Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan akadtam ki a sógornőmre?

Jogosan akadtam ki a sógornőmre?

Figyelt kérdés
Az elmúlt héten családi körben voltunk. Közben ment a sztorizàs, beszélgetés. Már várandós vagyok, és saját ház vásárlás előtt állunk. Nagyon jók a most megjelenő lehetőségek, pont ez is szóba jött. Sógornőm nagy hanggal közölte, hogy ne legyünk már hülyék, hogy 3 gyerekre alá írunk, attól mert terhes vagyok fingunk sincs milyen egy gyerekkel a valóságban nem hogy hárommal. Nagyon ki akadtam rá, semmi köze hozzá. Mindig is három gyereket akartunk, miért ne vennénk igénybe akkor ezeket a szolgáltatásokat. Szerintem csak baromi féltékeny mert pár éve nekik csak annyi lehetőségük volt, hogy egy tömb lakást vegyenek.
2023. nov. 20. 19:01
 21/95 anonim ***** válasza:
95%
Tudod, a beszélgetés arról szól, hogy az emberek elmondják a saját gondolataikat. Eszembe nem jutna itt háborogni miatta. Ott érveltem volna, hogy miért okos ötlet, amit csinálok (amúgy nem tartom annak én sem, de ti tudjátok)
2023. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van. Undoritonak talalok mindenkit aki alair 3 gyerekre ugy, hogy még egy sincs.

Ez agyrém komolyan. Gusztustalan.

Akarhat az ember egytucat gyereket, de amig egy sincs neki ez csak fikcio. En is harmat akartam. Majd lett 1 es 1 is marad...

A gyerekb@aszó hitelek meg remelem csodbe visznek mindenkit aki felvette .

2023. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
8%

Imposztorszindróma?

Ne attól tedd függővé a saját döntéseid helyességét, hogy más mit hebrákol/csak olyantól fogadj el tanácsot, aki ott tart, ahol te szeretnél!

2023. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van a sógornődnek!
2023. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van, ex banki dolgozóként mondom hogy nagyon sok buktatója van ezeknek a támogatásoknak. Illetve nem egy olyat hallottam, hogy még depressziós is lett valaki már a 2. gyerek után, de hát akkor is szülni kellett egy 3.at, mert ott a csok. Végiggondoltad ezeket a dolgokat? Mi van ha az első után elmegy a kedved a szüléstől? Esetleg nem jön össze a másik 2? Vagy ha megcsal a férjed vagy elromlik a házasságotok? Ezeket előre sose tudhatod.
2023. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igaza van. Amíg az embernek nincs gyereke, addig nem tudhatja, hogy milyen és bírná-e 3-al. Ez menet közben derül ki. Így szerintem is felelőtlenség előre aláírni. Mert aztán, ha nem úgy alakul az se a gyerekeknek, se a szülőknek nem lesz jó.
2023. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
93%

Terhességi túlérzékenységben szenvedsz.


A sógornőd elmondta a véleményét. Nyilván nem mindegy a stílus, ezt mi nem hallottuk, csak te. De ettől függetlenül neki joga van a véleményéhez. Ha te ezt nem bírod elviselni, akkor mi a bánatnak ülsz le vele (vagy bárkivel) erről beszélgetni?

Ülj otthon egyedül, ne beszélgess senkivel, legföljebb az időjárásról, akkor majd senki sem fog a véleményével a lelkedbe taposni.

2023. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
70%

Alapvetően igaza van. Ettől függetlenül persze semmi köze hozzá, bunkó volt hogy ezt kéretlenül elmondta. De nyugi, a hátatok mögött mindenki ezt gondolja.

A féltékeny szó nem azt jelenti amit gondolsz. Az irigy kifejezést kerested. De szerintem nem irigy. Senki nem irigy egy olyan párra akik úgy írtak alá 3 gyerekre, hogy még egy sincs nekik. Ez inkább baromi szomorú, szánalmas élethelyzet.

2023. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
90%
Miért, itt ki kérte a vezetőt?
2023. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon rossz ötlet volt társítani a pénzt és a gyereket. Ha akarsz, ne a pénz miatt akard. Mellesleg ha még magatoknak se tudtok lakhatást biztosítani az állam adománya nélkül, hogyan és miből fogod segíteni a gyerekeidet lakáshoz jutni? Mondom ezt úgy, hogy nekünk 3 gyerekünk lett és mivel mi nagyon akartuk, vártuk őket, valahogy nem volt nehéz velük az élet. És a házasságunk se ment rá...
2023. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!