Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan akadtam ki a sógornőmre?

Jogosan akadtam ki a sógornőmre?

Figyelt kérdés
Az elmúlt héten családi körben voltunk. Közben ment a sztorizàs, beszélgetés. Már várandós vagyok, és saját ház vásárlás előtt állunk. Nagyon jók a most megjelenő lehetőségek, pont ez is szóba jött. Sógornőm nagy hanggal közölte, hogy ne legyünk már hülyék, hogy 3 gyerekre alá írunk, attól mert terhes vagyok fingunk sincs milyen egy gyerekkel a valóságban nem hogy hárommal. Nagyon ki akadtam rá, semmi köze hozzá. Mindig is három gyereket akartunk, miért ne vennénk igénybe akkor ezeket a szolgáltatásokat. Szerintem csak baromi féltékeny mert pár éve nekik csak annyi lehetőségük volt, hogy egy tömb lakást vegyenek.
2023. nov. 20. 19:01
 31/95 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a sógornőd tisztában van vele, hogy milyen helyzetben vagytok. Mégis milyen lehetőségre lenne irigy, hogy marha drágán tudtok ingatlant venni. Amikor nem voltak ezek a támogatások, ésszerű áron lehetett ingatlan venni, még ha akkor is hitel kellett rá. Viszont nem kellett beígérni 3 gyereket, ami minden szempontból necces. Te dolgozni évekig nem fogsz tudni, a párod el bír majd tartani titeket? Nem tudhatod mennyire fogod jól viselni, mert bizony sokan egy gyerek után megállnak. Amúgy pedig hidd el, ha te tényleg anyagilag mindent meg akarsz adni a gyereknek, akkor nem is olyan nagy támogatás ez. Mindkét fiamat vittem fejlesztésre, pedig egészségesek voltak, de volt egy kis lemaradás. Állami ki lőve, nem ért semmit. Magánba, havonta 50 ezer. 3 gyereknél már bizony milliót megközelítő fizetés kell, egy nem luxus élethez. Mi van, biztos nem lesz, de mi van, ha meg romlik a kapcsolatotok, miután megszületik a gyerek, mert azért tényleg, hogy a házasságok 50 százaléka válással végződik. Kényszerből együtt maradtok és méd szülsz 2 gyereket? Ez nem támogatás, páran tényleg jól jártak anno vele, akiknek volt már 3 vagy, akiknek már volt kettő és tényleg tudták mibe ugranak bele. De megsúgom neked, ez igazából az építőipar fel lény testre tett kísérlet volt, amivel tényleg csak egy szűk réteg járt jól.
2023. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
95%
Speciel ez tenyleg igaz. Elore vallalni oriasi csapda. Raadasul nem biztos, hogy osszejon, nem biztos, hogy anyagilag, egeszsegileg ugyanez lesz a felallas, hogy melletted lesz a parod, hogy az elso vagy masodik gyerek nem nagy odafigyelest igenylo lesz-e. Ez olyan csapda, mint a tenyesztes.
2023. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudhatjuk a sogornod valoban feltekeny-e vagy csak esetleg te se tudsz minden hatterinfot, hogy o miert mondta, amit.


Szerintem nem gond, hogy elmondta a kisse eros velemenyet. Mert esetleg kesobb vissza tudsz ra emlekezni ha valami nem stimmelne.


Nekem x gyerek utan megvan a velemenyem az egesz LEENDO gyerekhez kotom a "ingyen adom" allami akciokrol.

A biologiat nem lehet tervezni, nem lehet megeroszakolni. Semmire nincs garancia, de erre meg még annyi se. Ennel még az is biztosabb, hogy lesz munkahelyed x even at.

Sajnos elvetelhetsz, szulethet halva, lehet gond a szulesnel, a szules utan. Lehet ugy kaparnak ki vagy csaszaroznak gond miatt, hogy mar a masodikkal nem fogansz meg. Vagy detto elolrol. Es akkor meg az hogy milyen lesz aakicsi...ejjel nappal siro rivo 6 honapig aztan meg ujabb 6 honapig. Vagy lesz valami hormonzavarod, vagy a ferjed kiskatonai belassulnak, megritkulnak. Nalad orvosi muhibat kivetnek el stb stb. Es ott lesz vegig a nyomas, hogy kell 3 mert 3-at akartunk amugy is, meg most mar kell a 3 mert kulonben hu mi lesz...vissza kell fizetni?


Nehogy azt hidd szolgaltatas...eleve a gyerekedet, a meg meg sem szuletetteket bocsatod aruba?


Mindenki lehet hurraoptimista, de a legfontosabb, hogy 1. legyen veszforgatokonyv, vegig...mindig. 2. marhara vigyazzatok az egeszsegetekre a kapcsolatotokra (jo elore legyen arra is terv ki segit, ha kell a gyerekekkel, a parkapcsolatotok apolasaban stb.) 3. a gyerek irtora sokba kerul 18 even at biztosan csak viszi a penzt es az elso par ev az olcso...tehat legyen arra is terv, hogy rajuk honnan lesz penzetek, orokoltok e ruhakat valahonnan, milyen kozel lesz az ovi/suli stb.


De a sogornodet biztos nem.emiatt nem csiped.

2023. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
97%
Mire is lenne "baromi féltékeny"? Hogy 3 gyereket is vállaltál be hitelre, de még egy sem született meg?
2023. nov. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
90%

Ha itt hárman azt írják, hogy "nincs jogod kiakadni rá" akkor nem fogsz? Dehogynem. Ezt nem észérvek döntik el.

Neki joga van elmondani a véleményét, bár szebb lett volna, ha diplomatikusabban fogalmaz. Neked meg jogod van ez nem elfogadni, vitatkozni, vagy akár megsértődni is.

Kérdés, hogy ebből mi konstruktív hozzáállás és mi nem az.

2023. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
93%

Saját példa,pedig nem csokra vettünk fel hitelt. Svájci frank 20 évvel ezelőtt. Egy gyerekünk volt másfél éves,a második úton. Elakartunk költözni a nagyszülőktől. Felvettük a jelzálog hitelt,majd mikor már a második gyermek is ovis korba lépett,kiderült a nagyobbikról,hogy autista. A párom sem lelkileg,sem anyagilag nem bírta. Ezt követte a válás,mert alkoholista lett,a ház eladása,stb...

Ha beleszólhatnék bárki életéba,akkor azt mondanám,hogy ne kövesse el azt a hibát,amit én. Azt,hogy előre tervez. Mert sajnos az a bizonyos kocka megfordulhat.

2023. nov. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
93%
Jogtalanul akadtál ki! Sógornő jól mondja! Hallgass rá, úgy látom, jóval okosabb, mint te!
2023. nov. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
95%
Véleményt szabadon mondhat.
2023. nov. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
94%

Nem hülyézve kell véleményt mondani, az úgy tényleg bunkóság.

Én is ismerek olyan párt, akik 3 gyereket akartak, felvették rá a csokot. Egy után azt mondják, soha többet. Az anyának halálfélelme volt a szüléstől, azt hiszem komplikációk is voltak (de egészségesek, hálistennek), a babázástól lógott a belül is, apukából meg kijött a bunkó.

Elég lett volna annyi vélemény, hogy jól gondold meg, mert nem tudhatod, mit vállalsz, amíg nem voltál benne.

2023. nov. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van, fogalmatok sincs milyen egy gyerekkel. Még akkor se egyszerű, ha teljesen egészséges. És nagyon sokba kerül. A 3 gyerekre sokkal több el fog menni, mint 50 millió, mire felnevelitek őket becsülettel.


Nekünk problémás gyerekünk született, havi 300 ezer csak a fejlesztései és vitaminjai. És ez nem egy olyan hatalmas nagy probléma, csupán lassabban fejlődik. És ez nem ritka. Tehát kerestek annyit, hogy kifizessétek ezt a fejlesztést, mindent megadjatok 3 gyereknek, fizessétek a hitelt és még éljetek is belőle?

Arról nem is beszélve, hogy mivel az enyém szenzoros, és hiperszenzitív, lassan 3 éve napi összesen 4 óra alvással létezem. El tudnád ennyi pihenés mellett látni a 3 gyereket? Nekem sokszor ez az egy is nehéz, pedig apuka mindenben kiveszi a részét, és van fizetett segítség is.


Ezzel nem azt mondom hogy ne vegyétek fel a hitelt, a ti dolgotok. De elég nagy felelősség, mert nem tudhatjátok milyen gyerekeket dob a gép. Ismerősnek három gyerekből kettő autista, mondjuk az egyikük magasan funkcionáló.


És ugye, senki sem úgy indul a kapcsolatnak, hogy el fog válni, de mi lesz, ha megromlik a kapcsolatotok, félrelép valamelyikőtök de életetek végéig össze lesztek kötve?


Vagy esteleg elveszítitek a munkátokat és megpróbálnátok külföldön? Mert ugye a csok miatt ezt se lehet. Sőt, költözni se nagyon, mert x évig el se adhatjtok.

2023. nov. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!