Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kulfoldi magyarok, milyen a...

Kulfoldi magyarok, milyen a kapcsolatotok a csaladotokkal kulfoldre koltozesetek utan?

Figyelt kérdés

Most, hogy itt volt a karacsony, en is, mint sokan masok, akik kulfoldon elnek, hazajottem, hogy a csaladommal toltsem. Sajnos nem erzem jol magam itthon a csaladi koromben, mert ugy erzem, hogy buntetve vagyok azert, amiert elkoltoztem es igazabol vagy az van, hogy meg csak annyira se erdeklem Oket, hogy megkerdezzek, hogy vagyok vagy eppen azt mondogatjak, hogy jojjek vissza, mert nekem ebben meg abban Kell, hogy segitsek ennek meg annak.....


Ma, csaladi ebednel reg nem latott rokonokhoz mentem, Oket egyszer szoktam latni egy evben, mert valahogy mindig mindenkinek dolga van, munka meg ugye a Minden napok... Nah most egyutt voltunk vegre, De fura modon kB mindenki atnezett rajtam, hiaba probaltam Volna beszelgetesekbe becsatlakozni, nem ment, es rolam/tolem sem igen kerdeztek semmit egy emberen kivul.. Fura volt es kicsit kellemetlenul ereztem magam, hogy igazabol nekem ott se kene lennem....

Igazabol mar maskor is eszre vettem, hogy nem igazan erdeklek senkit, mondvan, hogy en elmentem masik orszagba, igy en kivontam magam csaladbol, ezert mar nem is varnak ram, alig keresnek es igazabol nem erzem magam a csalad tagjanak sehol Sem, senkinek Sem...

En amugy eleg sokszor jovok haza, es direkt azert, hogy amennnyire csak tudok reszese legyek a dolgoknak (az osszes szabi napomat rajuk aldozom), a karacsonyt a pandemicet leszamitva mindig itt toltottem, De valahogy nem erdekel az senkit Sem, hogy en igenis probalkozok a csalad reszese maradni. Olyan, mintha ok egyszeruen eldontottek Volna, hogy en elkoltoztem, ezert nem szamitok, nem vagyok a csalad tagja mar....


Masoknak is hasonlo a helyzete?

Tenyleg jogosan zarjak el magukat tolem?

Esetleg ti, akik itt maradtatok es csaladtagjaitok kulfoldre koltoztek, hogyan ereztek kulfoldi csaladtagjaitok irant? Meg mindig csaladnak tekintitek oket?



#Kulfoldi magyarok #Csaladi elhidegules #Kulfoldi rokon
dec. 27. 00:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Te hányszor hívtad meg őket magadhoz? Nekünk volt egy Angliába költözött rokonunk mikor még gyerek voltam, minden évben megjelent és elvárta, hogy a rokonság körbeugrálja, elszállásolja, vendégül lássa. Nagyon utáltam, de szüleim szerint "így kell, rokon". Nekem csak oda-vissza működő kapcsolataim vannak mióta felnőttem.
dec. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de valószínűleg a Te családod már külföldre költözésed előtt se volt az az összetartó, egymást elfogadó, szerető közösség.A mai világban, ahol szinte minden családban van külföldön élő családtag, ez már nem kuriózum, szenzáció. Az a kérdés, kinek mire van igénye a kapcsolattartás terén. Mi a testvéremmel, aki külföldön él, heti szinten tartjuk a kapcsolatot telefonon és nyáron hosszabb időt töltünk együtt, egyszer egy évben. Így lehet megoldani és mi mindig örülünk, ha látjuk egymást. De nálunk a kapcsolat akkor is jó volt, mielőtt kiköltözött volna.Egy jól működő családban helye van mindenkinek, az idősnek, a kisbabának, a külföldről évente egyszer hazatérőnek, sőt, azoknak is, akik már nem lehetnek közöttünk.:( Azt sem tartom igaznak, hogy aki nem él itthon napi szinten, nem tud belefolyni a beszélgetésbe. Miért ne tudna? Karácsonykor is a politikáról kell beszélgetni, meg hogy mi történt a szomszédban? Ha a családodban lenne annyi tolerancia, akkor bevonnának a beszélgetésbe. Megtalálnátok azokat a témákat, amihez Te is hozzá tudsz szólni. Ha nem így van, sajnos le kell vonnod a következtetéseket, hogy változtatni kell. Annak nincs értelme, hogy ne örömmel, hanem gyomorideggel térj haza. Azokat látogasd, akik érdeklődnek irántad és örülnek a kinti sikereidnek, vagy támogatnak, ha olykor elakadsz az élet dolgaiban. Mi mondjuk a politikáról is tudunk beszélgetni. Nagyon érdekes, hogy mennyire máshogy látnak sok mindent külföldön, mint amit itt a sajtó mutat nekünk.
dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nalunk sajnos mar szuleim vallasa utan darabjaira szakadt a csalad... Akkor voltam 10 eves, en meg kB egyedul maradtam mar olyan picin... Ugyh igen, sajnos elotte is Nagy volt a szethuzas, De Amig gyerek voltam, legalabb erdeklem Oket es kerdeztek felolem, meg azert az elso par evemben meg vartak is haza, De mar kB 8 eve nem... Pedig aztan jovok amennyit tudok es en is folyton hivogatok hozzank mindnekit, De hat folyton az a valasz, hogy az esos Angliaba nem jonnek, ha mar repulore szallnak, akkor inkabb melegebb eghajlatra mennenek, nem hozzam.... Hat ez van, nem lehet eleg jot tenni... Meg amugy a csaladunkban csak a masok kibeszelese megy, ahogy latom. Nem beszelgetnek masrol Sem,mint a szomszedok meg egyen, nem Helen levo csaladtagok kibeszelese ... Hat nem egyszeru, De akkor ez, ahogy latom csaladi hiba nalunk.
dec. 27. 10:22
 14/22 A kérdező kommentje:

Oha, autocorrect jol elirt par dolgot :)

*Nem beszelgetnek masrol Sem, mint a szomszedok es mas jelen nem levo csaladtagok kibeszelese

dec. 27. 10:23
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most decemberben volt 36 éve, hogy külföldön élek. Egy évben egyszer, nyáron megyek haza. Ez ilyen. Nincs miröl beszélni. Velük más dolgok történnek, velem is más dolgok történnek. Nincsenek közös témák. Közben gyerekük, unokájuk született, akiket nem is ismerek. Persze, tudom, hogy kik, de igazából semmit sem tudok róluk és ök sem rólam. Már csak anyukám él. De már ö is idös. Igazából még miatta járok haza. Bár messengeren hetente többször is beszélünk.

A barátok is mind lemorzsolódnak. Nem tudok mit kezdeni a munkahelyi, egészségügyi, stb. problémájukkal, mert nem értem. Ök meg az enyémet nem értik.

Ezért, ha már elutazok Európába, inkább elmegyek valamilyen üdülöhelyre vagy otthon országon belül utazgatok, mint rokonokat, ismerösöket látogatok.

dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%
kérdező csak olyanokal tarts kapcsolatott magyarorszagiakbol akik érdeklödnek felöled ,akikel tudsz beszėlgetni stb akik nem ilyenek azokra egy napnyi szabit se áldoz rá ,akkor inkåbb utazz oda ahol jol érzed magad.
dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Én otthon maradt vagyok. Én a legjobb barátomat veszítettem el így. Nagyon szoros volt a kapcsolatunk, de 4 évvel a kiköltözése után minden odalett. Részemről az volt a baj, hogy nem volt már semmilyen közös élmény vagy tevékenység. A másik, hogy hazautazáskor mindig hozzá kellett alkalmazkodni. Nem volt közös téma már. Nem értett meg.
dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%
Eszem ágában nincs hazamenni. Okkal élek külföldön, minél messzebb tőlük.
dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
39%

17-es, még szép, hogy ahhoz alkalmazkodsz, aki ezer-többezer kilométert utazik.


Nálunk is megy az elvárás, ha hazamegyek, utazzak le ehhez-ahhoz.


A lófszt. Bp-n van szállásom, aki látni akar, majd szépen feljön. Nem fogok több, mint 10 óra utazgatást követően még Mo-n belül is a szélrózsa minden irányába vonatozni, mert xy-nak derogál eljönnie Pestre.


Mondjuk jó szűrő ez, hogy kinek vagyok valóban fontos, és ki az, akit full nem érdeklek ;)

dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%

19-es egy kapcsolatban az a normális, ha mindkét fél igényeit figyelembe veszik. Az én esetemben a külföldre költözött barátom nem volt semmihez sem kötve, akkor jött amikor akart és senki itthon maradottat nem kérdezett meg, hogy egyáltalán mi itthon vagyunk-e, lesz-e más programunk vagy tudunk majd készülni a fogadására. Azért a többezer kilóméterről hazaruccanások nem derült égből villámcsapásként történnek, mindig tervezés előzi meg őket. Kivéve, ha a hazalátogatót nem érdekli, hogy a meglátogatottak ráérnek-e, stb. stb., ő eldönti, hogy ekkor jön és elvárja, hogy mindenki ahhoz alkalmazkodjék. Erre nekem senki se mondja, hogy ez igazságos és elvárható.

Mert ez a magatartás azt mutatja, hogy ő nem hajlandó senkihez sem alkalmazkodni.

dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!