Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a felháborodás?

Jogos a felháborodás?

Figyelt kérdés

Feleségem családja 2 havonta látogatást tesz a szomszéd országban határ mellett lakó rokonoknál. Na ez nekünk úgy néz ki,hogy ezzel ugrik az egész hétvégénk,csak az odaút 5 és fél óra, ezért nyilván ott is kell aludni. Sok kapcsolata a feleségemnek nincs a rokonokkal,a látogatáson kívül nem is beszélnek,feleségem se sokat beszél, akkor sem ha ott van, csak ül és hallgat. Mégis ragaszkodik hozzá,hogy 2 havonta menjünk el a családjával ezekhez a rokonokhoz. Ajánlottam,hogy menjünk el külön úgy,hogy utána programokat csinálunk a közelben,foglalunk szállást, ilyenek. Ő ezt elutasította azzal az indokkal, hogy ő a családja nélkül nem tud beszélgetni a rokonaival.

Nekem elegem lett,hogy 2 havonta ezzel megy el egy egész hétvége, megmondtam,hogy ő menjen nyugodtan, én évi 1szer fogok ellátogatni, többször nem.

Most mégis én vagyok a család szemében a rossz, hogy ennyit nem tudok megtenni 2 havonta. Ha közeli kapcsolat lenne, esetleg segíteni kéne menni, akkor természetesen mennék, de így,hogy csak ülök és nézek ki a fejemből, ezért nem fogok olyan gyakran menni.


Jogos a család felháborodása?


márc. 10. 12:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
93%
Anyós látogassa a testvéreit, amennyit akarja, de neked, a lánya férjeként nem kötelező ezen részt venned. A feleséged maga dönti el, de rád haragudni igazán nem életszerű, mivel neked nem rokonaid.
márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%
Anyós menjen, amennyit akar, a feleséged is. Ha ő lemegy kutyába, és úgy gondolja, hogy mint egy 5 éves gyereket, még mindig az anyja rángathatja ide-oda kötelező jelleggel, akarata ellenére, akkor nagyon nagy gondok vannak. Vágd be a satuféket, hátha neki is megjön az esze, ha meg nem, nem kell panaszkodni...
márc. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben nem mentem egy idő után, mert nonszensz, hogy minden havi egy hétvégénk kuka, mert az exem családjánál hédereltünk 3 napon át.


Egy ideig eljártam, aztán elegem lett az egészből, főleg, mivel ő apjával eltűnt kb, én meg ott ültem anyjával meg a női rokonokkal, és hallgattam nagyokat.


Persze, én voltam a szmét, amiért nem vagyok hajlandó tovább csinálni, és beáldozni havi legalább egy hétvégét erre :D

márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
74%
Te jó ég. Neked minek menni. Feleséged nagynénje. Sőt, neki se kellene ennyit menni, ha ilyen messze laknak. Anyósod meg fogja vissza magát.
márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!