Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerekruhák ingyen, de viszonz...

Gyerekruhák ingyen, de viszonzás nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves fiam. Az unokatestvéremnek a fia pedig 4 éves. Kezdettől fogva félretettem nekik a mi kinőtt ruháinkat, mert szerettem volna, ha nekik erre kevesebbet kell költeniük. Méretenként egy zsák gyerekruhát adok nekik, meg cipőket, szóval mindent, amit a fiam kinőtt, odaadunk. Ezzel nincs is baj, ők örülnek neki, nekem jólesik segíteni. Az a gondom csak, hogy hát egyre drágábbak a ruhák, 122-es méretben már oltári összegeket elkérnek egy-egy ruhadarabért. Más anyukák azt csinálják, hogy eladják a kinőtt holmit és abból vesznek új ruhákat. Én viszont ezt nem tehetem, mert az unokatesómék számítanak a ruháinkra. Ez méretenként 20-30 ezer forintnyi kiesés minimum nekünk. Sajnos minden fillér számít nálunk is. Pénzért árulni családtagnak nem akarok nyilván, viszont kéne valami megoldás erre, hogy én se járjak nagyon rosszul... Pofátlanság lenne szólni, hogy néha hozzanak valamit a fiamnak a zsáknyi ruhákért? Ők ezt nem ajándéknak veszik tőlünk, hanem elvárják, tehát nem érzik, hogy 'tartoznának' bármivel is... Mit tennétek a helyemben?

2013. szept. 16. 11:32
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
76%

Ne csinalj ebbol problemat! Meg aztan nem lehetsz sajat magad meg a SZUK csaladod ellensege!


Add el a ruhakat halali nyugalommal, amit meg nem vesz meg senki, mehet az unokatesoeknak...


Eszre sem fogjak venni.

2013. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
76%
De meg ha eszreveszik is, legalabb megtudod, hogy hanyadan alltok? Ha birnak titeket, ugysem csinalnak problemat, ha meg nem birnak, akkor nehogy mar csak a ruhak miatt tartak a kapcsolatot...
2013. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
13%
A ferjed amugy mit mond ra? Mert az a ferfi feladata, hogy minel nagyobb gesztenye maradjon a csaladnak. Szerintem ez is hozzatartozik...
2013. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem a ruhák miatt tartjuk a kapcsolatot, nagyon erős családi kapcsolat van köztünk, igen gyakran találkozunk, nem felületes rokoni szál köt össze minket. A pofámról lesülne a bőr, ha elkezdeném eladni a jobb minőségű ruhákat anélkül, hogy szólnék, és mondjuk ő észrevenné. Azt ő biztosan hátbatámadásnak érezné, és én is. Semmiképpen nem szeretném így csinálni. De megbeszélni is olyan...mondjam azt, hogy "a jó minőségű ruhákat eladom, ami megmarad, azt meg megkapjátok"? Még szépen megfogalmazva is nagyon bumfordi ezt mondani.

A párom nem szól érte, egyszer mondta nekem, hogy kár, hogy nem náluk van az idősebb gyerkőc, de ezt is viccelve. Mindketten családcentrikusak vagyunk, nincs ilyen jellegű vitatéma köztünk.

2013. szept. 16. 15:04
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

Akkor maskent kerdezem:

Mit szeretnel elerni? Mert eddig ez nekem csak panaszkodasnak tunik, ahol soprod le a megoldasokat...

2013. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező az a baj, hogy te nem érzed, hogy ez szívesség tőletek amit ti adtok és ezt nem lehet elvárni.

Mi lesz ha a gyereked nem növi ki egy nyár alatt akkor is oda adod majd nekik?

Ha ezt az unokatestvéred nem érzi cikinek akkor te se érezd cikinek, hogy szólt miatta. Ha annyira jóban vagytok ahogy írod akkor ezt meg kell értenie, ha meg nem akkor meg simán fele annyit adj, azt is csak megköszönheti.

2013. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
58%
Nem olvastam végig minden hozzászólást, csak addig amíg a kérdező azt írja a nő úgy veszi, hogy ez természetes. Nem természetes, azért, mert jólelkű vagy és valamikor évekkel ezelőtt elkezdtél nekik ruhákat ajándékozni, attól még neki ugyanúgy örülnie kellene minden egyes darabnak, meglepődnie minden egyes darabnál. Elcsodálkozni, hogy már megint adsz és számítani rá. Mondd meg, hogy nincs pénzed új ruhákat venni a fiadnak és szükséged van a régiekre, hogy eladd őket, amiket már neki adtál ne kérd vissza, de mondd, hogy nem tudsz adni többet, ha valóban olyan intelligens ahogy írtad, akkor meg fogja érteni, nincs mitől tartanod.
2013. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
76%
Elnézést 'nem számítani rá," közben elolvastam a többi hozzászólást is és nekem is az lenne a kérdésem, mint itt valakinek, ha nem növi ki majd a fiad a ruhát, akkor is tovább ajándékozod? Én csak azért kérdezem, mert egy kabátot is elraktál, az unokatestvéred rákérdezett és már oda is adtad neki, senki ne mondja nekem, hogy ez nem pofátlanság, hogy amit nem adsz, azt is elkéri.
2013. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Ha utolérné az ő fia az enyémet magasságra, akkor persze, hogy nem adom oda, amit az enyém még hord, ez természetes! Még ez is megtörténhet, mert már csak egy méretnyire vannak egymástól. Bevallom, könnyebb lenne a helyzet, ha beéérné méretben, mert akkor nem lenne rajtam a nyomás, és ami az ő fiának már kicsi, azt el tudnám adni. És még így is kellemetlenül érzem magam a gondolkodásom miatt, az a helyzet.
2013. szept. 16. 15:24
 40/49 anonim ***** válasza:
69%
12 éves a kislányom, és mivel úgy gondoltam, hogy már nem lesz több gyerek, mindent elajándékoztam. A pakolótól kezdve az etetőszékig, pólyák, rugik, mindent. Nemrég született kisfiam, az etetőszékért úgy kellett könyörögnöm, a baldachin miatt össze kellett vesznem a komaasszonnyal, mert neki is van még egy gyerek. Ő azt várta el, én vegyek újat. Rugik egy sem jött vissza. Olyan lánytól kaptam 2 zsák rucit, akiről nem is gondoltam volna, oda adta ingyen a babakocsit, (jó állapotban lévő 200 ezres kocsi), járókát, pakolót, mindent. Akiken én segítettem, még el sem jöttek megnézni a babát. Hát, ilyen világot élünk. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, a gyereked érdekeit nézd főleg. Gondolom egy új cipő árának máshol is meglenne a helye.
2013. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!