Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerekruhák ingyen, de viszonz...

Gyerekruhák ingyen, de viszonzás nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves fiam. Az unokatestvéremnek a fia pedig 4 éves. Kezdettől fogva félretettem nekik a mi kinőtt ruháinkat, mert szerettem volna, ha nekik erre kevesebbet kell költeniük. Méretenként egy zsák gyerekruhát adok nekik, meg cipőket, szóval mindent, amit a fiam kinőtt, odaadunk. Ezzel nincs is baj, ők örülnek neki, nekem jólesik segíteni. Az a gondom csak, hogy hát egyre drágábbak a ruhák, 122-es méretben már oltári összegeket elkérnek egy-egy ruhadarabért. Más anyukák azt csinálják, hogy eladják a kinőtt holmit és abból vesznek új ruhákat. Én viszont ezt nem tehetem, mert az unokatesómék számítanak a ruháinkra. Ez méretenként 20-30 ezer forintnyi kiesés minimum nekünk. Sajnos minden fillér számít nálunk is. Pénzért árulni családtagnak nem akarok nyilván, viszont kéne valami megoldás erre, hogy én se járjak nagyon rosszul... Pofátlanság lenne szólni, hogy néha hozzanak valamit a fiamnak a zsáknyi ruhákért? Ők ezt nem ajándéknak veszik tőlünk, hanem elvárják, tehát nem érzik, hogy 'tartoznának' bármivel is... Mit tennétek a helyemben?

2013. szept. 16. 11:32
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
82%
Szerinte túlkombinálod ezt a dolgot: add el a ruhákat, akár még úgyis, hogy ő is lássa (pl. hirdesd facebookon), a maradékot pedig add oda neki. Ha rákérdezd, mondd meg az igazat: minél nagyobb a gyerek, annál többe kerül az öltöztetése.
2013. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
4%

Kedves Kérdező! Nem olvastam végig az összes kommentet.

Ők visszaadják nektek a ruhákat, ha már kinőtte a gyerek? Mert talán akkor is el tudnád még adni. (kérdés, mennyire látszanak viseltnek). Ti is hordátok, ő rajtuk is segítesz és még egy kis pénzed is visszajön belőle.

2013. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
91%
ha már csak egy méretnyi különbség van, akkor ennyi volt, nem lesz kinőtt ruha hamarosan, probléma megoldva
2013. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
74%

Minimum lenne, hogy ők is adnak valamit. Csak várják az ingyen holmit, és ők ezzel mennyit spórolnak? TÍZEZREKET!

Én nem adnám oda, hanem mond, hogy egy anyukával cseréled nagyobb méretű ruhákra és kész.

2013. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom elhinni, te tényleg ezen pörögsz? Nem kell a háta mögött csinálni, odaállsz elé, és elmondod neki, hogy ne haragudjon, de szükségetek van a gyerekruhák árára, ezért innentől nem tudtok ruhát adni az ő gyerekének, mert eladod őket. Ha normálisan, kedvesen mondod, sehogy sem tudsz rosszul kijönni belőle.
2013. szept. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
81%

"a jó minőségű ruhákat eladom, ami megmarad, azt meg megkapjátok"


Nem ezt kell mondani. Azt kell mondani, h sajnos jóval drágábbak ezek a ruhák, amiket most vesztek és muszáj vagytok eladni a kinőtt ruhákat, h megvehessétek a következő méretet, mert máshogy nem fogtok boldogulni.

2013. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben a legközelebbi találkozásnál leülnék vele megmondanám hogy már nagyon drágák a ruhák és nehéz kifizetni mind, elakarod adni a jobb állapotban lévő kinőtteket mert nem a fáról szeditek a pénzt. Ha olyan intelligens ahogy azt állítod, akkor megfogja érteni. Én nem trükköznék hogy csak a rosszabbakat adom a háta mögött meg eladogatom a drágákat meg maaajd lesz a kistesó
2013. szept. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
79%
Na beszéltetek?
2013. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
90%

Kérj pénzt a ruhákért az unokatesódtól.Most nem a pizsikre, pólókra, szabadidőkre gondolok, de az anorákot, jobb állapotban lévő cipőket add el neki. " 20.000-ért vettem, alig hordta a fiam télen az anorákot, 5.000.-ért odaadom, jó így neked? Ha nem akkor eladom máshol, mert kell az új ruhájára is költenem."

Aztán akkor eldöntheti, hogy így is kell-e neki.

2013. okt. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!