Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerekruhák ingyen, de viszonz...

Gyerekruhák ingyen, de viszonzás nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves fiam. Az unokatestvéremnek a fia pedig 4 éves. Kezdettől fogva félretettem nekik a mi kinőtt ruháinkat, mert szerettem volna, ha nekik erre kevesebbet kell költeniük. Méretenként egy zsák gyerekruhát adok nekik, meg cipőket, szóval mindent, amit a fiam kinőtt, odaadunk. Ezzel nincs is baj, ők örülnek neki, nekem jólesik segíteni. Az a gondom csak, hogy hát egyre drágábbak a ruhák, 122-es méretben már oltári összegeket elkérnek egy-egy ruhadarabért. Más anyukák azt csinálják, hogy eladják a kinőtt holmit és abból vesznek új ruhákat. Én viszont ezt nem tehetem, mert az unokatesómék számítanak a ruháinkra. Ez méretenként 20-30 ezer forintnyi kiesés minimum nekünk. Sajnos minden fillér számít nálunk is. Pénzért árulni családtagnak nem akarok nyilván, viszont kéne valami megoldás erre, hogy én se járjak nagyon rosszul... Pofátlanság lenne szólni, hogy néha hozzanak valamit a fiamnak a zsáknyi ruhákért? Ők ezt nem ajándéknak veszik tőlünk, hanem elvárják, tehát nem érzik, hogy 'tartoznának' bármivel is... Mit tennétek a helyemben?

2013. szept. 16. 11:32
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%
Hat nem egyszeru. Nalunk a csaladban is ingyen ajak egymasnak a ruhakat unokatesomek de naluk annyibol mas a helyzet hogy az egyik lanynak a fia idosebb masiknak meg a lanya. Igy egyikojuk kapja a kinott fiu rucikat a masik meg a kislanyosakat. Masik rokonoknal szinten ingyen adjak a ruhakat viszont mikor kinovo az is aki kapta visszaadja az eredeti tulajdonosnak es o igy mar el tudja adni. Vegul is ez is jo mrgoldas. Amugy nekem ez fura, ha en ajandekba kapnam folyamatosan a gyerekem ruhatarat akkor a minimum lenne hogy neha viszonozzam valamivel ha massal nem azzal hogy neha en is veszek ruhat a masik kisfiunak vegul is azt is az en gyerekem orokli majd.
2013. szept. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
96%

Ez úgy el van szúrva, ahogy van. Ők kérték, hogy tedd félre, vagy magadtól kezdted el eltenni a ruhákat? Mert utóbbi esetben nemigen van alapod viszonzást kérni szerintem.

De megtehetnéd szerintem azt is, hogy nem egy zsák ruhát adsz nekik, hanem kevesebbet, a többit megpróbálod eladni.

Nem tudom, mennyire éri meg, vagy könnyű-e eladni, én például új ruhát még nemigen vettem a lányomnak, sokat kaptunk mi is, de használtam veszem, és a lehető legolcsóbb, de még jó minőségű, nem elnyűtt ruhákat.

2013. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, hogy ha kapnánk néha egy-egy ruhadarabot tőlük, azt is öröklik úgyis! Hát nem kapjuk vissza sem a ruhákat, mert terveznek még gyermeket, így megtartanak mindent. Régen ez nem zavart, mert a kis rugik, nacik nem voltak nagy értékűek, de legutóbb két 10 ezer forintos overallt és nagykabátokat, cipőket is ajándékoztunk nekik, ezek már nagy értéket képviselnek. :(
2013. szept. 16. 11:42
 4/49 anonim ***** válasza:
97%

Hátha elvárják akkor én biztos nem adnék. Ilyent nem lehet elvárni.Mi lesz ha egy szezon alatt majd nem növi ki a gyereked a ruhákat akkor is elvárják, hogy oda adjátok.

Én egyre csökkenteném a ruhák számát, és igenis eladnék belőle. Nehogy már darab számra kérje.

2013. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos nem tudok tanácsot adni, mert én is ebben a cipőben jártam. A különbség annyi, hogy nagyobb lányokról van szó. Én akkor sokalltam be, amikor az unokahúg azt mondta a lányomnak, hogy adjon MÁR neki csizmát, mert nincs neki.
2013. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
97%

Szólnék,hogy sajnos mostantól nem tudom oddadni,mert kell a pénz.

De felteszed apródra,jófogásra,ott megnézheti,és az ár 75%-áért neki odaadod olcsóbban.

2013. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
94%
Hát te hülye vagy kérdező. Ti nem terveztek kis tesót, kérd vissza.
2013. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod úgy, ahogy van.


"Ne haragudjatok, de kicsit megszorultunk, és ezentúl nem tudunk ruhákat adni, mert sajnos azokat is pénzzé kell tenni."

2013. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha annyira pofátlanok, hogy elvárják, és cserébe semmit nem adnak a te gyerekednek, még egy csokit könyvet vagy más játékot sem, akkor neked is legyen elég bőr a képeden azt mondani, hogy bocs, kevés a pénzünk, kénytelen vagyok eladni a ruhákat.


Nálunk történt, hogy a kedves rokon, akit ötévente látok, közölte, hogy tegyem félre neki a babacuccokat. Mondtam, hogy sajnos más tervem van vele. Azóta nem hozta szóba a dolgot. Eleinte én is eladogattam, de most már olyannak adom, aki tényleg a templom egere, és tőle nem várok viszonzást.

2013. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Én kezdtem el eltenni. Tudom, elrontottam, mert mondtam, hogy megtarthatják, de az még 56-62-es ruháknál volt. Nem foglalkoztam az értékével. Most meg már más a helyzet és nekem kellemetlen azt mondani, hogy adják vissza... Igazából múltkor vissza akartam tartani egy kabátot-mert teljesen új volt, nem volt jó a fiamra, mikor vettem, és igen drága kabát volt-erre kérdezte unokatesóm, hogy "na és az a kabát, amiről meséltél, amit átnőttetek, az nincs meg?" így aztán odaadtam. Sokat találkozunk, tehát tudja, miket hordunk, sokszor mondja is, hogy "ez majd jó lesz *-nek is, ha kinőttétek".
2013. szept. 16. 11:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!