Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a felháborodás?

Jogos a felháborodás?

Figyelt kérdés

Feleségem családja 2 havonta látogatást tesz a szomszéd országban határ mellett lakó rokonoknál. Na ez nekünk úgy néz ki,hogy ezzel ugrik az egész hétvégénk,csak az odaút 5 és fél óra, ezért nyilván ott is kell aludni. Sok kapcsolata a feleségemnek nincs a rokonokkal,a látogatáson kívül nem is beszélnek,feleségem se sokat beszél, akkor sem ha ott van, csak ül és hallgat. Mégis ragaszkodik hozzá,hogy 2 havonta menjünk el a családjával ezekhez a rokonokhoz. Ajánlottam,hogy menjünk el külön úgy,hogy utána programokat csinálunk a közelben,foglalunk szállást, ilyenek. Ő ezt elutasította azzal az indokkal, hogy ő a családja nélkül nem tud beszélgetni a rokonaival.

Nekem elegem lett,hogy 2 havonta ezzel megy el egy egész hétvége, megmondtam,hogy ő menjen nyugodtan, én évi 1szer fogok ellátogatni, többször nem.

Most mégis én vagyok a család szemében a rossz, hogy ennyit nem tudok megtenni 2 havonta. Ha közeli kapcsolat lenne, esetleg segíteni kéne menni, akkor természetesen mennék, de így,hogy csak ülök és nézek ki a fejemből, ezért nem fogok olyan gyakran menni.


Jogos a család felháborodása?


márc. 10. 12:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Akkor látogassátok a te rokonaid is, elfekvősen, ottalvósan. Vagy, az is megoldás, hogy az ő rokonait látogassa ő, a te rokonaidat te, szepen külön.

Azt meg nem ertem, hogy anyósod hogy várja el, hogy a lanya házaljon a testvereinél?

Miert nem ő lát vendegul akkor?

márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%

Tök mindegy, hogy régen nem volt ez a látogatás. De komolyan, a feleségedet sem ismerted? Hogy anyuci pici lánya? Hogy oda megy ahova ő mondja?

Ebből lesz a válás...

Tarts ki, ne menj! Akkor se, ha ezen a kapcsolatotok múlik. Akkor nem ő az igazi.

márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
Jobb ezeket a határokat mielőbb meghúzni, és túlesni a vitákon. Fiatal felnőtt férfi vagy, van jobb dolgod ennél, nem mész 2 havonta, pont. Vagy megtanulják, hogy ne b.szogassanak hülyeségekkel, vagy még időben, gyerekvállalás előtt elválhatsz egy problémás nőtől, win-win. Valószínűleg az előbbi lesz, túldimenzionálod, hogy a jelenléted hiánya mekkora probléma.
márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
Hát, a helyedben elgondolkodnék azon, miért jobb ez a feleségednek, mint veled lenni.
márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem. Feleségedet kellene abban erősíteni, hogy nyugodtan mondjon nemet, vagy vállalja be azt, hogy ha már ennyit utaztok, akkor puszi a nénikéknek, és programot csináltok ketten valahol.

Közbülső megoldás lehet, ha van korotokbeli rokon, unokatestvér is, akkor velük fűzni szorosabbra a kapcsolatot, mert azt a társaságot talán még élveznétek is. És akkor a kecske is meg a káposzta is...

Szerintem ha éventénél gyakrabban mentek, akkor teljesen jogos, hogy valami élvezet is legyen ennyi utazáshoz.

Esetleg kinézhetsz a közelben valami érdekességet, hogy hú azt de megnéznéd, és leléptek. Néha nem kell a csatát direktben megvívni, csak bevinni a saját szempontokat, és ragaszkodni hozzájuk.

Sok sikert! Menni fog.

márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Darius- ***** válasza:
82%
Felezni kell. Vagyis menjenek hozzátok ők is. Lesz négy havonta így, ami belefér.
márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nos, beszéld meg a nejeddel, hogy mostantól te csak minden 4. hónapban mész, akkor is a saját szabályaid szerint. Szerintem lehet kompromisszumot találni a minden második menetel és az 'En ugyan nem megyek!' kategorikus kijelentése között.
márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van, állj a sarkadra! Ez így borzalmas, én nem csinálnám. Legyen évi kettő, egy télen, egy nyáron, akkor esetleg három-három nap (ez ésszerű kompromisszum, aztán csá. Itt nem lehet másképp, mint hogy megmondod, ennyi a maximum, amit vállalsz.
márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
81%

Olyat is lattam mar, hogy a házastárs unalamas programokat talal ki, hogy a parja oruljon, hogy megszabadul es így tudott felrelepni

Tök jó alibi

márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Igen én is gondoltam,hogy itt az idő meghúzni a határokat. Többek között azért is, mert a látogatások után anyóstól a családok kibeszélésén kívül más téma nincs (többen gondoltátok,hogy a nagy összetartás, lelki kapocs miatt mennek,hát nem), ebben pedig én nem kívánok részt venni. Másrészt az én ilyen rokonaimhoz, akikkel nincs közös téma is évi 1-szer megyünk pár órára, azért gondoltam, hogy akkor így lesz fair, ha én is egyszer tiszteletemet teszem. Az, hogy ők hányszor mennek azon felül, nem az én dolgom. Feleségemnek sem mondok semmit, mert abból az lesz, hogy én befolyásolom és hangolom. Ha szeretne, nyugodtan menjen.


A velünk egyidős unokatestvérek pedig oda sem jönnek, amikor ott vagyunk. Az egész nem szól másról,csak arról, hogy panaszkodnak, siránkoznak. Teljesen más világ, hozzá sem tudok szólni a dolgokhoz. Ők pedig azért nem jönnek soha, mert nekik hosszú és megterhelő az út. Erre és az egészségügyi gondjaikra hivatkoznak.

márc. 10. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!