Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan akadtam ki a sógornőmre?

Jogosan akadtam ki a sógornőmre?

Figyelt kérdés
Az elmúlt héten családi körben voltunk. Közben ment a sztorizàs, beszélgetés. Már várandós vagyok, és saját ház vásárlás előtt állunk. Nagyon jók a most megjelenő lehetőségek, pont ez is szóba jött. Sógornőm nagy hanggal közölte, hogy ne legyünk már hülyék, hogy 3 gyerekre alá írunk, attól mert terhes vagyok fingunk sincs milyen egy gyerekkel a valóságban nem hogy hárommal. Nagyon ki akadtam rá, semmi köze hozzá. Mindig is három gyereket akartunk, miért ne vennénk igénybe akkor ezeket a szolgáltatásokat. Szerintem csak baromi féltékeny mert pár éve nekik csak annyi lehetőségük volt, hogy egy tömb lakást vegyenek.
nov. 20. 19:01
 41/95 anonim ***** válasza:
94%
41nek is igaza van, a kolléganőmék csokból vettek pár éve egy lakást, lett volna egy nagyon jó lehetőségük, hogy családi házba költözzenek, de a csok miatt nem adhatják el a lakást. Ne adj isten ki fogsz olyan szomszédokat vagy környéket még menekülni sem tudsz
nov. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
94%

Úgy tűnik, hogy a sógornőd tájékozottabb, mint te. Ha csak a neten olvasgatsz, akkor is rengeteg olyan kérdést találsz, hogy hogyan is lehetne jól kilépni a csokból, mert bár hármat akartak, de egy is sok, vagy problémás lett az első, vagy túl drága, vagy apa hiába volt lelkesebb mint anya az elején, elég hamar beleunt a családosdiba.

És tök jó lenne, ha ilyen "rémtörténeteket" csak a neten lehetne olvasni, de ha nyitott fülekkel jársz, akkor fel fog tűnni, hogy a környezetedben is van erre példa szép számmal sajnos.

nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
94%

Inkább örülnél, hogy valaki őszintén elmondta a véleményét, amivel a válaszolók kB 95%-a is egyetért. Érdemes ezt a témát még átgondolnotok.

Kíváncsi lennék, hogy ott és akkor mit mondtál neki, mert azt tuti nem, hogy féltékeny rád.

Jó babavárást.

nov. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van. Fingotok sincsen milyen egy gyerekkel is az élet, tényleg nincs. De azt csináltok amit akartok, ebbe nem lehet beleszólni. Elviekben felnőtt emberek vagytok, akiknek minden döntésük minden lehetséges következményével tisztában kell lenniük. És ezeket a következményeket szó nélkül meg is kell oldaniuk. Értsd, nem jajveszékelve, fűhöz-fához szaladva, hogy kötelezően húzzanak ki a szarból. Vállaltátok, akkor oldjátok is meg ha beüt a baj.
nov. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
95%

Sokan megjegyezték, hogy a stílussal lehetett probléma, de én azt mondom, hogy ezt mégis hogyan lehet szépen tálalni, hogy úgy igazán hasson?

"Azért gondoljátok át ezt a három gyereket, nem olyan egyszerű" Hát ez kb. halottnak a csók.


Ekkora baromságra, amire a kérdező készül, csakis erős kifejezésekkel lehet. Szépen nem lehet megmondani, hogy milyen hatalmas szívás lesz. A nyomatékhoz kell az erős stílus.


Az én példám, kollégámék: huszonéves házaspár, már megvolt a két gyerek, csok, babaváró, 25 évre, tervezték a 3-ikat is, hiszen 3 gyerekre vették fel. Teljesen új házat építettek.

Aha, anya szerelmes lett egy másik kollégába, le is lépett hozzá, már össze is költöztek, a gyerekek hol itt, hol ott. Házat mondjuk elég hamar sikerült eladni (áron alul), de a sok hitel, meg bünti, meg a franc tudja még mi minden, alig maradt fejenként 4 millió. Na, abból aztán lehet új életet kezdeni.....

nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj szerintem a kérdező is az a típus, hogy megsértődik ha valaki mást mond mint ami az ő kis fejében van. Annó az én sógornőm is meg akarta nekem magyarázni, hogy én banki dolgozóként rosszul tudom ezeket a dolgokat, mert ő már utána nézett a neten :D
nov. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
90%
Jogod van megsértődni, nem tiltja a törvény. De érdemes átgondolni, mert sokan buknak bele, kevesen vannak akiknek tényleg megéri, mert sok kikötése van (nem lehet csak úgy eladni, nem lehet elválni stb). Mi is átnéztük a csok feltételeit és apróbetűs részeit. Igaz, nekünk van házunk (felújítottuk padlótól tetőig, de régi. 95-ben épült), 2 jónak mondható fizetés, 2 gyerek, a harmadikon "dolgozunk". Tök jó lett volna egy újépítésűbe menni, de ekkora rizikót nem vállaltunk be, hogy 50 millió hitelt a nyakunkba vegyünk, mellette a 3 gyereket is tisztességesen felneveljük. Gondolkoztunk sokat, számolgattunk, beleférne, de rizikós, hiába lenne jobb az új. De az utolsó szög az a válás miatti bünti volt, amivel elengedtük. Pedig jobb férjet álmodni sem lehet, mint az enyém. De: Mi az, hogy nem válhatunk el, mert akkor megbüntetnek? Alapvető jogunk mindkettőnknek, ha tönkremenne a kapcsolatunk akkor szétválhasunk. Mert bármi történhet. Akár én akár a férjem dönthet úgy, hogy vége. Vagy lehet az egyikünk bántalmazó (nem csak fizikai bántalmazásra gondolok), mert kattan valami és a másikon vezetjük le, kicsinálva a másikat... De nem válhatunk, csak ha büntetést fizetünk. Meg a lónak a micsodáját! Az elmúlt pár évben nem egy, nem két házasság ment tönkre körülöttünk. Olyan is, ami álomházasságnak indult, de van aki 20év(!) után, idén vált el. 2 éve még ők is azt mondták, hogy örökké, boldogok voltak, kutya, macska, gyerekek. Példa értékű házasságuk volt 18évig, aztán válás lett a vége.
nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
91%

Kismamaként elég veszélyes az a naivitás és tájékozatlanság, amit a témában tanúsítasz a leírásod alapján, a sertődés helyett tényleg el kellene gondolkozni rajta.

Nagyon halvány (és gyerekes) érv a sógornőd racionális tanácsára annyival reagálni, hogy amúgy is hármat akartatok... ez nem egy mosogatószer, amiből megveszed a kettes akciós pakkot, mert amúgy is azt használod, miért ne spórolnál. Ahogy előttem is írták, rengeteg dolog közbejöhet, akár véletlen külső tényezők (meddőség, problémás gyerek, munkahely elvesztése, problémák az új házzal stb.) mellett a saját hibás döntéseitek is (pl. válás), arról nem is beszélve, hogy számotokra ez még nem is egy bevált "mosogatószer", csak rózsaszín elképzeléseitek vannak róla.

Nem azt mondom, hogy semmiképp ne vegyétek fel, de ha még nem vettétek fel, akkor várjatok.

Egy darabig még biztos meglesz ez a lehetőség, nektek pedig legalább lenne időtök kipróbálni a szülőséget, az az egy pici gyerek pedig még egy ideig nagyon jól ellesz lakásban, akár albérletben is 🙂


Egyébként nem tudom, hogy a sógornő végülis egy "idegen", vagy a férjed testvére, ha az utóbbi, akkor ez indok lehet a mondandója stílusára, ha a férjednek címezte inkább, te pedig csak hallottad, akkor ezt a részét se vedd magadra. Egy tesóval szemben szerintem megbocsáthatóbb, ha nyersebben fogalmaz valaki.

nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
95%
Mi most várjuk az elsőt, azt mondtuk max 2-t szeretnénk, de nyilván ez sok mindentől függ, egyet mindenképp. Sokan mondták vállaljunk 3at mert "jobban megéri". Ahogy előttem is írták, ez nem akciós mosogatószer.
nov. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, nagyon sok naiv fiatal párt csalogatnak bele a hitelekbe, és aztán sokan csapdába esnek. Gondoljátok át reálisan, mérlegelve a kockázatokat.
nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!