Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerekruhák ingyen, de viszonz...

Gyerekruhák ingyen, de viszonzás nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves fiam. Az unokatestvéremnek a fia pedig 4 éves. Kezdettől fogva félretettem nekik a mi kinőtt ruháinkat, mert szerettem volna, ha nekik erre kevesebbet kell költeniük. Méretenként egy zsák gyerekruhát adok nekik, meg cipőket, szóval mindent, amit a fiam kinőtt, odaadunk. Ezzel nincs is baj, ők örülnek neki, nekem jólesik segíteni. Az a gondom csak, hogy hát egyre drágábbak a ruhák, 122-es méretben már oltári összegeket elkérnek egy-egy ruhadarabért. Más anyukák azt csinálják, hogy eladják a kinőtt holmit és abból vesznek új ruhákat. Én viszont ezt nem tehetem, mert az unokatesómék számítanak a ruháinkra. Ez méretenként 20-30 ezer forintnyi kiesés minimum nekünk. Sajnos minden fillér számít nálunk is. Pénzért árulni családtagnak nem akarok nyilván, viszont kéne valami megoldás erre, hogy én se járjak nagyon rosszul... Pofátlanság lenne szólni, hogy néha hozzanak valamit a fiamnak a zsáknyi ruhákért? Ők ezt nem ajándéknak veszik tőlünk, hanem elvárják, tehát nem érzik, hogy 'tartoznának' bármivel is... Mit tennétek a helyemben?

2013. szept. 16. 11:32
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a történet. A kissé megviseltebb holmikat ajándékozd el nekik, amiben a gyerek játszhat az udvaron, játszótéren a homokozóban... ami meg nagyon jó állapotban van, azt meg add el. Kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad :)
2013. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kéri erőszakosan, vagy ilyesmi, nagyon intelligens nő és nagyon jóban vagyunk! Tehát nem azt kell képzelni, hogy lesi a szekrényt és kipakol. Csak mivel ezt így vezettük be, így a természetes neki.
2013. szept. 16. 11:50
 13/49 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező azért ez nem természetes. Akárhogy alakult ki azt mindenki tudja, hogy nem normális, hogy a gyerekemet más öltözteti fel és még számon is kérem. Ne mentegesd a csajt.
2013. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam a hozzászólásokat, bocsi. Én azt tenném, hogy nem adnék nekik 1 zsák, hanem csak fél zsák ruhát. Megmondani nekik, hogy sajnos mi is meg voltunk/vagyunk szorulva csak ennyi van. (Független attól, hogy van ruha, de azt meg el kéne adni a tudta nélkül). És így lesz kis pénz másik ruhákra.

Mekkora a Te gyereked? Amúgy én rengetegszer olvasom ezen a kis településen (400 lelkes), hogy 2 havonta tartanak bababörzét és onnan cserével vagy ingyen elvihetők jó babaruhák/gyerekruhák 7-8 éves korig is néha. Miért nem mentek el egy ilyenre? Még ha messzebb is van a város és sokba kerül az út, de aztán hazahozhattok INGYEN vagy CSERÉVEL egy csomó más ruhát és akkor az nem egy rossz dolog. Sztem tök megéri még ha az út 2-3 ezerbe is kerül.

2013. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
A fővárosban lakom, jártam már ruhabörzén, vásárolni is szoktam, ezért tudom, hogy bizonyos ruhákat jó áron el lehet adni. De a sajátjaimból el még nem adtam, az unokatesóm miatt. Eddig eszembe sem jutott, hogy el is adhatnám, komolyan! Idén jutott először eszembe, mikor a drága overallokat zsákoltam, hogy hű ezeknek az árából idén tudnék venni újat. És kicsit rossz érzésem lett, mert az unokatesómat és a fiát szeretem nagyon, testvérként, ugyanakkor azért jól jönne, ha nem kéne minden évben a nulláról új ruhatárat vennünk.
2013. szept. 16. 11:59
 16/49 anonim ***** válasza:
88%

Vagy mégsem annyira intelligens vagy szimplán gonosz.


Nem tudom, hogy tudja-e, mennyiben kerülnek a gyerekruhák, ő vesz-e egyáltalán valamit a gyerekének. Ha nem, akkor felvilágosítanám, ha igen, akkor kihasznál.


Számomra az lenne az intelligens dolog, ha azt mondaná, hogy "ez nagyon drága, ezt nem fogadhatom el".

2013. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Vesz ő is ruhát, persze, kb úgy van, hogy mondjuk van 5-6 melegítőnk, abból 2 tönkremegy szezon végére, a többit odaadom nekik, ahhoz még vesz ő is 1-2 darabot. Bár pl van, hogy cipőt nem is kell vennie. De az árakkal tisztában van!
2013. szept. 16. 12:04
 18/49 anonim ***** válasza:
90%
Lehet intelligens, az emocionális IQ-ja azért elég alacsony lehet mégis, ha nem érzi egyáltalán, hogy valahogy viszonozni kellene, ha kap valamit. Főleg, hogy mióta adjátok már a ruhákat. Minden bántás nélkül írom. Szerintem az volna normális, hogy oké, mondod, hogy tartsa meg nyugodtan meg nem kell semmi cserébe, de azért a jó érzés mégiscsak máshogy diktálná.
2013. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
34%

Utálom, mikor jótékonykodik valaki, előadja, milyen önzetlen jófej, aztán egy idő után viszonzást vár.

Kérte valaki ezt tőled? Nem.

Akkor?

NE adj többet, nem muszáj. Add el, ha pénzt akarsz belőle.

Ja, hogy akkor nem lehet sajnáltatni magad, hogy milyen rendes vagyok, adok, nem viszonozzák?

2013. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
19-es, félreértesz. Én nem éreztetem vele ezt, nem célozgatok, nem várom el, stb. Igazából csak olyan rossz érzésem van, mintha kicsit 'pórul járnék' ezáltal. Bántja az igazságérzetemet, vagy nem tudom. Egyébként az első évben mi is kaptunk ruhákat, egy munkatársamtól, ő ingyen adott nekünk rugikat-kölcsönbe, tehát visszakérte, mégis akármikor találkoztunk, vittem neki a fiának való ruhát, számon tartottam a méretét, és azt is, hogy mi a kedvenc mesehőse, és kb havonta kapott tőlünk egy-egy ruhadarabot. Nem sok, de nekem úgy volt igazságos.
2013. szept. 16. 12:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!