Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van megrökönyödve ezen...

Miért van megrökönyödve ezen a család?

Figyelt kérdés
Van egy rokonunk, akihez gyerekkoromban sokat jártunk és mindig a "híres" töltött paprikáját főzte. Nálunk mindenki utálja, de soha senki nem szólt neki. Külföldre költözött, most 15 év után visszajött és mentünk meglátogatni. Már külön élek a feleségemmel, de szüleimmel, testvéreimmel együtt mentünk a rokonhoz és megmondtam neki, hogy nem szeretjük a töltött paprikát. A szüleim engem piszkálnak, hogy minek mondtam meg. Én nem akarok havonta olyat magamba erőltetni amit nem szeretek.
febr. 18. 12:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Ez minden ilyen alkalomra vonatkozik: rögtön az első alkalommal meg kell mondani.

Volt egy barátnőm, vett nekem egyfajta édességet (nem írom meg, mit, senki ízlését nem akarom megbántani). Nem akartam megsérteni, azt mondtam szeretem, attól kezdve rendszeresen vette, amíg nem szakítottunk (nem emiatt).

febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon helyes hogy megmondtad! Hány de hány olyan alkalom van, hogy az ember "ehh, nem szólok, majdcsak túlélem valahogy!" módon gyűjti a feszültséget, aztán egyszer csak ordítva adja ki magából, a másik fél meg nem is érti mi a probléma...
febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Nos, az emberek ízlése változik, simán lehetett volna azt mondani, hogy már nem szereted.
febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek nincsenek hozzászokva az őszinte véleményhez.
febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Őszinte velemeny 15 évvel ezelőtt lett volna. Ma felesleges feszultsegkeltes lett belőle. A Jani, már nem szeretem a töltött paprikát megoldotta volna gond nélkül a problémát
febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
#5 talán a kérdező 15 éve még gyerek volt és csak a képmutatást másolta, amit a szülei tanítottak neki. Ebben az országban ez persze furcsa, de felnőttként azért lehet önálló gondolata az embernek.
febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
5%

6!


Lehet. De önálló felnőttként is képes lehetne arra, hogy más érzelmeit figyelembe vegye.

febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

5-ös!

13-14 éves voltam.

Miért bántana az valakit, hogy nem szeretek egy ételt, amit ő szeret? Nem bunkón mondtam, inkább viccesen.

febr. 18. 13:14
 9/26 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem bántana senkit, miért piszkálnak a szuleid? Kerdes mi volt a viccesen mondtam: Jani, mindig utáltam a töltött paprikádat?
febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nyilván azért mondják a szüleim, csak nem értem mi ebben a sértő, miért ne lehetne megmondani? Ha hozzám jön vendég, akkor olyat akarok főzni neki, amit szeret, örülök ha megmondja, hogy miket szeret, sőt, meg is szoktam kérdezni.
febr. 18. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!