Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan akadtam ki a sógornőmre?

Jogosan akadtam ki a sógornőmre?

Figyelt kérdés
Az elmúlt héten családi körben voltunk. Közben ment a sztorizàs, beszélgetés. Már várandós vagyok, és saját ház vásárlás előtt állunk. Nagyon jók a most megjelenő lehetőségek, pont ez is szóba jött. Sógornőm nagy hanggal közölte, hogy ne legyünk már hülyék, hogy 3 gyerekre alá írunk, attól mert terhes vagyok fingunk sincs milyen egy gyerekkel a valóságban nem hogy hárommal. Nagyon ki akadtam rá, semmi köze hozzá. Mindig is három gyereket akartunk, miért ne vennénk igénybe akkor ezeket a szolgáltatásokat. Szerintem csak baromi féltékeny mert pár éve nekik csak annyi lehetőségük volt, hogy egy tömb lakást vegyenek.
2023. nov. 20. 19:01
 11/95 anonim ***** válasza:
87%

"Undorítóak az okoskodó, megmondóemberek. Verném le mindet. :D"


Ja, vagy a kérdező másról sem tud beszélni, mint erről, és a fél viklágnak csodálnia kéne, mert terhes. Ismerek ilyen kismamákat.

2023. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
94%
Nekem jó pár 3-4 gyerekes családdal volt kapcsolatom, akik szuper gyerekeket neveltek, jó anyagi körülmények között. Minden tiszteletem, megbecsülésem az övék. Ilyeneknek igen, legyen sok gyerekük. De jóval több olyannal is, akik a semmire, hitelekre, segélyekre stb. vállaltak gyerekeket, aztán csak kérincsélnek, koldulnak, ilyenekkel is tele a facebook. Aztán van a harmadik csoport, akik a CSOK-ra, de alapból is nagyon jó anyagi körülmények között éltek, viszont a 3 gyerek már csak nyűg, így most a nagyszülők hozzák-viszik, felügyelik a gyerekeket, a szülők meg hétköznap dolgoznak, hétvégén wellnesseznek, kipihenik a fáradalmukat, természetesen gyerekek nélkül. Szóval a sógornőd is láthatott sokféle családot, lehet, hogy emiatt mondta, amit mondott. Azért sokan jönnek rá az első gyerek után, hogy még a másodikat bevállalják, de a harmadik már sok lesz. A mai világban senki munkája nem atombiztos, egy esetleges munkanélküliségnél pedig már nem biztos, hogy tudjátok törleszteni a hiteleket. Azért szerencsés ezt átgondolni.
2023. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem kellett volna neki így beszólni. Viszont az a helyzet, hogy igaza van. Ha aláírsz 50 millióért 3 gyerekre, akkor nem gondolhatod meg magad már. Sokan nem vállalják be a 3 gyereket, akik annyit terveztek, mert pl megváltozik a család helyzete, az egyik gyerek autista, vagy simán csak rájönnek, hogy kevesebb gyerek is elég. Ebben igaza van. De nem kéne ezt mindenáron az orrod alá dörgölni, mert ez a ti döntésetek, semmi köze hozzá.

Halkan jegyzem meg, hogy kárörvendeni se túl szép dolog ám.

2023. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
92%

Igaznak igaz amit mond, de nyilván az sem mindegy milyen hangnemben mondta. Ha barátságos normális hangon akkor engem nem bántanak ha viszont bántóan akkor igen.

Mi is kettőt akartunk. Most van egy, de a párom már kijelentette hogy ő mégegyet biztos hogy nem.

2023. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
96%
Azt még hozzátenném hogy előre nem is érdemes semmit felvenni, mert az is lehet hogy egy világrajön utána meg a másik kettő valamiért nem sikerül.
2023. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
95%

Sógornődnek van igaza. Elgondolkodni érdemesebb lenne rajta, mint duzzogni. Ez nem feltétlenül beleszólás akart lenni, inkább csak egy jó tanács, rosszul megfogalmazva. Barátságban, jól funkcionáló családban nincs abban semmi rendkívüli, ha az ember kimondhatja a véleményét a környezetében. Fura, hogy lehetőséget meg igénybe vehető szolgáltatásokat látsz ezekben a tenger adósságot és kötöttséget jelentő 'csomagokban'

Évtizedekre meghatározza az életed egy ilyen döntés, mindez olyan bizonytalan körülmények között, mint a jelenlegi.

2023. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
97%
Ha erről beszélgettetek, szóbakerült és elmondta a véleményét, akkor nem jogos, hogy kiakadtál. Amúgy meg teljesen igaza van. Arra amúgy nem gondoltál, hogy nem irigy, csak egyszerűen jót akar nektek? A csok egy csapda. Nagyon nehéz 1 gyerekkel is, szóval tapasztalat nélkül nagy felelőtlenség 3 gyereket beígérni, úgy, hogy még egy sincs. Ráadásul nem az első év a nehéz igazából, hanem a dackorszak és ha mellé van egy csecsemő még. Nem rózsaszín vattacukor a gyereknevelés, mint ahogyan ezt el akarják hitetni sok nővel...Hallgass a sógórnődre, mert igaza van. Ja és sok házasság a gyerekvállalás után megy tönkre, sokszor azért pont, mert nem tudják mivel jár a gyerekes élet.
2023. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem lenne baj a CSOK-al, viszont nincs arra garancia, hogy valaki vállalni fog 3 gyereket. Kérdező, nem olyan egyszerű történet egy gyerek. Egy ismerősöm 4-et akart, most megálltak egynél, mert baba rossz alvó, és mindkét szülőnek az energiáját rendesen igénybe veszi.
2023. nov. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
56%
A CSOK az semmi. Nem érdemes rajta/utána veszekednetek.
2023. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:
93%
#17 vagyok. Még hozzátenném, hogy látod mi folyik az országban és a világban? Bármikor gazdasági csőd, államcsőd lehet, háborúk, katasztrófák stb. De most csak nétzük a gazdaságot. Biztosan 3 gyereket akarsz, amikor akár 1 nap alatt is nincstelen csóróvá válhat egy ember? Ok, hogy 25 évre eladósítod magad, meg kell szülnöd a 3 gyereket, megkapod a házat, ami 25 évig még nem a tiéd, hanem a bankké. De! Azt a 3 gyereket fel is kell normálisan nevelni.
2023. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!