bele, magadban meg kezeld úgy, hogy a te húgod a valódi kereszanyja, ha úgy könnyebb. Nem ezen fog múlni semmi, szóval tényleg kár lenne ezen ennyit veszekedni.

2022. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
6%

"A keresztszülőség nem hivatalos dolog."

Egyházjogilag az.

2022. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
88%
#26 Az egyházjog pedig nem valódi jog. Mintha a homokvárat besorolnád a várak közé.
2022. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
96%
Jogilag semmi kötelezettség vagy bármi nem jár vele.
2022. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
85%

26


Csakhogy azzal kitörölheti a hátsóját, jogilag semmi. Ennyi erővel én is jogokat alkothatok :)

2022. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
18%

"Ennyi erővel én is jogokat alkothatok :)"

Annyi különbséggel, hogy az egy pöppet kevesebb embert fog érdekelni, mint a történelmi egyházak egyházjoga. :)

2022. aug. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!