Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a felháborodás?

Jogos a felháborodás?

Figyelt kérdés

Feleségem családja 2 havonta látogatást tesz a szomszéd országban határ mellett lakó rokonoknál. Na ez nekünk úgy néz ki,hogy ezzel ugrik az egész hétvégénk,csak az odaút 5 és fél óra, ezért nyilván ott is kell aludni. Sok kapcsolata a feleségemnek nincs a rokonokkal,a látogatáson kívül nem is beszélnek,feleségem se sokat beszél, akkor sem ha ott van, csak ül és hallgat. Mégis ragaszkodik hozzá,hogy 2 havonta menjünk el a családjával ezekhez a rokonokhoz. Ajánlottam,hogy menjünk el külön úgy,hogy utána programokat csinálunk a közelben,foglalunk szállást, ilyenek. Ő ezt elutasította azzal az indokkal, hogy ő a családja nélkül nem tud beszélgetni a rokonaival.

Nekem elegem lett,hogy 2 havonta ezzel megy el egy egész hétvége, megmondtam,hogy ő menjen nyugodtan, én évi 1szer fogok ellátogatni, többször nem.

Most mégis én vagyok a család szemében a rossz, hogy ennyit nem tudok megtenni 2 havonta. Ha közeli kapcsolat lenne, esetleg segíteni kéne menni, akkor természetesen mennék, de így,hogy csak ülök és nézek ki a fejemből, ezért nem fogok olyan gyakran menni.


Jogos a család felháborodása?


márc. 10. 12:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Fu ezek az erőltetett rokonlátogatások. Vicc. Sztem neked van igazad.
márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem jogos. Gondolom rokonok ha már ennyire nem beszélnek egymással, ráadásul neked nem is rokonaid. Feleséged meg felnőtt nő, el tud menni egyedül is ha szeretne. Szerintem a legjobb megoldás valóban az lenne amit javasoltál hogy külön mentek és akkor nem arról szól a hétvége hogy vezettek. Én biztos nem utazgatnék két havonta
márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
*gondolom távoli rokonok
márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%
márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Neked van igazad.
márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom erről ezelőtt is tudtál, hogy a feleséged lett. Még az esküvő előtt jó lett volna megbeszélni. Ha ő is látogatja a te családodat, nem keres kibúvót akkor tőled is elvárható ennyi. Ha ő is elutasítja a családi találkozóitokat akkor arra sem panaszkodhat, hogy te nem mész.
márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes, hogy nincs semmi kommunikáció köztük, de mégis ragaszkodnak egymáshoz. Nem létezik, hogy lebeszélnek mindent telefonon azelőtt, minden maganügyi, családi problémát ?

Es mire talalkoznak, mar csak együtt lézengenek.

Lehet, neked úgy tűnik, hogy ertelmetlen a talalkozás, de lehet a nejed számára sokat jelent, lelkileg.

Vagy, egyszerűen a megszokás tartja össze ezt az egészet es a kapcsolatok mar nem azt jelentik, mint régen.

Ennek ellenére, ha a nejednek fontos, akkor folytassa, ebből semmiképpen sem kell vita legyen.

De téged se lehet kenyszeríteni erre.

Lehet, hogy kezd köztetek is egy “rés” alakulni es egyik kezdő tünete ez az elhidegülésnek.

márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
A feleség amúgy egyáltalán minek jár hozzájuk,ha saját bevallása szerint egyedül nem tud velük beszélgetést indítványozni? Nem is értem hol a gond, nem kell menni és kész, jöjjenek ők, ha ennyire fontosak ezek a családi banzájok. Engem a halál vinne el ha a távoli rokonaim 2 havonta egy hétvégét nálam dekkolnának. Nem kell menni, ha a feleséged akar, menjen. Bár szerintem a feleséged családja te vagy, nem a külföldön élő távoli rokonok, akikkel nem tud miről dumálni.
márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az anyós testvéreit látogatjuk. Korábban a nagyszülők is ott éltek, de sajnos ők már nem élnek.

Az esküvő előtt évente egyszer mentünk oda, az utóbbi 1 évben megyünk ennyire gyakran, anyós ragaszkodik hozzá. Ha mi valamiért nem megyünk, rögtön jönnek a beszólogatások. És utolsó még annyi, hogy az én családomnál sosem töltünk el egy hosszú hétvégét, itt meg az alap,hogy odamegyünk végig. 1 nap rendben lenne, na de rendszeresen egész hétvégék, hosszú hétvégék, kicsit igazságtalannak érzem. Pont a családom miatt,akikhez 1 napra megyünk csak.

márc. 10. 13:24
 10/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat a 6-os válaszolónak szólt a válaszom.
márc. 10. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!