Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kulfoldi magyarok, milyen a...

Kulfoldi magyarok, milyen a kapcsolatotok a csaladotokkal kulfoldre koltozesetek utan?

Figyelt kérdés

Most, hogy itt volt a karacsony, en is, mint sokan masok, akik kulfoldon elnek, hazajottem, hogy a csaladommal toltsem. Sajnos nem erzem jol magam itthon a csaladi koromben, mert ugy erzem, hogy buntetve vagyok azert, amiert elkoltoztem es igazabol vagy az van, hogy meg csak annyira se erdeklem Oket, hogy megkerdezzek, hogy vagyok vagy eppen azt mondogatjak, hogy jojjek vissza, mert nekem ebben meg abban Kell, hogy segitsek ennek meg annak.....


Ma, csaladi ebednel reg nem latott rokonokhoz mentem, Oket egyszer szoktam latni egy evben, mert valahogy mindig mindenkinek dolga van, munka meg ugye a Minden napok... Nah most egyutt voltunk vegre, De fura modon kB mindenki atnezett rajtam, hiaba probaltam Volna beszelgetesekbe becsatlakozni, nem ment, es rolam/tolem sem igen kerdeztek semmit egy emberen kivul.. Fura volt es kicsit kellemetlenul ereztem magam, hogy igazabol nekem ott se kene lennem....

Igazabol mar maskor is eszre vettem, hogy nem igazan erdeklek senkit, mondvan, hogy en elmentem masik orszagba, igy en kivontam magam csaladbol, ezert mar nem is varnak ram, alig keresnek es igazabol nem erzem magam a csalad tagjanak sehol Sem, senkinek Sem...

En amugy eleg sokszor jovok haza, es direkt azert, hogy amennnyire csak tudok reszese legyek a dolgoknak (az osszes szabi napomat rajuk aldozom), a karacsonyt a pandemicet leszamitva mindig itt toltottem, De valahogy nem erdekel az senkit Sem, hogy en igenis probalkozok a csalad reszese maradni. Olyan, mintha ok egyszeruen eldontottek Volna, hogy en elkoltoztem, ezert nem szamitok, nem vagyok a csalad tagja mar....


Masoknak is hasonlo a helyzete?

Tenyleg jogosan zarjak el magukat tolem?

Esetleg ti, akik itt maradtatok es csaladtagjaitok kulfoldre koltoztek, hogyan ereztek kulfoldi csaladtagjaitok irant? Meg mindig csaladnak tekintitek oket?



#Kulfoldi magyarok #Csaladi elhidegules #Kulfoldi rokon
dec. 27. 00:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Én, mint "itthon maradt családtag" tudok erről nyilatkozni. Nálunk ez teljesen máshogy volt már 15 évvel ezelőtt is. Alig vártuk, hogy a nagynénim hazaérjen, meséljen még sztorikat amik Skype-on kimaradtak, mi büszkék is voltunk rá, hogy kiköltözött külföldre. Úgyhogy számomra ez a fajta hozzáállás nagyon idegen ami nálatok van.
dec. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Igaz nekem eleve csak elég szűk családi kör, akivel tartom a kapcsolatot, de nálam nem volt ilyen, pedig én évekig nem is jöttem haza. Amikor hazajöttem ugyanott folytattuk, ahol előtte abbamaradt a dolog.
dec. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%
Mai világban már videóhívás sem ördögtől való szóval egy fokkal jobb a helyzet mint mondjuk 10 éve.
dec. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

én nem jårok vissza magyarorszågra max ha ugy jön ki lépės .

ėn annyuval telefon beszélek ,barátaimal meg messenger.

dec. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%

Én azt mondom hogy ne csodálkozz. Ez így működik, kiléptél a körből, hát ne nézz vissza.

A büntetés egyébként szerintem nem a helyes szó erre. Egyszerűen saját döntésed alapján otthagytad a brigádot, mint kutya a sz.rát (bocs), innentől most komolyan, mit vársz? Mindenki éli az életet, ők az övéket együtt itt, te a sajátodat külön ott. Az utak elváltak, már nem vagytok részesei egymás életének, ez ilyen.

Majd idővel ritkulnak, aztán szép lassan el is maradoznak ezek a látogatások, nem lesz rá igény egyik fél részéről sem. Ez a külföldre költözés ára.

dec. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

de ha ott vagyok akkor szivesen beszėlgetnek velem,töltünk együtt órákat.

elözö válaszolo voltam

dec. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha az itthonmaradtak tartják a kapcsolatot, tudnak egymás dolgairól, hogy épp mi foglalkoztatja a másikat, akkor te, mint kiszakadt családtag, nem tudsz ezzel versenyre kelni. Őknem tudják részletesen a te dolgaidat, te meg az övükét. Nem ebben a közegben, politikai helyzetben élsz, még akkor sem, ha követed a híreket. Nem érzed közvetlenül a bőrödön a hatásokat. Ezért aztán nincs is úgy beszédtéma.
dec. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Mi is külföldön élünk es egyáltalán nincs így. Pedig nem “áldozom” az összes szabit rájuk, szeretünk utazni, nem csak Magyarországra. Most Karácsonykor nem is mentünk haza, majd Húsvétkor. De mindig örülnek nekünk, jókat tudunk beszélgetni, a család részei maradtunk még attól, hogy párezer km választ el bennünket.
dec. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

Én is az itthon maradt fél vagyok.

Nekem a hugom költözött ki 20 évesen. Most 26. Azóta nemetben lakik.


Egyrészt ahogy 5 írja. Kileptél a körből. Nálunk oké, hugommal is tartjuk a kapcsolatot. De az "itthoniak" joval szorosabb viszonyt apolnak. Ha nem is beszélünk minden nap, de a heti többször megvan. 2hetente összefutunk. Hugom kb havonta előkerül. Nincs mar korantsem meg a kapcsolat.

Másrészt mi tudunk beszélgetni. A mindennapokról, itthon törtentekről. Ő nincs ebben benne, itt is csak a nézés megy minden alkalommal.


És amit én észrevettem. Nem csak rajta, hanem az összes kiköltözőtt ismerősömön, a felsőbbrendűség érzet.

Pl én itthon középvezetőként napi 8 óra irodában üléssel megkeresek 600ezret. Ő takarítással, 12 orázással, tulórákkal kb 800at. Ennek ellenére mégis lenéz, mert ő nem itthon szenved, hanem kiment mert ő fejlődik, nem ragad le egy szinten...

(És a 6év alatt fel tud mutatni egy autót hitelből. Én meg egy házat és egy hitel mentes autót).

És ez tényleg minden ismerősnél így van. Ha hazajönnek, mindegyik úgy viselkedik, hogy ő a jól kereső külföldi rokon/barát, rajongjuk körbe, mert megerdemli. Mikor pedig szembesítve van ezzel, csak hülyének vagyunk nézve, mert ő semmit nem változott.

Hogyne változott volna. Csak épp nem veszi magán észre.

dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Eleg jo maradt a kapcsolatom a csaladommal, miutan kikoltoztem Angliaba 7 eve. Meg ugyis, hogy ezalatt a 7 ev alatt 2x voltam csak Mo.-n, mert munka miatt (vezeto pozicio) nem tudok csak ugy szabadsagra menni, ha megis, akkor se szeretek Mo.-n lenni inkabb elmegyek a parommal vagy akar az egesz csaladommal nyaralni. Karacsonykor pedig altalaban a csaladom jon ki ide Angliaba, de hetvegente mindig beszelunk, szoval nagyvonalakban tudjuk, hogy mi tortenik a tobbiekkel.
dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!