Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van megrökönyödve ezen...

Miért van megrökönyödve ezen a család?

Figyelt kérdés
Van egy rokonunk, akihez gyerekkoromban sokat jártunk és mindig a "híres" töltött paprikáját főzte. Nálunk mindenki utálja, de soha senki nem szólt neki. Külföldre költözött, most 15 év után visszajött és mentünk meglátogatni. Már külön élek a feleségemmel, de szüleimmel, testvéreimmel együtt mentünk a rokonhoz és megmondtam neki, hogy nem szeretjük a töltött paprikát. A szüleim engem piszkálnak, hogy minek mondtam meg. Én nem akarok havonta olyat magamba erőltetni amit nem szeretek.
febr. 18. 12:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18%
Az a sértő, hogy a rokonod szeretettel készítette nektek az adott ételt, mert ti szerettétek az ő "híres töltött paprikáját", erre most kiderult, hogy minimum évtizedekig hazudtatok neki. Neked nem esne rosszul? Komolyan ennyire érzéketlen lett a vilag?
febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Igen, ez rosszul eshet, de nem tehetek róla, hogy a szüleim nem szóltak. Akkor is kérdezgettem, hogy miért nem szólunk, de kitértek a válasz elől
febr. 18. 13:35
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
Kerdezo, nyilvan a rokon nagyon megsertodott volna, ha annak idejen kozlik vele, hogy senki nem szereti, amit foz. Lehet normalisan mondaniezt, nem feltetlenul szukseges bunko modon. De meg ennel is fontosabb megtanulni nemet mondani es meghuzni a hatarokat. Sajnos nem mindenkinek sikerul.
febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
6%
#1 Jó nagy birka voltál akkor, nem csoda, hogy szakítottatok.
febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokan úgy veszik, hogy őket utasítod el azzal, ha a kajájukat utasítod el. Máshogy képtelenek kimutatni a törődésüket.


Ettől függetlenül meg kell mondani, nem szabad ebben szenvedni.

febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyan ennyire érzéketlen lett a vilag?"


Inkább felemás lett. A határhuzogatás és véleménymegmondás csak addig jó, amíg mi adjuk. Ha kapjuk, akkor már megy a sértődés és minden egyéb.

febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%
Vannak emberek, akiknek mindig igazuk van, azért mert ők ŐK. Ha nem a főztjük a legjobb a világon, akkor ők a legjobb énekesek, viccmesélők, stb. (Ezek még rosszabbak, az ételt megeszed, és túl vagy rajta). Nagyon sok családban van ilyen.
febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%
Ne legyél ennyire puhapöcs! Mi tartott ennyi ideig, hogy ezt elmond? Most megtetted, és? Összefog dőlni a világ? Hihetetlen, hogy az emberek miken képesek kiakadni és emiatt piszkálni másokat!
febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

16: Igaz. Regen mindig az volt a szokas, hogy ezt illik, ezt meg nem, nem nagyon erdekelt senkit, neked mi a velemenyed, te mit szeretsz, stb. Mostanaban bunkonak titulalnak, ha valamit nem akarsz megtenni es ezt el is mondod. Vagy mint a kerdezonel, vegre felnott, es elmondhatta, hogy nem szereti a rokon foztjet.

En pl nem szeretem a porkoltet, mindegy hova megyunk, ha az az ebed, en nem eszek. Nem azert mert bunko valogatos picsa vagyok, hanem sosem szerettem, es megkostolni sem vagyok hajlando. De nem is fintorgok, meg turkalok, hanem nem is szedek magamnak.

febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

"Mostanaban bunkonak titulalnak, ha valamit nem akarsz megtenni es ezt el is mondod. "


Szerintem nem mindegy a stílus. Lehet azt mondani, hogy Jani , én nem szeretem már a töltött paprikát, meg lehet azt mondani, hogy Jani, sosem szerettem a töltött paprikádat.

Nyilván az első nem az igazság, de a lényeg ott van, udvarias és senki nem bantodik meg rajta. A második felesleges feszültség keltés

febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!